Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενεργειακά πιστοποιητικά από το... ίντερνετ


georgeele

Recommended Posts

Ναι αυτο λεω αλλα απο οσο ειμαι σε θεση να γνωριζω δεν εχει εφαρμοστει ακομη αλλα απο 1η Νομεβριου τιθεται σε ισχυ

Μεσιτες σιγουρα δεν εχουν δικαιωμα υπογραφης, απλως, προφανως, αυτη θα ειχε καποιο πτυχιο ηλεκτρολογου στο παρελθον και ετσι θα απεκτησε

Δεν εννοουσα οτι θα υπογραφει με την ιδιοτητα του μεσιτη, προφανως....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 207
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φίλε ένα σου λέω....είχα πάει εσπευσμένα για επιθεώρηση σε κατάστημα στην Κηφισιά....Ο τύπος με ύφος 1000 καρδιναλίων μου λέει "είναι 8'30...το θέλω μέχρι τις 12'30 να πάω εφορία....μέτρα τι μετράς γρήγορα...Στην εφορία με πλησίασε ένας που μου το κάνει σε 2 ώρες 150τμ-200 με ΦΠΑ "

Πήγαινε σε αυτόν και πετάω το σχέδιο κάτω, κάγκελο ο τύπος....

Μπράβο συνάδελφε. Έτσι θα πρέπει να συμπεριφερόμαστε όλοι Παναθηναϊκοί και μη. Να μην ξεφτιλίζουμε το επάγγελμά μας.

Link to comment
Share on other sites

Παληκαρια,η νεα ΥΔΕ αλλαξε περυσι 1η Νοεμβρη αλλα οσοι ειναι διπλωματουχοι εχουν δικαιωμα να υπογραψουν την παλια ΥΔΕ η οποια εχει ισχυ ενα χρονο.Δηλαδη υπεγραφες την παλια ΥΔΕ με ημερομηνια εως 31/10/11 και ειχε ισχυ εως 31/10/12.Απο 1η Νοεμβρη του 12 ομως πλεον και οι διπλωματουχοι θα υπογραφουν ΜΟΝΟ την νεα ΥΔΕ.Τελος η οποιαδηποτε παλια ΥΔΕ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο λεω αλλα απο οσο ειμαι σε θεση να γνωριζω δεν εχει εφαρμοστει ακομη αλλα απο 1η Νομεβριου τιθεται σε ισχυ

Μεσιτες σιγουρα δεν εχουν δικαιωμα υπογραφης, απλως, προφανως, αυτη θα ειχε καποιο πτυχιο ηλεκτρολογου στο παρελθον και ετσι θα απεκτησε

Δεν εννοουσα οτι θα υπογραφει με την ιδιοτητα του μεσιτη, προφανως....

Η μεσίτρια εννούσε ότι έχει συνεργάτη ηλεκτρολόγο που χρεώνει 100 - 150 € συν την προμήθειά της 50 - 100 €, Είναι άπληστη. Δεν της φτάνει το 2 + 2% ή τα δύο ενοίκια που παίρνει !

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν εννοουσε αυτο....

Η ιδια τα υπογραφει, εχει πτυχιο ηλεκτρολογου....

Δε μειωνει την απληστια της βεβαια...

Link to comment
Share on other sites

inzaghi παντρεμενη η μεσιτρια? Οπως τα λες αυτη δεν προκειται να πεινασει, και καπως πρεπει να εξασφαλιστουμε και εμεις...

Με τα πιστοποιητικα εχω ξενερωσει απιστευτα εγω παντως... δεν ξερω αν καλως ή κακως μπηκα στη διαδικασια να κανω σεμιναρια, ας δωσουμε τις εξετασεις να τελειωνουμε, και να δουμε τι ψαρια θα πιασουμε :???:

Link to comment
Share on other sites

Ναι γινετε μεσιτες να ψαχνετε για αγοραστες με 50000 - ενοικιαστες με 100 - 200 ευρω νοικι..... Αραγε τι προμηθεια θα παιρνετε?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

μιλανε για εκπτωσεις 50%.....αν βγαλεις το ΤΕΕ,ΤΣΜΕΔΕ ,ΦΠΑ παμε στο 40 εως 50 καθαρα.......

 

εχω ακουσει για 70αρια .........ακομα και για 50....

 

δεν ξερω για εσας, αλλα παντως απο οσους ρωτανε με τηλεφωνο τιμη ,δηλαδη ψαχνουν σε 7,8 τουλαχιστον , το τελευταιο διμηνο οι περισοτεροι μου ειπαν, οτι βρηκαν πολυ πιο φθηνα τελικα...........

Και συ τους πίστεψες? Κατά πάσα πιθανότητα σε δουλεύανε, το ίδιο καναν και σε μένα σε αυθαίρετο. να η τάδε γειτόνισα έκανε με 300.!!!!! Μετά από καιρό εντοπίζω την γειτόνισσα και μαθαίνω ότι δεν προχώρησε γιατί της ζητούσαν πολλά, περισσότερα απ' αυτά που της είπα εγώ, αλλά και πάλι δεν την προχώρησε τη δουλειά. Ρε, μας δουλεύουν άγρια!

 

μακαρι , να ηταν απλως συμπτωση............

 

παντως ας ζητησουμε και εμεις να πιστοποιουμε γαμους μεσω ΤΕΕ...(το δικτυο τους , ηταν η δικαιολογια για να τα δωσουν στους συμβολαιογραφους)......

 

φανταζομαι ηδη διαφημισεις.........αυθημερον , σε ολη την Ελλαδα ,.πιστοποιηση γαμων με 70% εκπτωση, δωρο μια βαπτιση.......

 

ναι αν πάρουν μηχανικοί πιστοποιήσεις γάμων θα γίνει χαμός από προσφορές-εκπτώσεις-διαφημίσεις

Ενώ τώρα για ψάξε και αν δεις μια προσφορά ή μια διαφήφιση, δεν υπάρχει.

 

Οταν g@m@me θα ενημερώνουμε συμβολαιογράφο??

Θα δηλώνονται μόνο εκείνα τα g@misi@ και μόνο με υπεύθυνη δήλωση, όπου θα δηλώνουν οι διαπράττοντες την ερωτική πράξη, ή ένας εξ αυτών, ότι ι)είναι βέβεαιοι ότι σε αυτά έγινε η σύλληψις, ιι) το χρόνο και τον τόπο που έγιναν, αποτυπώπονοντας τον χώρο (δωμάτιο, κουζίνα-αν πάνω στο τραπέζι και το τραπέζι, αυτοκίνητο, δημόσιες τουαλέτες κλπ), μαζί με τοπογραφικό εξαρτημένο ΕΓΣΑ.

Για οποιαδήποτε δήλωση-g@misi δεν εξακριβωθεί ότι από αυτό προέκυψε σύλληψις, θα θεωρούνται αυθαίρετα και θα τιμωρούνται με χρηματικό πρόστιμο, ενώ τα μη σύνομα (πράξεις που τελέστηκαν κατά παράβαση διατάξεων, κανόνων και θρησκευτικών ηθών) . . .

Edited by Ιάμβλιχος
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα μου ετυχε πελατης που μου ειπε.....

...να, με 50€ μου το κανανε εμενα, εσυ γιατι θες 180€???

...100€, δε σου δινω παραπανω...

 

Κι οταν τον εβαλα στη θεση του και απλως τον ειπα.... τοσα θελω, θες η θα πας στον αλλο που σου ειπε 50αρικο?....

...συμφωνησαμε στα 170€....

 

Και το 10αρικο χαριστικα του το εκοψα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.