Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καταργούν το αφορολόγητο αναδρομικά για ελεύθερους επαγγελματίες


gvarth

Recommended Posts

σκιτζης προφητης ειμαι, και μαλιστα το αναγνωρισα δημοσιως, οτι ο Απολλων με εγκατελειψε.

 

zavi για μια ακόμα φορά: μη βιάζεσαι. Είχα ανανεώσει το στοίχημα μονομερώς αν θυμάσαι. Έχεις προθεσμία 83 μέρες ακόμα. Είναι πολύς καιρός και η θεατρική παράσταση των τελευταίων εβδομάδων δεν πείθει παρά ηλίθιους.

  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 851
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν εχει σημασια τι ειναι ο καθενας. Μας ενδιαφερει αν αυτα που λεει αληθευουν.

 

φιλε την προσφορα που εχουν στον τοπο οι κρατικοδιαιτοι συνδικαλιστες τυπου Φωτοπουλος την ξερουμε καλα. Αν εσυ πιστευεις πως τετοιοι ανθρωποι νοιαζονται για το κοινο συμφερον ε τοτε τι να πω...

 

θα σου υπενθυμισω φιλε μου πως περσι η ΓΕΝΟΠ ΔΕΗ ειχε κανει απεργίες μεσα στο καλοκαιρι, δηλαδη στην περιοδο οπου η ζητηση φτανει στα υψη και η ΔΕΗ πραγματοποιει το μεγαλυτερο κομματι των πωλησεων της. Τοτε λοιπον, απο την απεργια αυτη, ευνοηθηκαν κατα κυριο λογο οι ιδιωτες παραγωγοι ρευματος, οι οποιοι κληθηκαν να καλυψουν τις απωλειες στο δικτυο. Βεβαια λογω της περιοδου ξεπουλησαν, ενω η ΔΕΗ εχασε δεκαδες εκατομμυρια €.

Edited by thodoris1982
  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

φιλε την προσφορα που εχουν στον τοπο οι κρατικοδιαιτοι συνδικαλιστες τυπου Φωτοπουλος την ξερουμε καλα. Αν εσυ πιστευεις πως τετοιοι ανθρωποι νοιαζονται για το κοινο συμφερον ε τοτε τι να πω...

 

 

δεν νοιαζονται αλλα δεν σημαινει οτι αν λενε μια αληθεια (με σκοπο να το παιξουν καλοι) δεν πρεπει να την ακουμε......

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

θα σου υπενθυμισω φιλε μου πως περσι η ΓΕΝΟΠ ΔΕΗ ειχε κανει απεργίες μεσα στο καλοκαιρι, δηλαδη στην περιοδο οπου η ζητηση φτανει στα υψη και η ΔΕΗ πραγματοποιει το μεγαλυτερο κομματι των πωλησεων της. Τοτε λοιπον, απο την απεργια αυτη, ευνοηθηκαν κατα κυριο λογο οι ιδιωτες παραγωγοι ρευματος, οι οποιοι κληθηκαν να καλυψουν τις απωλειες στο δικτυο. Βεβαια λογω της περιοδου ξεπουλησαν, ενω η ΔΕΗ εχασε δεκαδες εκατομμυρια €.

 

φίλε χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω και επειδή τα της ΔΕΗ τα ψιλοξέρω

οφείλω να σου πω ότι δεν τα γνωρίζεις τα πράγματα

και τα καφενειακού τύπου επιχειρήματά σου

σε εκθέτουν ανεπανόρθωτα

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Αυτο φιλε μου που λες ειναι η τελεια περιγραφη της Ελληνικης πραγματικοτητας. Αποδεικνυει δυο πραγματα :

 

1) Πως δεν εφερε το μνημονιο αυτη την αθλια κατασταση στην Ελλαδα, αλλα η κατασταση αυτη προυπηρχε. Πολυ απλα κρυβαμε την σκονη κατω απο το χαλι.

2) Πως η κοινωνικη και ηθικη κριση μας αφηνε αδιαφορους. Οταν ομως χτυπησε το πορτοφολι μας, τοτε ολοι ξυπνησαμε.

 

Ρε φιλε δεν υπαρχει ελληνας που να του εχει απομεινει λιγος ιχωρ στο αιμα του και να μη λεει οτι θελει να εξυγιανθει το δημοσιο.

 

Ωστοσο ολοι το λενε αλλα κανεις δεν θελει, εξ ου κ ο λογος για τον οποιο ο δικος σου ο κουραδοκεφτες δεν προκειται ουτε αυτος να τα καταφερει, παρολο που επεισε κατι κουτορνιθια να τον ψηφισουν (δεν αναφερομαι σε σενα, αλλα οποιος εχει τη μυγα μυγιαζεται)

 

Νταξ, ειπαμε καλο ειναι να τρωει κανεις, αλλα εδω υπαρχουν τυποι που εφαγαν για εικοσι γεννεες. Αλλα ετσι ειναι ο Ελληνας συμφωνα με το γερμανικο ορισμο, χτιζει σαν να προκειται να ζησει 200 χρονια, και τρωει σαν να προκειται να πεθανει αυριο.

 

Τελικα με τι ποσοστο να κοβω εγω δελτια, μπορει καποιος να μαντεψει?

Link to comment
Share on other sites

φίλε χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω και επειδή τα της ΔΕΗ τα ψιλοξέρω

οφείλω να σου πω ότι δεν τα γνωρίζεις τα πράγματα

και τα καφενειακού τύπου επιχειρήματά σου

σε εκθέτουν ανεπανόρθωτα

 

Για πες μου λοιπον εσυ τι ξερεις ακριβως?

Edited by thodoris1982
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

..................

που κολλάνε τα επαγγελματικά τώρα? και αν μπορώ να υπογράφω ενεργειακά?

 

μίλησα για συνδικαλιστικά θέματα και θέματα διοικησης

Edited by chrisven
Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απ'ολα εγω δεν σε εβρισα, γι'αυτο αλλαξε αυτο που εγραψες για να μην παρεις αναλογη απαντηση.

 

Για εξηγησε μου πως μου λες πως τα γνωριζεις τα της ΔΕΗ μιας και δεν εισαι στον συγκεκριμενο επαγγελματικο τομεα.

Edited by thodoris1982
Link to comment
Share on other sites

Για πες μου λοιπον εσυ τι ξερεις ακριβως?

 

Υ.Γ Επισης ως Πολιτικος Μηχανικος πως γνωριζεις τα της ΔΕΗ? Α ξεχασα υπογραφετε ενεργειακα-βιομηχανικα....

Eισαι επιεικως απαραδεκτος
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.