Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μερική τακτοποίηση αυθαιρεσιών αυθαιρέτου


Recommended Posts

Δε χρειάζεσαι κανένα ΥΠΕΚΑ, άνοιξε το μόνος σου να δεις τι φαίνεται σε αυτό το pdf.Ρώτα τους αν δε φαίνεται σε αυτό , σε ποιο φαίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω τί φαίνεται. Η υπάλληλος μου απαντάει, ότι πρέπει να έχω όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά και σχέδια, γενικόλογα. Δεν απαντάει ευθέως,και μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοούν ότι για να τεκμηριωθεί η δήλωση κάποιου χώρου σε έλεγχο επιτόπιο της πολεοδομίας, θα χρειαστούν και τα σχέδια που θα φαίνονται αυτοί οι χώροι γιατί η απλή αναφορά και περιγραφή στο φύλλο καταγραφής όπως θα φαίνεται στο εν λόγω pdf, δε θα τους καλύψει.Ετσι όπως το αντιλαμβάνομαι λογικό ακούγεται αλλά έχεις εσύ ετοιμάσει τα σχέδια?

Link to comment
Share on other sites

Εννοούν να έχω βγάλει βεβαίωση μηχανικού, ή απλά να ετοιμάσω μία κάτοψη?

Γιατί το κτίριο φαίνεται να έχει πρόβλημα με τα στατικά του και υπάρχει περίπτωση να μην του δώσω βεβαίωση.

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Όχι, δεν πρόκειται να βγάλουν τέτοιου είδους ανακοίνωση!

Απλώς δεν "υφίσταται" μερική τακτοποίηση αυθαιρεσιών....

Link to comment
Share on other sites

Εν μέρει όμως συμφωνώ.Αν ο πελάτης μπορεί να κάνει π.χ ρύθμιση ενός αυθαιρέτου κτίσματος και όχι άλλων στοιχείων όπως οι διαμορφώσεις, οι πέργολες, τα μπαρμπεκιου πρέπει να μείνει στο απυρόβλητο?Γιατί σε περίπτωση καταγγελίας το μεγαλύτερο και σημαντικότερο κομμάτι το έχει τακτοποιήσει επομένως δεν θα είναι αντιμέτωπος με μεγάλα, δυσθεώρητα πρόστιμα.Φυσικά δεν μιλάω για την περίπτωση που θα θέλει να το πουλήσει...Θα το βρει μπροστά του με την βεβαίωση...

Link to comment
Share on other sites

maranti ayta mporeis na ta peraseis ola mazi ws 1 paravasi-diamorfwsi exwterikou xwrou. to xerw oti kanonika einai 500ariko kai paravasi, alla stin praxi den prokeitai na asxolithei kaneis. SIga min peraseis paravasi gia tous diadromous pou exei kanei.

To poli poli na diaxwriseis tin pergkola apo to barbeque kai na kaneis dio paravaseis.

Kata ta alla me tin meriki taktopoiisi tha mplexeis kai esi kai o idioktitis.AN vgaleis pantws akri me tin meriki taktopoiisi enimerwse mas kai emas.

Y.G: Ayta mou ta exoun pei michanikoi sto TEE,den ta vgazw apo to mialo mou.

 

 

Τα greeklish απαγορεύονται, οπότε διορθώστε το μήνυμά σας. Αν δεν μπορείτε να τα αποφύγετε, διαβάστε τι μπορείτε να κάνετε ΕΔΩ

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής

Manolis gon

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.