Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόβλημα με το Buildingcert


vag72

Recommended Posts

Μια από τα ίδια Inzaghi.

Ήθελα να παραδώσω ενεργειακό πιστοποιητικό αύριο πρωί

για να κάνουν συμβόλαιο και απτο πρωί το σύστημα

βγάζει διάφορες π@ ..@ριές.

 

τι σου βγαζει εσενα.

 

Οι αλλαγές στην επιθεώρηση δεν καταχωρήθηκαν εξαιτίας των παρακάτω προβλημάτων:

  • Timeout

Link to comment
Share on other sites

Το προηγούμενο ΣΚ που πάλι είχε πρόβλημα και Σάββατο και Κυριακή διορθώθηκε στις 08:10 το πρωί της Δευτέρας δηλαδή όταν πήγαν τα παιδιά στη δουλειά. Το γνωρίζω γιατί περίμενα πως και πως να βγάλω ΠΕΑ για πελάτη και προσπαθούσα μετα τις 08:00 κάθε λεπτό.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω αυτο θα κανω. Θα ξυπνησω απο τις 8 και θα περιμενω να ανοιξει για να εκδοσω 2 ΠΕΑ για ραντεβου μου!

Γενικα θελω να πιστευω οτι θα το δουνε το προβλημα συντομα και θα το επιλυσουνε αμεσα

Μη χασουμε ολη την αυριανη ημερα

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μετά τις 12 το σύστημα δουλευε! μας διέψευσαν όλους! ανασκευάζω! δεν το περίμενα αυτό! τώρα ή απο κράξιμο έγινε ή δουλειά ή είχε πολύ σοβαρο πρόβλημα και διορθώθηκε τόσο αργά.

 

Παρακαλώ σημπληρώστε την ειδικότητα στο προφίλ σας.

miltos

Edited by miltos
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε αναβαθμιση του λογισμικου?

Προσπαθω να περασω ενα xml για εξοικονομω κατ οικον και το buildingcert μου βγαζει τελειως διαφορετικες καταναλωσεις απο οτι το προγραμμα μου...

Μιλαμε για διαφορες της ταξης των 118 kWh/m2 αυξημενης καταναλωσης του κτηριου μου στη buildingcert εκδοση και 24 kWh/m2 για το κτηριο αναφορας!

Τι συμβαινει?

 

Επειδη η επιθεωρηση ηταν σε εκκρεμοτητα εδω και κανα 2μηνο περιπου, εκανα καινουριο xml απο το ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ ΜΕΛΕΤΗ περνωντας τα στοιχεια ενα ενα και μου εβγαλε παλι αυτην την αποκλιση...

Τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Λυθηκε τελικως το προβλημα

Ειχα εγκατεστημενη την 1.29.1.19_10.5.2012 εκδοση αντι της 1.29.1.19_20.5.2012,χωρις τα patches δηλαδη, κατι που δε μου δημιουργουσε προβληματα αποτελεσματων στα διαμερισματα αλλα τωρα που εδωσα μονοκατοικια οι διαφορες ηταν χαωδεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Μια από τα ίδια

 

Edit λίγα λεπτά αργότερα. Μόλις έστρωσε.

 

Ας το αφήσουμε για αύριο. Ίσως κάνουν την αναβάθμιση που έγραφαν ότι θα κάνουν στις 25/9

Edited by tsx
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.