Μετάβαση στο περιεχόμενο

Aναδρομικές εισφορές ΤΣΜΕΔΕ – Τι ισχύει


rse

Recommended Posts

ο διακανονισμος σε ποσες δοσεις γινεται?? εχει και τοκο??

 

αν καποιος χρωσταει ενα εξαμηνο και μπει σε διακανονισμο, τοτε για να παρει ενημεροτητα καλειται να πληρωσει καποιες ελαχιστες δοσεις μπροστα?

 

για δωστε λιγο φως, πρεπει να ειμαστε προετοιμασμενοι.

Edited by sundance
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 84
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μιας και μάλλον την κάτσαμε την βάρκα λόγω των κυβερνώντων που εκλέγουμε τόσα χρόνια, όταν με το κακό να μη σώσουν να ρθουν, έρθουν οι αναδρομικές,να οριστεί ραντεβού να πάμε έξω από όπου θέλετε να πάρουμε ένα ωραίο βαρέλι, να καλέσουμε και κανά καναλι και να τα κάψουμε όλα (τα ειδοποιητήρια φυσικά). Το ζήτημα είναι να δούμε την δύναμη και του φόρουμ, αλλά και των μηχανικών έξω απο ψευτοσυλλόγους και συνδικαλιστικά μέτωπα.

Και να τον χέσ@ και τον ΠΣΔΑΤΜ και το ΤΕΕ, και όποιον άλλο μου λέει ότι υποστηρίζει και αγωνίζεται για τα συμφέροντα μου ως νέος μηχανικός που προσπαθώ να αρχίσω να φτιάχνω την ζωή μου και δεν μπορώ.

Ακούς εκεί να περιμένω να έρθει χαρτί ότι τους χρωστάω αναδρομικά 1150 ευρώ!!

Edited by ethan
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Αν γινει και αυτο... τοτε παμε νομοτελιακα σε αιματοκυλισμα. Αν βρουν αυτη την αφορμη για να βγαλουν στον πλειστηριασμο κυριες κατοικιες ~50τ.μ. και αυτοκινητα 1300 κ.β. τοτε θα δουν πραγματικη διαδηλωση. Με την αξιοπρεπεια, συζυγο και ματωμενα κοπιασμενα χρηματα δεν παιζεις. Αυτο εχει δειξει η ιστορια.

 

αυτό με την αξιοπρέπεια πως το είπες?μ ακούστηκε σαν ανέκδοτο.

 

υπάρχουν άνθρωποι σαν και εμάς που πλέον είναι άστεγοι.Πιστεύεις διαφέρουμε κάπου?Αν διαφέραμε θα τα είχαμε κανει μπουρδέλο ήδη.

Ειναι να μην φτάσει σε σένα η μακρια ... του ακροδεξιού κυβερνώντα.Αμα φτάσει...ότι και οι άλλοι

 

και ξέρεις με ΟΛΑ αυτά που μας έχουν κανει αυτά τα χρόνια..πλέον όλες αυτές οι δηλώσεις περι τι θα τους κανουμε αν κάνουνε (που θα το κάνουνε) κάτι μου φέρνουν γέλιο...και μόνο.

 

Αράχτε και απολαύστε τον βιασμό μας.

Φυσικά δεν γράφω περισσότερα γιατι με βλέπω πάλι banαρισμένο....Εις υγείαν

Edited by streetas
  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

αυτό με την αξιοπρέπεια πως το είπες?μ ακούστηκε σαν ανέκδοτο.

 

υπάρχουν άνθρωποι σαν και εμάς που πλέον είναι άστεγοι.Πιστεύεις διαφέρουμε κάπου?Αν διαφέραμε θα τα είχαμε κανει μπουρδέλο ήδη.

Ειναι να μην φτάσει σε σένα η μακρια ... του ακροδεξιού κυβερνώντα.Αμα φτάσει...ότι και οι άλλοι

 

και ξέρεις με ΟΛΑ αυτά που μας έχουν κανει αυτά τα χρόνια..πλέον όλες αυτές οι δηλώσεις περι τι θα τους κανουμε αν κάνουνε (που θα το κάνουνε) κάτι μου φέρνουν γέλιο...και μόνο.

 

Αράχτε και απολαύστε τον βιασμό μας.

Φυσικά δεν γράφω περισσότερα γιατι με βλέπω πάλι banαρισμένο....Εις υγείαν

 

Βρισκουν και τα κανουν

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Βρίσκουν και τα κάνουν λες και είμαστε υπνωτισμένα ζόμπι....

Προσωπικά εγώ ΠΟΤΕ δεν έχω κάνει οποιαδήποτε κίνηση για να αντιμετωπίσω την κατάσταση το παραδέχομαι, όχι όμως επειδή δεν θέλω αλλά επειδή δεν ξέρω τον τρόπο να τους χτυπήσω.

Είμαι κατά των πορείων και διαδηλώσεων αυτής της μορφής που έχει επικρατήσει τα τελευταία χρόνια, καφεδάκι, περπάτημα,να λέμε τα νέα μας με τους δίπλα, να γκρινιάζουμε και στο δρόμο που πηγαίνουμε για τη βουλή λες και πάμε εκδρομή να πετάξουμε και κανα συνθηματάκι! Συγνώμη αλλά αυτό που έχω βιώσει είναι παιδική εκδρομή και όχι αγώνας καταπιεσμένων ανθρώπων.Δεν καταδικάζω την λαική εξέγερση φυσικά , απλά πιστεύω ότι αυτό που όλοι κάνουν πια είναι μάταιο και ανορθόδοξο να πετύχει στόχους.. Λέμε τόσο καιρό όταν θα έρθουν οι αναδρομικές εισφορές να μην της πληρώσει κανείς. Έλα μου όμως που όσοι μπορούν να βρουν τα λεφτά, και με μένα μέσα, στο τέλος θα τα σκάσουμε γιατί ακριβώς δεν μπορεί να οργανωθεί κάτι μεγάλο και ανεπανάληπτο που θα τους κολλήσει στον τοίχο.

Εκεί θα ήθελα να έχω έναν σύλλογο με πολλά balls και ένα ΤΕΕ με ακόμα περισσότερα και να μπει μπροστά και να αγωνιστεί κανείς να μην πληρώσει τις ληστρικές εισφορές. Σενάριο επιστημονικής φαντασίας. φυσικά. Και ο κος Πρόεδρος του ΤΕΕ θυμήθηκε να αγωνιστεί μόλις τους κόψανε το 2%.

Ο Υ Σ Τ

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Κοιμομαστε...ολοι...(και εγω μεσα σε ολους αυτους)

λεμε λεμε λεμε και τιποτα δεν κανουμε.

Οταν θα ερθεουν τα ληστρικα ασφαλιστρα οσοι εχουμε θα τα δωσουμε και οσοι δεν εχουν καπου θα βρουν με κανενα διακανονισμο και μκαμια τρυπα..κλπ.

Τα ιδια σκ@τα θα κανουμε παλι.

Και σιγουρα κατοπιν εορτης......

Link to comment
Share on other sites

εγω για μανουρα ειμαι μεσα.....

 

θα φερω και τον μικρο !!!

 

και κανα αντιγραφο του βιβλιαριου πουναι ΛΕΥΚΟ !!

 

να καει και αυτο το παλιο @@@@

 

αχρηστο ειναι

 

 

οπως λεει και το τραγουδι ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΜΑΣ ΠΟΝΑΕΙ

 

 

Edited by akius
Link to comment
Share on other sites

αυτό με την αξιοπρέπεια πως το είπες?μ ακούστηκε σαν ανέκδοτο.

 

υπάρχουν άνθρωποι σαν και εμάς που πλέον είναι άστεγοι.Πιστεύεις διαφέρουμε κάπου?Αν διαφέραμε θα τα είχαμε κανει μπουρδέλο ήδη.

Ειναι να μην φτάσει σε σένα η μακρια ... του ακροδεξιού κυβερνώντα.Αμα φτάσει...ότι και οι άλλοι

 

και ξέρεις με ΟΛΑ αυτά που μας έχουν κανει αυτά τα χρόνια..πλέον όλες αυτές οι δηλώσεις περι τι θα τους κανουμε αν κάνουνε (που θα το κάνουνε) κάτι μου φέρνουν γέλιο...και μόνο.

 

Αράχτε και απολαύστε τον βιασμό μας.

Φυσικά δεν γράφω περισσότερα γιατι με βλέπω πάλι banαρισμένο....Εις υγείαν

 

 

Να αγιασει το στομα σου φιλε μου

 

Επαναστατες του κ...υ ειμαστε οι εισφορες μας ειναι το λιγοτερο εδω μας στερουν βασικα ανθρωπινα δικαιωματα και το μονο που κανουμε ειναι να κατεβουμε μια φορα στο τοσο για μια ημερησια απεργια και νομιζουμε οτι κατι κανουμε

 

Θελει αγωνα για να παραλυσει το κρατος να μην παει κανενας δημοσιος υπαλληλος στην δουλεια του για εναν μηνα να δω τοτε τι θα κανουν οι τρικολορε κυβερνησεις μας

 

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκουν και τα κάνουν λες και είμαστε υπνωτισμένα ζόμπι....

Προσωπικά εγώ ΠΟΤΕ δεν έχω κάνει οποιαδήποτε κίνηση για να αντιμετωπίσω την κατάσταση το παραδέχομαι, όχι όμως επειδή δεν θέλω αλλά επειδή δεν ξέρω τον τρόπο να τους χτυπήσω.

Είμαι κατά των πορείων και διαδηλώσεων αυτής της μορφής που έχει επικρατήσει τα τελευταία χρόνια, καφεδάκι, περπάτημα,να λέμε τα νέα μας με τους δίπλα, να γκρινιάζουμε και στο δρόμο που πηγαίνουμε για τη βουλή λες και πάμε εκδρομή να πετάξουμε και κανα συνθηματάκι! Συγνώμη αλλά αυτό που έχω βιώσει είναι παιδική εκδρομή και όχι αγώνας καταπιεσμένων ανθρώπων.Δεν καταδικάζω την λαική εξέγερση φυσικά , απλά πιστεύω ότι αυτό που όλοι κάνουν πια είναι μάταιο και ανορθόδοξο να πετύχει στόχους.. Λέμε τόσο καιρό όταν θα έρθουν οι αναδρομικές εισφορές να μην της πληρώσει κανείς. Έλα μου όμως που όσοι μπορούν να βρουν τα λεφτά, και με μένα μέσα, στο τέλος θα τα σκάσουμε γιατί ακριβώς δεν μπορεί να οργανωθεί κάτι μεγάλο και ανεπανάληπτο που θα τους κολλήσει στον τοίχο.

Εκεί θα ήθελα να έχω έναν σύλλογο με πολλά balls και ένα ΤΕΕ με ακόμα περισσότερα και να μπει μπροστά και να αγωνιστεί κανείς να μην πληρώσει τις ληστρικές εισφορές. Σενάριο επιστημονικής φαντασίας. φυσικά. Και ο κος Πρόεδρος του ΤΕΕ θυμήθηκε να αγωνιστεί μόλις τους κόψανε το 2%.

Ο Υ Σ Τ

 

Και μονο που δεν πληρωνεις τις ληστρικες εισφορες ειναι μια αντιδραση μικρη μεν αλλα κατι ειναι.

 

Παντως ρε παιδια μην εκπλησεστε απο τον ελληνα 400 χρονια κατσαμε με τους Τουρκους χαλαρα πιναμε καφεδακι τρωγαμε λουκουμια και μια μερα ειπαμε ρε σεις πολυ βαρεμαρα επεσε δεν κανουμε καμια επανασταση να περασει η ωρα ??

 

Αργειμο Ελληνας να ξυπνησει αλλα οταν ξυπνησει ειναιι η αληθεια καλυτερα να βρουν λακκο ν ακρυφτουν :shock: :shock: :shock:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.