Μετάβαση στο περιεχόμενο

Χρήση κτιρίου


spyrosanagn

Recommended Posts

καλησπέρα! έχω κάποιες ερωτήσεις.

 

ενοικιαζόμενα διαμερίσματα θερινής περιόδου σε ποιά κατηγορία τα βάζω; δεν είναι ξενοδοχείο-ξενώνας αλλά ούτε και κατοικία.

 

αν εξαιρέσω την παραπάνω περίπτωση που χρειάζεται πεα λόγω μεταβίβασης, κανένα από τα θερινά καταλύματα της περιοχής μου δεν έχει πεα, και κανείς (εφορία) δεν ζητάει. είναι έννομο αυτό; γιατί σε αυτά δεν ζητείται;

 

ποιές είναι η χρήσεις κτηρίων που περιλαμβάνονται στον τριτογενή τομέα; ξέρει κανείς αν αναφέρεται πουθενά;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Σε ανάλογη περίπτωση συνάδερφε που έχω τα ενοικιαζόμενα δωμάτια τα πέρνω σαν ξενώνες και αφού είσαι στην περίπτωση θερινής λειτουργίας πάρτο σαν ξενώνα θερινής λειτουργίας.

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν χρειάζεται πεα;; αφού και προσωρινής διαμονής- εξοχικές κατοικίες χρειάζονται. πού αναφέρεται;

Link to comment
Share on other sites

Ενοικιαζόμενα διαμερίσματα, μάλλον σαν κατοικίες θα τα έβλεπα. Δηλαδή για διαμέρισμα θα εξετάσεις στάθμες φωτισμού και τεχνητό αερισμό;

Link to comment
Share on other sites

για να νοικιασεις ενα δωματιο σε ενα τουριστα 5 μερες δεν κανεις συμφωνητικο για θεωρηση εφορια!

 

για χορήγηση ειδικού σήματος ενοικιαζομένων επιπλωμένων δωματίων/διαμερισμάτων δεν χρειαζεται ΠΕΑ

Edited by zxgr
Link to comment
Share on other sites

Και ποία τότε η διαφορά των ξενώνων με τα ενοικιαζόμενα δωμάτια? Πιστεύω πως είναι το ίδιο από θέμα κατηγοριοποίησης κατά ΚΕΝΑΚ.

Δεν μηλάμε για την ενοικίαση κάθε δωματίου ξεχωριστά ρε παιδία... Μπορεί να μεταβιβαστεί ή ενοικιαστεί ολόκληρη η επιχείρηση - εγκατάσταση των ενοικιαζόμενων δωματίων.

Edited by spiliosa
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.