Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγγραφή στο Μητρώο Μονίμων Επιθεωρητών


gapidianak

Recommended Posts

Ερώτηση ηλίθια. Και γιατί, αφού όσοι δεν περάσουν θα επιστρέψουν τα χρήματα, δεν περιμένεις να κάνεις τις εξετάσεις και να επιδοτήσεις ΜΕΤΑ όλους όσους περάσουν;;;;;;;; Ε;;;; Είναι καλά να ακούγεται ότι ο υπουργός δίνει επιδοτήσεις, ποιός μη μηχανικός θα ασχοληθεί μετά με την επιστροφή επιδότησης;;;

 

Σα να βλέπω γνωστό δημοσιογράφο με το στυλό στο χέρι να αναρωτιέται "...μα καλά τους δώσαμε λεφτά φορολογούμενων και αυτοί δεν πέρασαν στις εξετάσεις; Τέτοιους "επιστήμονες" βγάζουν τα δημόσια πανεπιστήμια..."

Link to comment
Share on other sites

τι να πω ρε παιδια.....αυτο δεν ειναι επιδοτηση σεμιναριου, ΥΠΟΤΡΟΦΙΑ για επιθεωρητες ειναι..........

ολα τα εξυπνα εμεις τα τρωμε...αν τυχει να κοπεις θα πληρωσεις εξεταστρα και 400 ευρω προστιμο...αν δεν εχεις;;;;θα προβλεπονται μετρα;;;;;

 

μηπως ζητησουν πανωτοκια φοβαμαι....

Edited by savas76
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου κάνει εντύπωση που ο συνάδελφος που είναι 1700 ο αριθμός πρωτοκόλλου του εγκρίθηκε και εμένα που είμαι 1300  ακόμα είναι υπό εξέταση..Βέβαια έχω κάνει στις 2 από τις 3 κατηγορίες έχει σχέση αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου συναδερφοι, ο ενας με αριθ.28 νομιζω (παντως σιγουρα κατω απο 50) και ο αλλος με 1500κατι.Εγκριθηκε τη Παρασκευη ο 2ος ενω ο πρωτος ακομα περιμενει!Δεν εχω καταλαβει πως ακριβως παει και αν τελικα παιζει ρολο ο αρ.πρωτ.

Link to comment
Share on other sites

εχει σχεση .....αν δεν κανεις τα 3/3 δεν σε ελεγχουν γιατι ουτε την υ/δ δε εχεις ριξει.....

 

ασε που θεωρω οτι σε περιπτωσεις προσωρινων   τους ελεγχουν πιο γρηγορα

Link to comment
Share on other sites

Α/Α θα πάρεις με το που θα ξεκινήσει την διαδικασία.

Το θέμα είναι πότε έκανες "οριστική υπαγωγή".

 

Και εγώ έχω αριθμό 2800, ημερομηνία 10/09 μου βγάζει

αλλά το θέμα είναι ότι μπόρεσα να πατήσω την υποβολή  το απόγευμα στις 12.09.

Εκείνη τη μέρα να κοιτάτε.

Και φυσικά είμαι ακόμα "προς εξέταση".

Edited by ssouanis
Link to comment
Share on other sites

Για να μην μπερδευόμαστε με τις ορολογίες (Σταύρο αυτό με την οριστική υποβολή με τσάκισε :smile: ), όποιος έχει τους δύο συνδέσμους "Κατεβάστε την Αναγγελία" και"Κατεβάστε την Βεβαίωση Υποβολής Αναγγελίας" κάτω από τη λίστα με το παραβόλο και τα αρχεία του,  υποθέτω έχει σωστά τη διαδικασία και απλά περιμένει, ναι?

 

Link to comment
Share on other sites

Μετά τα την υποβολή λοιπόν,

η αίτηση σου αναβαθμίζεται σε "προς εξέταση".

Σε αυτή την περίπτωση δεν μπορείς να κάνει τίποτα,

παρά μόνο να κατεβάσει σε pdf την αναγγελία και κάτι άλλο το οποίο είναι παρόμοιο,

και να περιμένεις.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραίοτατα. Άρα με "προς εξέταση" και τα δύο pdf βεβαιώσεις του συστήματος, απλά περιμένουμε γιατί τα έχουμε κάνει όλα σωστά.

Ομολογώ ότι αγχώθηκα και εγώ λιγάκι με τους Α/Α που έβλεπα να έχουν ήδη λάβει έγκριση!

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, εχω περασει και τις 3 φασεις ομως η κατάσταση της αίτησης μου είναι ακομα σε οριστική υποβολή. Δεν θα έπρεπε κανονικά να είναι "Υπο εξέταση"; Να σημειωσω οτι είμαι ήδη προσωρινός, παίζει καποιο ρόλο αυτό; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.