Μετάβαση στο περιεχόμενο

Λογισμικό αμοιβών μηχανικού (ή βιβλίο openoffice)


panosf

Recommended Posts

γειά σας παιδιά , έχω κάνει ένα βιβλίο υπολογισμών που υπολογίζει και τυπώνει αμοιβές μηχανικών για ιδ. οικοδομικά έργα και τυπώνει ,τους δύο προυπολογισμούς (ΤΕΕ και παλιό για φορολογικά),ανάλυση αμοιβών,συγκ.πινακα αμοιβών,αίτηση ,δήλ.αναθ.-αναληψης,ολικό κόστος αδείας (εκτός από ΙΚΑ),επισης έχει πλήρη βοήθεια σε νομοθεσία και στη χρήση του ,επειδή κουράστηκα στο ξενύχτι θέλω να ξέρω αν υπάρχουν συνάδελφοι να γνωρίζουν καλά το openoffice spreadsheet ή και το excel για να βοηθήσουν ,το πρόγραμμα την στιγμή αυτή παράγει σωστά αποτελεσμ. και θέλω αν υπάρχουν συνάδελφοι που γνωρίζουν πώς μπορούμε να το κάνουμε να παράγει αρχείο xml για το ΤΕΕ (εγώ τώρα χτυπιέμαι με το xml) και ενοείται να δοθεί σαν ελεύθερο λογισμικό (κατά το πρότυπο της GPL του linux).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 25
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

panosf εγώ κόλλησα στο xml αρχείο.

Βασικά δεν μπόρεσα να πάρω την διαμόρφωση του αρχείο XML που θέλει το ΤΕΕ και ότι κατάφερα να κάνω ήταν από κάποια υπάρχοντα αρχεία να προσπαθήσω να βρω την διάταξη του.

Εχεις μάθει ποια είναι αυτή η διάταξη?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει βοήθεια στην ιστοσελίδα του ΤΕΕ για όλα τα στοιχεία (elements), υποχρεωτικά καί προαιρετικά (είναι word) δεν ξέρω πως μπορώ να στο στείλω συνημμένο ?αν θέλεις δώσε μου ένα email να στο στείλω,εγώ τώρα άρχισα να διαβάζω για xml και είμαι σε πρώτα στάδια.

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά είμαστε και πολύ ....

Υπάρχει το πρόγραμμα υπολογισμού αμοιβών και δημιουργίας αρχείου xml στην σελίδα που έδωσε παραπάνω ο panosf.

 

Και δουλεύει κανονικά.

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ panosf :D

 

update:

Εχει τον παλιό ΣΖ και όχι το 110.

Επίσης έχει παλιό λ, το προσθέτουμε στην καρτέλα για το λ.

 

Οπότε βρίσκουμε μόνοι μας τον ΠΥ και τα υπόλοιπα καnoνικά!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι anka, ETA εννοούσα. Εκανα έλεγχο και έγραφα ταυτόχρονα :)

Τελικά αυτό που είχα πει, πως θα δώσουν το πρόγραμμα, το έκαναν πράξη, αλλά εκεί που ήταν.......

Μπράβο panosf που ανακάλυψες την σελίδα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.