Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βλάβες Solaredge


Konstantinos_sf

Recommended Posts

Συναδελφε Κωνσταντινε

 

Η παλαιοτερη firmware δουλεψε και το μηχανημα αναστηθηκε. Το ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ειναι λιγο. Νασαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 94
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

error 72 εχει αντιμετωπισει κανεις?

 

συνδεθηκα σημερα σε μια εγκατασταση με se10000k και μου το εμφανισε εξαρχης. ακουγεται ταυτοχρονα και ενα τζιτζρισμα απο το ινβερτερ...εχω ανοιξει case και αναμενω πληροφοριες απο το support.

 

το εγχειριδιο αναφερει DC feed to AC output, δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει...εκανα εναν οπτικο ελεγχο στο μηχανημα, δοκιμασα και αλλαξα string και παλι τα ιδια, κουμπωνει, διαβαζει ολα τα μποξακια, παραγει και στο 5λεπτο βγαζει error 72 και κανει επανεκκινηση μονο του.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα σημερα μετα απο αναβαθμιση λογισμικου μεσω ιντερνετ με την solaredge και τηλεφωνικη επικοινωνια, το προβλημα φαινεται να εχει λυθει. Βεβαια, θελω να ελεγξω τη συμπεριφορα του ινβερτερ και μια ηλιολουστη ημερα που θα ειναι στο φουλ του...για να δουμε...

Edited by miltos
Διαγραφή παράθεσης προηγούμενου μηνύματος
Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια του προβλήματος που είχα με το ινβερτερ οπως αναφερω παραπανω, τελικά ο ήχος εξακολουθούσε να υπάρχει, και μετα την αναβ'αθμιση του software. όμως από σφάλμα 72 οπου εμφανιζε στην οθονη, πλεον εμφανίζει σφαλμα 90, και ο ινβερτερ στην ουσια εκανε επανεκκινηση καθε φορα που "κουμπωνε".

 

Μετα απο τηλεφνικη επικοινωνια με solaredge, παμε απευθειας για αντικατασταση ινβερτερ.

 

Εδω θελω να επισημανω, πως ο υπευθυνος της solaredge μου ειπε οτι το συγκεκριμενο σφαλμα ειναι ακόμα υπο διερέυνηση και δεν εχουν καταληξει που οφειλεται.

 

Επίσης, μετα απο επικοινωνια μου και με τον Ελληνα προμηθευτή μου, μου ανεφερε οτι συγκεκριμένα μια παρτιδα ινβερτερ solaredge 10αρηδες που έχει πουλησει τον μηνα Μαρτιο, έχει βγάλει προβλήματα. Αυτό το αναφερω προς ενημερώση ολων μηπως και έχει τυχει και σε καποιον αλλον.

 

Οτιδηποτε αλλο προκυψει θα σας κρατησω ενημερους. Ελπιζω αυριο να παραλαβω την αντικατασταση και ολα να πανε καλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συναδελφε Κωνσταντινε

 

Η παλαιοτερη firmware δουλεψε και το μηχανημα αναστηθηκε. Το ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ειναι λιγο. Νασαι καλα.

 

 

Συνάδελφοι από ότι φαίνεται το πρόβλημα έχει εμφανιστεί σε αρκετούς. Ένας εκ των οποίων είμαι και εγώ. Για αυτούς που μπόρεσαν να λύσουν το πρόβλημά με αναβάθμιση παλαιότερης έκδοσης firmware ας ποστάρουν ποια έκδοση τους βοήθησε ώστε να γνωρίζουμε όλοι μας σε αντίστοιχη περίπτωση. Εάν κάποιος την έχει και μπορεί ας μου στείλει ένα pm. Θα με βοηθούσε πολύ! Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.