Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συμπλήρωση Φορολογικής Δήλωσης Χρήσης 2012 (Οικ. έτος 2013)


Recommended Posts

Ακριβώς το ΙΔΙΟ και σε 'μένα.

Με μόνη διαφορά ότι χρονικά μεταξύ των δυο μυνημάτων που σου έβγαλε εμένα βγαλέ και το "Η φορολογική δήλωση έχει προωθηθεί για εκκαθάριση ή εκκαθαριστεί ".

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ΙΔΙΟ και σε 'μένα.

Με μόνη διαφορά ότι χρονικά μεταξύ των δυο μυνημάτων που σου έβγαλε εμένα βγαλέ και το "Η φορολογική δήλωση έχει προωθηθεί για εκκαθάριση ή εκκαθαριστεί ".

Μάλιστα. Ευχαριστώ για την απάντηση. Μπορεί να έβγαλε και σε μένα ενδιάμεσα αυτό το μήνυμα, μιας και έλειπα τώρα μία εβδομάδα και δεν το είχα ελέγξει. Οπότε ακόμα στην αναμονή. Αν έχει κανείς νεότερα ας το γράψει εδώ. Στον αδελφό μου που του έκανα την δήλωση και δεν ζήτησαν δικαιολογητικά, η εκκαθάριση έγινε μέσα σε 5 εργάσιμες και του έβγαλε το ενδεικτικό εκκαθαριστικό. 

Edited by vision
Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωσή σου (αν δεν σου απαντήσει ο Vision) πήγα σε όλους τους κωδικούς αλλά δεν κράτησαν τον φάκελο με τις αποδείξεις.

Οπότε υποθέτω ότι το πεόμενο βήμα θα είναι η εκκαθάριση αφού στείλει η εφορία τους καταλόγους στο ΚΕΠΥΟ.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Και επιπλέον τις αποδείξεις των ενοικίων από το σπίτι που μένω (μιας και νοικιάζω)

 

edit: Το μόνο που δεν κράτησαν είναι τις αποδείξεις και μου είπε η υπάλληλος ότι δεν υπάρχουν άτομα για να τις μετρήσουν...

Edited by vision
Link to comment
Share on other sites

φωτοτυπιες φανταζομαι ,το 049 δεν το κοιταζουν ,η το κοιταζουν και στα επιστρεφουν?.

Στην εφορία από το τηλέφωνο μου είπαν ότι α δικαιολογητικά πρέπει να είναι τα πρωτότυπα. Και τα είχα βγάλει φωτοτυπίες για το αρχείο μου. Το 049 ουτε καν το κοιτάζουν. Απλά σου βάζει σφραγίδα και υπογραφή ότι παρέλαβε τα δικαιολογητικά πλην 049. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου ζήτησαν δικαιολογητικά που αφορούν στο Ε3 (έξοδα γραφείου, πάγια,...) αλλά μόνο ότι έχει σχέση με το Ε1.

Επειδή κάθε χρόνο μου ζητούν και πάω τα δικαιολογητικά ποτέ δεν μου έχουν ζητήσει (έξοδα γραφείου (!!), πάγια(!!) ) 

 

Καμιά γνώμη ο λογιστής του forum ?

Link to comment
Share on other sites

κατσε ,πως εδωσες πρωτοτυπες αποδειξεις παροχης υπηρεσιων,αφου τις ειχες δωσει στους πελατες..Νομιζω και γω οτι τα του Ε3 δεν απαιτουνται..... 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.