Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μεταπτυχιακές σπουδές στο Ανοιχτό Πανεπιστήμιο


Engineer C

Recommended Posts

Καλημέρα!!!Παρακολουθεί, έχει παρακολουθήσει κανείς το μεταπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών "ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΟΣ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ ΕΡΓΩΝ ΥΠΟΔΟΜΗΣ"????Ενδιαφέρομαι να κάνω αίτηση και θα ήθελα να ξέρω λίγα πράγματα΄...οπότε κάθε πληροφορία δεκτή!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!

 

Απογοήτευση......μάλλον δεν υπάρχει κανείς που να έχει παρακολοθούσει ή να παρακολουθει το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό.....κρίμα γιατί περίμενα ότι θα έπερνα κάποια απάντηση :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα!!!Παρακολουθεί, έχει παρακολουθήσει κανείς το μεταπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών "ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΟΣ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ ΕΡΓΩΝ ΥΠΟΔΟΜΗΣ"????Ενδιαφέρομαι να κάνω αίτηση και θα ήθελα να ξέρω λίγα πράγματα΄...οπότε κάθε πληροφορία δεκτή!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!

 

 

Αν δεν γνωριζει καποιος τι να σου πει. Εγω παντως κανω εδω και 8 χρονια αιτηση για το ιδιο και δεν εχω παει περα απο C.

Link to comment
Share on other sites

Gio πίστευα ότι εδώ θα υπήρχε κάποιος που να παρακολουθεί το εν λόγω μεταπτυχιακο..........τελος πάντων......

Αν έκανες ξανα αίτηση σου εύχομαι καλή επιτυχια και γιατί όχι να είμαστε συμφοιτητές του χρόνου :)!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχω κληρωθεί από την προχθεσινή κλήρωση για το "Περιβαλλοντικός Σχεδιασμός Πόλεων και Κτιρίων" και θα ήθελα κάποιες λεπτομέρειες αν είναι δυνατόν, καθώς δεν έχω καταλάβει ακριβώς πως δουλεύει το εαπ.

Υπάρχουν 4 θεματικές ενότητες (= 4 μεγάλα μαθήματα ;) και εβδομαδιαίες(;) συναντήσεις και εργασίες για παράδοση. Υπάρχουν και εξετάσεις και κάθε πότε; Είναι αναγκαστικό να πάρω 2 ενότητες ανά έτος ή μπορώ να καθυστερήσω όσο θέλω να τελειώσω; Μπορώ δηλαδή να το κάνω πχ σε 4 χρόνια;

Επίσης, με τη σκέψη στα δίδακτρα, οι θεματικές ενότητες είναι 5 τελικά με τη διπλωματική;

Θα παρακαλούσα αν υπάρχει κανένας παλιότερος να πει τις εμπειρίες του για τη χρησιμότητα των γνώσεων στο ελεύθερο επάγγελμα, τη δυσκολία των σπουδών και τον τρόπο λειτουγίας, ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κληρώθηκα και εγώ φέτος στο πρόγραμμα "Περιβαλλοντικός Σχεδιασμός Έργων Υποδομής" :). Θα είναι το 2ο Μεταπτυχιακό που κάνω παράλληλα με τη δουλειά μου και προβλέπεται τρέξιμο... neo83_gr από τις πληροφορίες που έχω συγκεντρώσει για τα Μεταπτυχιακά του ΕΑΠ γίνονται 5 συναντήσεις κάθε έτος, παραδίδονται 4-6 εργασίες ανά ενότητα και τον Ιούνιο έχει εξετάσεις. Μπορείς να πάρεις 1 ή 2 Ενότητες το έτος και μπορείς να το καθυστερήσεις όσο θες. Πληρώνεις σύνολο 5*850 Ευρώ. Μπες στο http://www.class.eap.gr στις Ενότητες που σε ενδιαφέρουν για περαιτέρω πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Είχα κάνει αίτηση και είχα κληρωθεί πριν 2-3 χρόνια. Δεν ήξερα όμως για τα €4250... Έτσι, μόλις κατάλαβα τι γίνεται, απλά παραιτήθηκα πριν καν αρχίσω. Τη θέση μου πήρε κάποιος "αναπληρωματικός".

Θεωρώ ότι το κόστος είναι πολύ υψηλό... και απαράδεκτο για το καθεστώς δωρεάν παιδείας που έχουμε. Νόμιζα ότι και το Ε.Α.Π. αποτελούσε μέρος της δωρεάν παιδείας... Αν το ήξερα ότι δεν ήταν έτσι, δεν θα έκανα καν αίτηση...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Terry, έβλεπα χθες την εκπομπή "The real housewives of Athens". Είχαν πάει που λες σε ένα πολυτελέστατο ξενοδοχείο στην Κρήτη και "άπλωναν" τις κορμάρες τους. Μία από τις 6-7 που παίζουν, νομίζω η αδελφή της Γωγώς Μαστροκώστα, ήταν λυπημένη, γιατί ενώ οι άλλες διασκέδαζαν αυτή έπρεπε να διαβάζει μάθημα για το Ανοικτό Πανεπιστήμιο!

Αίσχος!

Η εν λόγω κυρία, με τις βίλες και τις πισίνες, μπορεί για πλάκα να καλύψει τα τέσσερα και βάλε χιλιάρικα. Ενώ εμείς οι φουκαράδες, παραιτούμαστε όταν κληρωθούμε (όπως εγώ, ελλείψει χρημάτων) ή ψάχνουμε για υποτροφίες (όπως εσύ).

Αυτή είναι η δωρεάν παιδεία...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.