Μετάβαση στο περιεχόμενο

Χρήση κτιρίου


spyrosanagn

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

1. ένα ξενοδοχείο όταν έχει στο ισόγειο την κλασσική αίθουσα πού γίνονται γάμοι κλπ ώς τι την βάζετε ώς ζώνη ξεχωριστή με χρήση εστιατόριο ή ώς αίθουσα πολλαπλών χρήσεων?

2. μέσα στην ίδια ζώνη μπαίνει και ή μικρή κουζίνα και τα μπάνια έτσι απλά με άλλες συνθήκες νωπού αέρα?

3. ρεσεψιόν , γραφείο, χώρο υποδοχής τι ζώνη

4. αν στο ξενοδοχείο βάλω αρχικά στο buildingcert <ξενοδοχείο-ετησια λειτουργια >, και μέσα στίς ζώνες βάλω <ξενοδοχείο-ετησια λειτουργια -δωμάτια> πειράζει ή πρέπει μία ζώνη να είναι ακριβώς ίδια γιατι μέσα δεν ξέρω για ποιό λόγο έχει και <ξενοδοχείο-ετησια λειτουργια -ετήσια λειτουργια>

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα συναδελφοι,

 

προσφατα επισκευτηκα ενα καταστημα αδειο δλδ ανοικιαστο,

 

ηταν πρωην κρεοπωλειο και εχει μεινει και η καμπινα των κρεατων (χωρος περιπου το μισο του συνολικου καταστηματος) επενδεδυμενως εσωτερικα με μονωση 5cm.

 

o ιδιοκτητης δεν το εχει ακομα νοικιασει αλλα θελει να του βγαλω για μαγαζι πεα (δεν μπορει να νοικιαστει για κατι αλλο λογικα (η μπορει?) )

1.να το βγαλω?

2.να θεωρησω τη μονωση της καμπινας μονωση κελυφους? (πραγματικα αυτο ειδα στην αυτοψια)

αν ναι και αυριο νοικιαστει σε φουρνο και φυγει ολη η καμπινα με τη μονωση μαζι?

3.να περιμενω καλυτερα να νοικιαστει και μετα να βγαλω?

 

ευχαριστω!

Edited by slygnos
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι μου ανατέθηκε η έκδοση πιστοποιητικού για οίκο ανοχής...Στη χρήση κτιρίου τι βάζω?

Σκεφτόμουν ιδρύματα...Καμιά παρόμοια περίπτωση από συνάδελφο υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Είναι στούντιο? prive? ή αυτά που γίνεται τσάρκα? Θα το έβαζα σαν χώρο συνάθροισης κοινού.....αίθουσα πολλαπλών χρήσεων...

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που γίνεται τσάρκα τα "κλασσικά"... Πριν 1-2 χρόνια είχε γίνει αλλαγή χρήσης για το εν λόγω από κατάστημα σε διαμέρισμα...

Το πιστοποιητικό το θέλει για μελλοντική πώληση, οπότε σκέφτομαι να το δηλώσω διαμέρισμα σύμφωνα και με την άδεια.

Πάντως αυτό για το συνάθροιση κοινού, καλό ακούγεται. Ευχαριστώ ikaros13

 

@hkamp έχει κάτι άλλο εκεί? Έκανα αναζήτηση πάντως πρώτα, αλλά δεν βρήκα κάτι.

 

edit: @hkamp, Όντως υπήρχε ολόιδια ερώτηση και πρόσφατα μάλιστα! Τείνω προς κατοικία από αυτά που διάβασα και ζεστό νερό θα βάλω

2 δωμάτια (όσα έχει πραγματικά δηλαδή)

Edited by vk2626
Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που γίνεται τσάρκα τα "κλασσικά"... Πριν 1-2 χρόνια είχε γίνει αλλαγή χρήσης για το εν λόγω από κατάστημα σε διαμέρισμα...

Το πιστοποιητικό το θέλει για μελλοντική πώληση, οπότε σκέφτομαι να το δηλώσω διαμέρισμα σύμφωνα και με την άδεια.

Πάντως αυτό για το συνάθροιση κοινού, καλό ακούγεται. Ευχαριστώ ikaros13

 

@hkamp έχει κάτι άλλο εκεί? Έκανα αναζήτηση πάντως πρώτα, αλλά δεν βρήκα κάτι.

 

edit: @hkamp, Όντως υπήρχε ολόιδια ερώτηση και πρόσφατα μάλιστα! Τείνω προς κατοικία από αυτά που διάβασα και ζεστό νερό θα βάλω

2 δωμάτια (όσα έχει πραγματικά δηλαδή)

 

Συνάδερφε τον ίδιο προβληματισμό έχω και εγώ, με μια άδεια νομιμοποίησης για κτίριο προ 1955 ν' αναφέρει κατοικία και το ενοικιαστήριο να γράφει ¨οίκος ανοχής".

Για να είμαι σίγουρος έκανα ερώτημα σε ΕΥΕΠΕΝ και ΤΕΕΚΕΝΑΚ και αναμένω απάντηση... αλλά αν δώ πως το αργούν θα το πάρω ως κατοικία και ότι γίνει !!! :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.