Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παράταση ως τις 31 Μαΐου 2013 για τα αυθαίρετα


bati7xanthi

Recommended Posts

Το μόνο ενδιαφέρον που αναμένουμε είναι οι νέες εξαγγελίες για τον 4014 και η εναρμόνισή του με τον ΝΟΚ.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 309
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αν δεν πάρει εγώ προσωπικά δεν έχω να πληρώσω στο δικό μου αυτήν την στιγμή τίς εναπομείναντες δόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο το βλέπω να μην πάρει παράταση, αν και σεβομαι την άποψη του ΙΑΣΟΝΑ.

Νομίζω ότι θα πάρει μέχρι το 31/05 και θα είναι η τελευταία, δεδομένου ότι τα έσοδα εγγράφονται την ίδια οικονομική χρονιά

συνεπώς δεν προκαλούνται ζημίες στον τρέχοντα προϋπολογισμό.

 

Εξάλλου περιμένουμε και την περίφημη ολιστική αντιμετώπιση...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα τίποτα για παράταση αποπληρωμής πέραν 31-01-2013 για τον 3843/2010 ή κάνω λάθος ;

Να υποθέσω ότι όσοι αδυνατούν να εξοφλήσουν πλέον όλοι θα πρέπει να μπουν στον 4014/2011 …Μάνουλες θα κλάψουν , πρόσωπα θα ραγίσουν …

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι θα πάρει μέχρι το 31/05 και θα είναι η τελευταία, δεδομένου ότι τα έσοδα εγγράφονται την ίδια οικονομική χρονιά

συνεπώς δεν προκαλούνται ζημίες στον τρέχοντα προϋπολογισμό.

Μακάρι.

Στον προϋπολογισμό της προηγούμενης χρονιάς εγγράφονται τα έσοδα που θα πραγματοποιηθούν έως το τέλος Φεβρουαρίου της νέας χρονιάς!

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Αν τελικά η αποπληρωμή των δόσεων του 3843/10 δεν πάρει παράταση από 31.1.13 σε 31.5.13, τότε πολύ φοβάμαι ότι οι Πολεοδομίες θα αρχίσουν να στέλνουν ραβασάκια με τα πρόστιμα ανέγερσης και διατήρησης σε όλους όσους δεν ολοκλήρωσαν τη διαδικασία. Αλλά ακόμα κι αν πάρει παράταση και πάει για 31.5.13 (καταληκτική ημερομηνία), τα ραβασάκια θα αρχίσουν να στέλνονται πιο μετά σε όσουν δεν μπόρεσαν ούτε τη συγκεκριμένη ημερομηνία να πληρώσουν

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα γίνει είναι όλα αυτά να ενταχθούν στον 4014 (και εφόσον συμφψηφίζονται και τα ήδη καταβληθέντα σε πολλές περιπτώσεις συμφέρει).

Link to comment
Share on other sites

Αν τελικά η αποπληρωμή των δόσεων του 3843/10 δεν πάρει παράταση από 31.1.13 σε 31.5.13, τότε πολύ φοβάμαι ότι οι Πολεοδομίες θα αρχίσουν να στέλνουν ραβασάκια με τα πρόστιμα ανέγερσης και διατήρησης σε όλους όσους δεν ολοκλήρωσαν τη διαδικασία. Αλλά ακόμα κι αν πάρει παράταση και πάει για 31.5.13 (καταληκτική ημερομηνία), τα ραβασάκια θα αρχίσουν να στέλνονται πιο μετά σε όσουν δεν μπόρεσαν ούτε τη συγκεκριμένη ημερομηνία να πληρώσουν

Από την δικιά μας (Υ.ΔΟΜ.) έχουν αρχίσει από πέρυσι και στέλνουν (για όσες κατασκευές υπήρχαν, όμως, εκθέσεις αυτοψίας). ''Κοσκίνισαν'' τα αρχεία και άρχισαν
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.