Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πολιτικό spam σε μέλη του forum


Recommended Posts

Με αφορμή την αποστολή πολιτικού spam από τον κ. Ι.Δ. ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Τεχνολογικός Εξοπλισμός Κτιρίων <[email protected]> σε συγκεκριμένη email διεύθυνση που έχω δηλώσει στο forum, έχω πολύ βάσιμες υποψίες οτι κάποιος έχει παραδώσει τα στοιχεία μας χωρίς τη συγκατάθεσή μας στο συγκεκριμένο πολιτικό (ο οποίος χωρίς ίχνος ντροπής έχει το θράσος να θεωρεί οτι ξεχάσαμε τα περίφημα Greek Statistics...).

 

Θα ήθελα να επιβεβαιώσουν και άλλα μέλη του forum αν τυχόν έχουν λάβει τις τελευταίες εβδομάδες emails "ενημερωτικού περιεχομένου" από τον προαναφερόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε και μένα.

Από την άλλη μου έρχονται spam από την "Δράση" και ενώ έχω απαντήσει ότι δεν ενδιαφέρομαι για διαφημιστικά (τουλάχιστον από το συγκεκριμένο κόμμα σίγουρα) συνεχίζουν να έρχονται...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με έχουν ριμάξει στις προσφορές για εν.επιθεωρητές....Με παίρνουν και τηλέφωνο...Και κατά καιρούς διαφημιστικά που σχετίζονται με τον τεχνικό κόσμο. Από τον Παπ, πάντως όχι. Μάλλον φίλε από αλλού είναι, όσο περισσότερο χρησιμοποιούμε το ιντερνετι, τόσο περισσότερο σπαμαριζόμαστε... :smile:

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή την αποστολή πολιτικού spam από τον κ. Ι.Δ. ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Τεχνολογικός Εξοπλισμός Κτιρίων <[email protected]> σε συγκεκριμένη email διεύθυνση που έχω δηλώσει στο forum, έχω πολύ βάσιμες υποψίες οτι κάποιος έχει παραδώσει τα στοιχεία μας χωρίς τη συγκατάθεσή μας στο συγκεκριμένο πολιτικό (ο οποίος χωρίς ίχνος ντροπής έχει το θράσος να θεωρεί οτι ξεχάσαμε τα περίφημα Greek Statistics...).

 

Θα ήθελα να επιβεβαιώσουν και άλλα μέλη του forum αν τυχόν έχουν λάβει τις τελευταίες εβδομάδες emails "ενημερωτικού περιεχομένου" από τον προαναφερόμενο.

 

Έχω την εντύπωση πως αν δεν διατυπωθούν αυτές οι βάσιμε υποψίες σύντομα τότε αν δεν ζητηθεί ένα συγνώμη, νομίζω πως το "συκοφάντης" είναι ακριβώς αυτό που ταιριάζει εδώ από την πλούσια Ελληνική γλώσσα!!

Link to comment
Share on other sites

Ούτε και μένα.

Από την άλλη μου έρχονται spam από την "Δράση" και ενώ έχω απαντήσει ότι δεν ενδιαφέρομαι για διαφημιστικά (τουλάχιστον από το συγκεκριμένο κόμμα σίγουρα) συνεχίζουν να έρχονται...

 

Σε πιάσαμε, κρυφοδεξιός είσαι κι εσύ... :grin:

Link to comment
Share on other sites

Σας δηλώνουμε ρητά και κατηγορηματικά ότι ΔΕΝ υφίσταται περίπτωση διαρροής των στοιχείων, συμπεριλαμβανομένου και του δηλωμένου e-mail, κανενός μέλους μας, προς εκμετάλλευση σε τρίτους.

 

Περί αυτού υπάρχει και σχετική αναφορά στους Κανόνες Συμμετοχής του Φόρουμ, την οποία έπρεπε να γνωρίζει το κάθε μέλος, και ειδικότερα στο άρθρο "Όροι χρήσης του ιστοτόπου, δήλωση περιορισμού και αποποίηση ευθύνης" , όπου ξεκάθαρα στην τελευταία παράγραφο αυτού αναφέρεται ότι:

 

"Ως μέλος αποδέχεστε να αποθηκευτούν οι πληροφορίες, τις οποίες θα εισάγετε, σε βάση δεδομένων. Οι πληροφορίες αυτές δεν πρόκειται να γνωστοποιηθούν ή να πωληθούν σε τρίτο πρόσωπο ή φορέα χωρίς την άδειά σας.........."

 

Συνεπώς η μομφή του μέλους plus είναι πέρα ως πέρα αβάσιμη, άστοχη και χρήζει επανεξέτασης από μέρους του.

 

ilias

Link to comment
Share on other sites

@Plus

 

Πηρα και εγω ενα παρομοιο email στο λογαριασμό μου στο gmail, ενώ στο forum έχω κάνει register με τον hotmail. Οπότε δεν νομίζω να παιζει αυτό που λες.

Τώρα που βρήκαν το email μου? Υποθέτω ότι μέσω των διάφορων chain email που εννίοτε έχω δεχθεί από γνωστούς και φίλους, το email μου κατέληξε στα χέρια κάποιου που μπορεί να είναι στο επιτελείο του πολιτικού που μου έστειλε το spam.

 

Δεν έχω λάβει ποτέ κάποιο spam, πολιτικό ή επαγγελματικό, από το παρών forum.

 

Για τους υπολοιπους:

Εντάξει, μην πέφτετε και πανω του να τον φάτε. Και εγώ τα παίρνω οταν δέχομαι spam emails και γίνομαι και προσβλητικός εννίοτε...

Edited by Topap
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.