Μετάβαση στο περιεχόμενο

Θερμομαγνητικά καλοριφέρ: Το γέλιο


diramos

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 85
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας,

Προς απάντηση κάποιων συναδέλφων...

 

...μου είναι τελείως αδιάφοροι οι εξυπνάκηδες είρωνες !!!!!!

 

 

Καλά, μας τά 'πανε κι άλλοι.

 

Προς το παρόν πάρε ένα -1 για την κατ' επανάληψη επίμονη προώθηση αντιεπιστημνονικών θέσεων.

Για το θράσος και την παραβίαση των Κ/Σ ίσως σε περιλάβει ο αρμόδιος συντονιστής, αν και πραγματικά δεν αξίζει να ασχολείται κανείς μαζί σου.

 

Για το επιστημονικό μέρος του πράγματος, θα επανέλθω σε αυτά που έγραψα σε άλλο μήνυμα:

 

Αν η ΑΔΕ δεν ισχύει, (αυτό λες ότι απέδειξες με τις μετρήσεις σου), τότε δεν μπορείς να βασιστείς στις μετρήσεις αυτές, διότι δεν υπάρχει εγγύηση ότι η ενέργεια διατηρήθηκε μεταξύ μετρούμενου και μετρητή. Δεν είναι δυνατή η εκτέλεση μετρήσεων ενέργειας αν δεν ισχύει η ΑΔΕ.

 

Αν η ΑΔΕ ισχύει (που είναι και τι πιθανότερο), τότε οι μετρήσεις σου είναι λάθος και είσαι είτε άσχετος, είτε απατεώνας.

 

 

Υ.Γ: Αν η ΑΔΕ δεν ισχύει (όπως λες ότι απέδειξες), κακώς γράφεις ακόμη εδώ. Έπρεπε ήδη να είσαι στο αεροπλάνο για καριέρα στην NASA, το ΜΙΤ κλπ.

Edited by AlexisPap
  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

εξαίσια νέα, οπότε με το μηχάνημα αυτό παράγοντας ατμό και τροφοδοτώντας μια μικρή στροβιλογεννήτρια που τροφοδοτεί με ένα μικρο ποσοστό της εξόδου της το μηχάνημα θα μπορούμε να έχουμε δωρεάν ηλεκτρισμό και θέρμανση για πάντα, τα συγχαρητήρια στον εφευρέτη, η Ελλάδα άλλη μια φορά στην πρωτοπορία της επιστήμης

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να αναφέρω ότι η εγκατάσταση έγινε από υδραυλικό εγκαταστάτη ο οποίος είναι μέλος του συνεταιρισμού υδραυλικών της πόλης μου και αντίστοιχα η ηλεκτρολογική εγκατάσταση από τον προαναφερθέντα Ηλεκτρολόγο Μηχανικό Τ.Ε. μέλος και αυτός του συνεταιρισμού ηλεκτρολόγων της πόλης μου.

Το κοινό συμπέρασμα για την λειτουργία ήταν θετικό ως προς την απόδοση του μηχανήματος!!!!

 

 

Παρατήρηση: Οι διαφημίσεις, έστω και έμμεσες, απαγορεύονται.

 

Παρατήρηση: Μη χρησιμοποιείτε έντονη ή/και υπερβολικού μεγέθους γραμματοσειρά.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, hkamp.

Edited by hkamp
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ε, και δεν τό 'λεγες τόσην ώρα, τώρα μάλιστα, πείστηκα!

 

 

Υ.Γ: Όταν θα πας στην NASA, να έχεις μαζί σου και την συστατική από τον Μπάμπη τον υδραυλικό, θα σου χρειαστεί...

Edited by AlexisPap
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου ζητησαν σε αλλο ποστ χαρτια και εβγαλα υπογραφες και ονοματα....

 

να σου πω.... απο διακτηνισμο ξερεις?

 

θελω να πεταχτω μια μπαχαμες οταν πεσει για υπνο η γυναικα μου

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Προς απάντηση κάποιων συναδέλφων που νομίζουν ότι είναι βεγγαλικά.

Η εγκατάσταση πραγματοποιήθηκε και βάση των μετρήσεων που μπόρεσα να κάνω επαληθεύουν τα χαρακτηριστικά του μηχανήματος.

Για περεταίρω διαπιστώσεις σας προτείνω να το ελέγξετε και μόνοι σας στον εκθεσιακό χώρο της εταιρείας στο Μοσχάτο.

Καλό βράδυ και πάλι ευχαριστώ για την όποια βοήθεια προσφέρατε οι καλοπροαίρετοι και μου είναι τελείως αδιάφοροι οι εξυπνάκηδες είρωνες !!!!!!

 

free, δεν σε ειρωνευτηκε κανεις εσενα, ειρωνευτηκαν οι συναδελφοι ενα μηχανημα-"πατεντα" η οποια αδιαφορει κ με περισσειο θρασος, σοδομιζει οθωμανικα τους νομους της Φυσικης....

 

Δεν ειναι κατι εναντιον σου, μην το βλεπεις ετσι, αλλα οταν ακουω οτι η ταδε εταιρεια εχει μια τρομερη πατεντα που τοσα χρονια δεν την ειχε σκεφτει κανεις κ τωρα ΕΜΕΙΣ κ μονο ΕΜΕΙΣ την βγαζουμε στο εμποριο,κ σαν να μην φτανουν ολα αυτα αντιτιθεται σε τι μηχανολογικα κ επιστημονικα ορθο τοτε, εσυ τι περιμενεις να σου πει καποιος να δς πως δουλευει?

 

Ειναι σαν να σου πω οτι εχω ενα fiat punto κ εκανα μετατροπες το πηγα 1000 ιππους ατμοσφαιρικα κ παει με τις μπαντες, sorry αλλα εαν μου πεις οτι κατι τετοιο γινεται τοτε σορρυ.

 

Εχεις εταιριες κολοσσους οπως Rolls-Royce να ασχολουνται με τα ενεργειακα (ναι καλα ακουσατε :mrgreen: ) κ δεν εχουν κατασκευασει τετοιο μηχανημα που να υπερβαινει τα παντα, κ θες να μου πεις οτι ο υδραυλικος απο την γειτονια μου μπορει να το φτιαξει, ας σοβαρευτουμε.

 

Τα μεγαλα μυαλα πισω απο εφευρεσεις τετοιου τυπου πιστεψε με δεν μενουν "θαμμενα" οι καταληλες εταιριες τα βρισκουν ακομα κ εαν ειναι στην κωλοπετινιτσα, κ στην τελικη ο Tesla γεννηθηκε ηδη μια φορα τον περασμενο αιωνα τωρα ας κανουμε υπομονη αλλα 100 χρονια για τον επομενο :smile: :-)

 

Υ.Γ εαν ακομη επιμενεις τοτε πραγματικα πηγαιντε κ καντε αιτηση για Nobel εχει μεγαλο χρηματικο βραβειο κ πιστευω οτι ολοι θα παραδεχτουμε το λαθος, το δικο μας κ της ΑΔΕ

Edited by george_RES
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

εγω απο την πλευρά μου, θα προσπαθήσω να είμαι διαλλακτικός κα παρακαλώ συναδέλφους και μη, να κόψουν την ειρωνία και να απαντούν με επιχειρήματα. Το ίδιο βεβαια θα περιμένω και από σένα free, αλλιώς... πιστεύω πως θα έχουν δίκιο για τον χλευασμό.

Περιμένω λοιπόν να μου αποδείξεις με τον τρόπο που εσύ γνωρίζεις αυτό που υποστηρίζεις.

Η μεθοδολογία που θα χρησιμοποιήσεις είναι προς κρίση. Αν είναι εμπειρική, επιστημονική κλπ....

κοινώς.... έχεις έναν τουλάχιστον συνομιλητη ο οποίος είναι διαθτεθημένος να σε ακούσει....

Edited by jbosdas
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δε τον φαγαμε κιολλας

2 μερες περιμεναμε ειπε θα βγαλει μετρησεις

και τελικα το μονο που ειπε ειναι "τα καταφερα"

 

και ειμαι πολυ περιεργος να δω μετρησεις και μαθηματικες αποδειξεις ετσι?

θελω να πηξει το ματι μου σε div, grad, abla....... stokes reynolds το λιγοτερο

 

να πεσει τοσο διαβασμα που να μπουμε ξανα σε κανα μηνα να απαντησουμε

 

εχω αδικο?

Edited by OTTO_engine
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.