Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέος Τρόπος Φορολόγησης Ελεύθερων Επαγγελματιών


ssouanis

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 578
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τουλάχιστον να μην είναι το 26% αναδρομικό για τα εισοδήματα του 2012 ώστε να μείνει κάτι για εισιτήρια στο εξωτερικό του χρόνου.!!

Link to comment
Share on other sites

"Βαρέθηκα τους πελάτες που όλοι ζητάνε μικρότερη απόδειξη για να γλυτώσουν ΦΠΑ....εμας ποιός θα μας προστατεύσει απο τους εκβιασμούς?Έκτπωση στη νόμιμη αμοιβή,έκπτωση στον ΦΠΑ ε δεν πάει άλλο."
Πες τον 23%φπα +26% φορος εισοδηματος τι απο τα παρακατω θα γινει

α) κλεισιμο επειχηρησεων;

β) αυξηση της φοροδιαφυγης;

γ) αναπροσαρμογη τιμων;

για οσους ακομα μπορουν να φυγουν τελευταια ευκαιρια

ακομα και στην ινδια εχεις ελπιδες να ζησεις......

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. ακούστε το κορυφαίο που μου ειπε υδραυλικός προχτές. Ηθελα να μου ανοίξει 2 τρύπες με καροτιερα. Και λεει: "για μένα θελω 50ε την τρύπα, για τη τσέπη μου. Αν θες τιμολόγιο, βάλε 30% για την εφορία μου και 23% σε ολο για το ΦΠΑ".

Αλλο καλά;

Καλα σε ειπε σιγα μην πληρωσει αυτος το φορο και το φπα.....
Link to comment
Share on other sites

Πες τον 23%φπα +26% φορος εισοδηματος τι απο τα παρακατω θα γινει

α) κλεισιμο επειχηρησεων;

β) αυξηση της φοροδιαφυγης;

γ) αναπροσαρμογη τιμων;

για οσους ακομα μπορουν να φυγουν τελευταια ευκαιρια

ακομα και στην ινδια εχεις ελπιδες να ζησεις......

 

Φυσικά και θα αυξηθεί η φοροδιαφυγή....Θα του λες τόσα με ΦΠΑ, τόσα χωρίς ή με μικρό για το και καλά... Να είναι όλοι ευχαριστημένοι....Τι περίμενες δηλαδή, να σώσουν το κράτος? Η επιβίωση μετράει από τον έναν ή τον άλλον...

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα αυξηθεί η φοροδιαφυγή....Θα του λες τόσα με ΦΠΑ, τόσα χωρίς ή με μικρό για το και καλά... Να είναι όλοι ευχαριστημένοι....Τι περίμενες δηλαδή, να σώσουν το κράτος? Η επιβίωση μετράει από τον έναν ή τον άλλον...
θες την συνεχεια; αυξηση της φοροδιαφυγης=>εκτος προυπολογισμου το κρατος=> εκτατα μετρα σε μισθους δημοσιων υπαλληλων και συνταξεις=>περαιτερω αυξηση της φοροδιαφυγης=>εκτος προυπολογισμου το κρατος και ουτω καθεξης μεχρι το εμπορικο ισοζυγιο και τα δημοσιονομικα να ερθουν στα ισια τους.... μεχρι τοτε ποιος ομως θα μπορεσει να ζησει??????
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ καθόλου, αλλά έτσι δεν νομίζεις ότι θα πάει το πράμα? Και πάμε πάλι από την αρχή..... Ξέρεις πόσοι που τους έκανα ΠΕΑ, μου λένε εγώ δεν δίνω λεφτά στο κράτος??

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.