Μετάβαση στο περιεχόμενο

'Εχω πρόβλημα


megas13

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Υπομονη, ουτε ο πρωτος εισαι, ουτε ο τελευταιος.

 

Ο αλλος ακομα να βαλλει ασφαλτοπανο πανω-κατω στη πλακα δωματος.

Link to comment
Share on other sites

αν πιστεύεις οτι σου έκανε καλή δουλειά(και αν το χτυπησες και σε καλη τιμη) αυτο δεν ειναι τίποτα πληρωσέ τα να ξεμπερδεύεις.

Υπάρχουν και χειρότερα :shock: .Δε βγάζεις άκρη ειδικά αν είσαι πρωτάρης αγοραστής.

Link to comment
Share on other sites

αν πιστεύεις οτι σου έκανε καλή δουλειά(και αν το χτυπησες και σε καλη τιμη) αυτο δεν ειναι τίποτα πληρωσέ τα να ξεμπερδεύεις.

Υπάρχουν και χειρότερα :shock: .Δε βγάζεις άκρη ειδικά αν είσαι πρωτάρης αγοραστής.

ΔΕΝ ΕΧΩ ΘΕΜΑ ΝΑ ΤΟΝ πληρωσω ..ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΛΗΡΩΣΩ,ΝΑ ΜΟΥ ΠΑΡΑΔΩΣΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΕΡΓΟΤΑΞΙΑΚΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΗΝ ΔΕΗ για να παρω το μονιμο ρευμα

 

 

Τα κεφαλαία απαγορεύονται τόσο στους τίτλους των θεμάτων, όσο και στο κείμενο των δημοσιεύσεων. Χρησιμοποιείστε σας παρακαλώ την εντολή "Επεξεργασία" και διορθώστε.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής

Γιάννης

Edited by Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

αν χρωσταει στο ικα και δεν πληρωσει ποτε του το ικα πρωτα παει για κατασχεση στο σπιτι του αντιπαροχου. εαν δεν υπαρχει αντιπαροχος τοτε κυνηγαει τα ακινητα του κατασκευαστη εαν δεν εχει τοτε θα παρουν το δικο σου.

το να περιμενεις το ποτε θα παρει το ρευμα δεν ειναι καποιο προβλημα. τα περισσοτερα νεοδμητα με εργοταξιακο ξεκινανε και μετα απο κανα μηνα παιρνουν το κανονικα. αυτο μπορει να σου βγει και σε καλο διοτι δεν θα πληρωνεις χαρατσι :shock: .

το οτι χρωσταει στην εφορια ειναι λιγο θεμα γιατι ετσι δεν μπορεις να παρεις ρευμα. αυτο θα στο λυσει το προβλημα λογιστης. ολα τα αλλα χαρτια που ειπες στανταρ τα εχει.

 

μηπως ομως δεν μας στα λες ολα? γιατι σε καθυστερησε 1,5 χρονο και γιατι του χρωστας ακομα λεφτα εφοσον το διαμερισμα ειναι ετοιμο? οπως ελεγε και ο λεζες

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Link to comment
Share on other sites

στο τελευταίο έχει δίκαιο αυτός .. πατριώτη

(με δεδομένο ότι πρέπει να γίνει σύμβαση με την ΔΕΗ και να πληρώσεις εσύ φυσικά την εγγύηση κτλ)

Πότε θεώρησες την ρευμ/ση στην πολ/μία;;;; (υπόψη ότι ισχύει για ένα 6/μηνο-μετά γιοκ -με καταλαβαίνεις τι εννοώ ..τι διάολο ..πατριώτες είμαστε)

Edited by ΚΑΝΑ
Link to comment
Share on other sites

αν χρωσταει στο ικα και δεν πληρωσει ποτε του το ικα πρωτα παει για κατασχεση στο σπιτι του αντιπαροχου. εαν δεν υπαρχει αντιπαροχος τοτε κυνηγαει τα ακινητα του κατασκευαστη εαν δεν εχει τοτε θα παρουν το δικο σου.

το να περιμενεις το ποτε θα παρει το ρευμα δεν ειναι καποιο προβλημα. τα περισσοτερα νεοδμητα με εργοταξιακο ξεκινανε και μετα απο κανα μηνα παιρνουν το κανονικα. αυτο μπορει να σου βγει και σε καλο διοτι δεν θα πληρωνεις χαρατσι :shock: .

το οτι χρωσταει στην εφορια ειναι λιγο θεμα γιατι ετσι δεν μπορεις να παρεις ρευμα. αυτο θα στο λυσει το προβλημα λογιστης. ολα τα αλλα χαρτια που ειπες στανταρ τα εχει.

 

μηπως ομως δεν μας στα λες ολα? γιατι σε καθυστερησε 1,5 χρονο και γιατι του χρωστας ακομα λεφτα εφοσον το διαμερισμα ειναι ετοιμο? οπως ελεγε και ο λεζες http://www.youtube.com/watch?v=DuHONt6O6CM :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες σου σχετικα με το ΙΚΑ...

Τα λεφτα κατα την κατασκευη τα δινεις αναλογα τις εργασιες που εκτελουνται,βαση συμβολαίου...Τα τελευταια 10000 (μειον τις ρητρες) θα τα παρει αφου το διαμερισμα ειναι ετοιμο για χρηση και εκμεταλευση (και εχει συνδεσεις) και αυτο βαση συμβολαιου..

Οταν ειδα οτι αργει τοσο κατα τις εργασιες (μαστορια πηγαιναν μια φορα στις δυο βδομαδες,τον κυνηγουσα ποτε θα τους φερει) του εκανα και ενα εξωδικο (στους 9 μηνες) και μου εκανε και αυτος ενα που ελεγε ασυναρτησιες..Ξερω πολυ καλα (οπως το ξερει και αυτος) οτι εχω δικαιο και οτι δεν ειναι δικη μου ευθυνη η καθυστερηση (λογω μη καταβολης χρηματων)

Link to comment
Share on other sites

στο τελευταίο έχει δίκαιο αυτός .. πατριώτη

(με δεδομένο ότι πρέπει να γίνει σύμβαση με την ΔΕΗ και να πληρώσεις εσύ φυσικά την εγγύηση κτλ)

Πότε θεώρησες την ρευμ/ση στην πολ/μία;;;; (υπόψη ότι ισχύει για ένα 6/μηνο-μετά γιοκ -με καταλαβαίνεις τι εννοώ ..τι διάολο ..πατριώτες είμαστε)

του εχω δωσει λεφτα για αυτο το πραγμα αλλα δεν εκανε τιποτα ..τα παντελονιασε...οπως και των αλλων αγοραστων και ισως να τα χρησιμοποιησε αλλου

Η μονινη ρευματοδοτηση πριν μια βδομαδα θεωρηθηκε στην πολεοδομια

Edited by megas13
Link to comment
Share on other sites

μα δεν μπορεί να γίνει "μόνιμη" σύνδεση ΔΕΗ στο "όνομα σου" -εκτός και αν για αυτό του έδωσες και χρήμα και "εξουσιοδότηση"

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.