Μετάβαση στο περιεχόμενο

Από τις 09/09 οι αιτήσεις εγγραφής στο Εγγραφής στo Μητρώo των Μόνιμων Ενεργειακών Επιθεωρητών


Engineer

Recommended Posts

έχει κάνει κανένας προσωρινός τήν διαδικασία? έστειλε δικαιολογητικά με email ή upload στην φάση 3?

μπορείς να κάνεις αναγγελία και στίς 3 φάσεις, χωρίς να πληρώσεις παράβολο?

Μπήκα στην αναγγελία έναρξης και βλέπω υπάρχει αριθμός πρωτοκόλλου και για τίς 3 άδειες. Αυτός μπήκε μόνος τού?

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 281
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν εχω καταλαβει πως γινεται η προσθηκη του παραβολου... στελνουμε το αποδεικτικο πληρομης απο την ΔΟΥ μαζι με το mail ή την προσθετουμε με καποιο τροπο στην φαση 3; Στην βοηθεια λεει:

 

Για κάθε παράβολο χρησιμοποιείστε το κουμπάκι για να περάσετε τα στοιχεία (Αρ. Σειράς, Α/Α και Αξία). Ο Αρ. Σειράς αποτελείται απο ένα ελληνικό αριθμητικό (Α, Β, Γ, Δ, Ε, ΣΤ, κ.λπ.) και (???) αριθμητικά ψηφία. Ο Α/Α είναι ένας ακέραιος αριθμός. Την αξία πρέπει να την περάσετε χωρίς δεκαδικά (ακέραιος αριθμός). Χρησιμοποιείστε το κουμπάκι για να ακυρώσετε λανθασμένη ενέργεια σας, χωρίς να σβήσετε το αρχείο απο την Β.Δ. του buildingcert.gr.

 

 

Καταλαβατε απο αυτο κατι;

Link to comment
Share on other sites

Την ξεκίνησα, αλλά το άφησα στη μέση, λόγω Υ/Δ με θεώρηση γνησίου υπογραφής. Δεν το ξέρω αυτό που ρωτάς.

Link to comment
Share on other sites

Την ξεκίνησα, αλλά το άφησα στη μέση, λόγω Υ/Δ με θεώρηση γνησίου υπογραφής. Δεν το ξέρω αυτό που ρωτάς.

μία υπεύθυνη δήλωση θέλει και για τίς 3 άδειες?

η ταυτότητα θέλει θεώρηση?

Link to comment
Share on other sites

@katrmp: Δεν νομίζω πως θέλουν 3 Υ/Δ. Δεν προκύπτει από κάπου αυτό.

 

Αν ήθελαν θεώρηση και πού, φαντάζομαι θα το έγραφαν, όπως έκαναν με την Υ/Δ

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Το να χάσετε μια μέρα για να κάνετε θεωρήσεις δεν χάλασε ο κόσμος κατά τη γνώμη μου. Καλύτερα να είσαι καλυμμένος από κάθε άποψη ακόμηκαι περιττό να είναι παρα να τους αφησεις να πιαστούν από κάπου και να τρέχεις μετά

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Το παράβολο γράφει πάνω δεξιά

ΣΕΙΡΑ (π.χ.) Η 3334100 (αυτός είναι ο αριθμός σειράς, το γράφεις μαζί με το γράμμα κι αν δεν κάνω λάθος χωρίς κενά μεταξύ γραμμάτων κι αριθμών)

 

Α/Α (π.χ.) 8069 (αυτός είναι αύξων αριθμός)

 

και Αξία: ότι πληρώσατε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.