Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενεργητική πυρασφάλεια σε χώρο συνάθροισης κοινού


iliekater

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ @meremeti. Ναι στο υπόγειο έχει μόνο WC. Με βγάζεις από πολύ δύσκολη θέση.

Έρχομαι στον Otto.

1) Συνήθως παίρνω το αρχιτεκτονικό σχέδιο και βάζω επάνω τα μέσα, ότι απαιτείται κάθε φορά. Αλλάζω το υπόμνημα και καταθέτω τις κατόψεις στην Π.Υ.   Ε, τώρα αυτή τη δουλειά την έκανε ο αρχ γιατί έχει ploter δικό του. Μου τύπωσε μια σειρά σχεδίων που να απεικονίζουν αυτά που ήθελα.

2) Για την Πυροσβεστική δεν έχω τι να πω...Αυτό το είχα κάνει και σε μια σχολή χορού για παιδιά αντίστοιχης δυναμικότητας πάλι με την Π.Δ. 3/81, πριν δύο χρόνια και δεν μου είπαν τίποτε. Αντίθετα το δέχτηκαν. Υποθέτω ότι το ειδικό γυμναστήριο για μικρές ηλικίες είναι το ίδιο. Λες να μου το κόψουν; ΑΜΑΝ ΑΜΑΝ 

Edited by Konstantinos IB
Link to comment
Share on other sites

τα επιπλεον ενεργητικα μετρα συνηθως ειναι ευπροσδεκτα. Η πυροσβεστικη δεν μπορει να κατηγορηθειι για τιποτα αφου δεν εει ζητησει αυτη τα προσθετα μετρα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

κανετε λαθος και οι 2 .... δυστυχως εχω μονο και παντου αντιθετη εμπειρια

και ειμαι σιγουρος 100000000%

 

αλλιως μπορειτε καλλιστα να το ρωτησετε στην ΠΥ αλλα και να το πειτε και στον ιδιοκτητη οτι του βαλατε

1 2 3 παραπανω μετρα για να ναι σιγουρος τα οποια δε προβλεπονται απο την νομοθεσια

 

οποτε μπαινουν παραπανω η ΠΥ θελει ΥΔ ιδιοκτητη οτι συναινει .....

και μετα απο αυτο προκυπτει κατι το οποιο μπορω να πω μονο σε ΠΜ

Edited by OTTO_engine
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Otto έχει δίκιο (+1)

 

Υπάρχει εγκύκλιος της Π.Υ. που λέει οτι να απαιτούνται τα νομοθετημένα...μόνο που πρέπει να ψάξω σε ποιά απο τις καμμιά 40αρια που έχω ο αναφέρει !

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ευτυχως την 1η φορα μου τα παν πανω στις ερωτησεις πριν παω για καταθεση

εκει ειχα βαλει παραπανω κατι.

τις αλλες φορες απλα πανω σε κουβεντα με τους αξιωματικους περι διαφορων θεματων

και μια φορα που ηθελα να μπουν 2 φωτα και 2 πυρ/στηρες παραπανω μου ζητησαν απο πριν ΥΔ

και σε συνεννοηση με τον ιδιοκτητη προχωρησα

 

προσεχτε το γιατι αμα πεσετε σε δυσκολο ανθρωπο θα χετε γκρινια

Link to comment
Share on other sites

Να διευκρινήσω οτι.... αυτό δεν αφορά περιπτώσεις που πάνε με αποκλίσεις, αλλά επιχηρησεις που πληρούν τις απαιτήσεις Πυρ. Διατάξεων.

Link to comment
Share on other sites

Να διευκρινήσω οτι.... αυτό δεν αφορά περιπτώσεις που πάνε με αποκλίσεις, αλλά επιχηρησεις που πληρούν τις απαιτήσεις Πυρ. Διατάξεων.

 

στις οποιες προτεινει επιπλεον μετρα η ΠΥ

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

το τευχος υπογραφεται απο τον μηχανικο

 

ΥΔ

 

Υπαρχει λυση, να τα βαλει μετα τον έλεγχο της ΠΥ, χωρις να ανφερονται στη μελετη.

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.