Μετάβαση στο περιεχόμενο

Έκπτωση 10% στον 4014. Ισχύει για καταβολή 30% προστίμου μέχρι 31/5;


Recommended Posts

Για μια ακόμα φορά λένε μπούρδες, διότι πρακτικά δεν θα μπορείς να οριστικοποιήσεις αν υπολείπεται αυτό το 10% να πληρωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια ακριβώς απάντηση έδωσαν και σε εμένα ''.... πρακτικά εξοφλημένες''

Παίζει πολύ copy - paste!!!

Πάντως σε ''καπάκι'' ερώτηση μου: ΟΚ, πρακτικά εξοφλημένη, εγώ πως κάνω οριστική υπαγωγή;

Καμία απάντηση, περιμένω από χτες .....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αυτό που επιδιώκω είναι η γραπτή τους απάντηση στην αίτηση του συστήματος: 'Να πληρωθούν .... και θα επιστραφούν'

Το τυπώνω το δίνω στον πελάτη και ας κάνει ότι νομίζει ....

Τουλάχιστον να μην τα ακούσω πάλι εγώ 

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καμία αμφιβολία γι' αυτό. Θα τα επιστρέψουν, όταν τα ...."αποκτήσουν". Δεν μπορούν να κάνουν διαφορετικά. 

Δες κι εδώ: http://www.prasinotameio.gr/index.php/el/anakoinoseis/nea-prasinou-tameiou/72-epistrofi-hmiypaithrioi-afthaireta

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι η ερώτηση έγινε και νωρίτερα στο topic αυτο αλλά... μια πελάτης μου που τυχαίνει να δουλεύει και σε τράπεζα κιολας μου είπε πως πληρώνοντας μια-μια τις δόσεις για εξοφλήσεις το 30% έως 31/5, έστω ότι είναι 10 οι δόσεις που απαιτούνται, το σύστημα της τράπεζας μόλις εισάγει την πρώτη δεν της επιτρέπει την εισαγωγή των επιπλέον 9  δόσεων που υπολείπονται την ίδια ημέρα.... έχει συμβεί σε κανένα απο σας κάτι αντίστοιχο?Αν της πω να βάλει κατευθείαν το συνολικό ποσο θα έχει πρόβλημα?

 

Ας πουμε ότι αύριο ο πελάτης έχει εξοφλήσει με τη πρώτη δόση το 30% του προστίμου και του απομένουν άλλες 45... την επόμενη πρέπει να την πληρώσει τον επόμενο μήνα ή μπορεί να την εξοφλήσει μέχρι την ημερομηνία λήξης αυτής που αναγράφεται στο 5σέλιδο?

 

σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων .....

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να εξοφλήσει πολλές δόσεις την ίδια μέρα ωστε να καλύψει το 30% του προστίμου...

απλά κάποιες τράπεζες (δε ξέρω για ποιο λόγο) δε το δέχονται

πρότεινε στον πελάτη σου να προσπαθήσει σε άλλη τράπεζα

 

την επόμενη δόση την πληρώνεις πάντα στην ημερομηνία που λέει το σύστημα

για τη πρώτη περίπτωση θα είναι 2,3,4 μήνες μετά, ανάλογα με το πόσες δόσεις μαζί πλήρωθηκαν

για τη δεύτερη περίπτωση θα είναι τον επόμενο μήνα

οπότε μάλλον συμφέρει η πρώτη περίπτωση, ωστε να καθυστερήσουν λίγο και οι επόμενες δόσεις

Edited by Didonis
Διόρθωση του κειμένου με υπόδειξη του robin
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ συνάδελφοι, μια ερώτηση ακόμη... Μπορεί ο ιδιοκτήτης να πληρώσει κάποιες δόσεις σε μια τράπεζα και τις υπόλοιπες σε κάποια άλλη;(για να προσπεράσουμε το πρόβλημα που ρώτησα προηγουμένως;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.