Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγγραφή στο Μητρώο Μονίμων Επιθεωρητών


gapidianak

Recommended Posts


@sdim Θα βγάλεις νέο ΚΜΧ και θα αποστείλεις μόνο το δικαιολογητικό που έχεις αποστείλει λαθεμένα, δηλαδή την ΥΔ με βεβαιωμένο το γνήσιο της υπογραφής, σε νέο μήνυμα με θέμα το νέο ΚΜΧ στο [email protected].

 

Επειδή και εγώ έστειλα υπεύθυνη δήλωση με μη βεβαιωμένο το γνήσιο της υπογραφής δυστυχώς αν έχει ολοκληρωθεί η αναγγελία δεν είναι εφικτή η αντικατάσταση του μέσω της πλατφόρμας. Γνωρίζει κανείς αν τα γραφεία της ΕΥΕΠΕΝ που δέχονται τα έγγραφα είναι στο κτίριο του ΥΠΕΚΑ στη Μεσογείων...γιατί με βλέπω να το πηγαίνω χέρι με χέρι.

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Η δική μου αίτηση κλειδώθηκε στις 5-10 ενώ την είχα κάνει 10-9. Θα δούμε αν ισχύει το περιθώριο 30 ημερών σημαίνει ότι σήμερα-αύριο θα κλείσει το θέμα.

 

Ο νόμος λέει εντός 2 μηνών είναι υποχρεωμένη να απαντήσει η ΕΥΕΠΕΝ, αλλιώς αποκτάς αυτοδίκαια το δικαίωμα. Στη σημερινή ανακοίνωση του ΥΠΕΚΑ αναφέρει οτι αυτή την στιγμή ο εκτιμώμενος χρόνος είναι 15 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συνάδελφοι !

 

Εχω κάνει την αίτηση για την ενίσχυση από 2/10 αλλά δεν ειχα στείλει ηλεκτρονικά τα διακαιολογητικά. Μπήκα στο building cert τωρα βλεπω την αίτηση μου αλλα απο που θα κανω upload τα δικαιολογητικά ??

 

Επίσης διάβασα σε χτεσινη τους ανακοίνωση ότι " Σχετικά με το Πρόγραμμα Ενίσχυσης Δικαιούχων για την απόκτηση της ιδιότητας του Ενεργειακού Επιθεωρητή και λόγω καθυστέρησης ενεργοποίησης της εφαρμογής ανάρτησης των απαιτούμενων δικαιολογητικών, η προθεσμία των 15 ημερών ισχύει από την ημερομηνία ενεργοποίησης της εφαρμογής. ".

 

Ποια θεωρούν ημερομηνία ενεργοποίησης της εφαρμογής? Οχι την ημέρα που κάναμε την αίτηση?

Link to comment
Share on other sites

 

@sdim Θα βγάλεις νέο ΚΜΧ και θα αποστείλεις μόνο το δικαιολογητικό που έχεις αποστείλει λαθεμένα, δηλαδή την ΥΔ με βεβαιωμένο το γνήσιο της υπογραφής, σε νέο μήνυμα με θέμα το νέο ΚΜΧ στο [email protected].

 

Επειδή και εγώ έστειλα υπεύθυνη δήλωση με μη βεβαιωμένο το γνήσιο της υπογραφής δυστυχώς αν έχει ολοκληρωθεί η αναγγελία δεν είναι εφικτή η αντικατάσταση του μέσω της πλατφόρμας. Γνωρίζει κανείς αν τα γραφεία της ΕΥΕΠΕΝ που δέχονται τα έγγραφα είναι στο κτίριο του ΥΠΕΚΑ στη Μεσογείων...γιατί με βλέπω να το πηγαίνω χέρι με χέρι.

 

Thanks

 

Δυστυχώς σε αυτή τη περίπτωση θα έρθει απορριπτικό μήνυμα. Μόλις μίλησα με την ΕΥΕΠΕΝ.

 Έκανα και εγώ το ίδιο λάθος.

Νέα αναγγελία ... και νέα αναμονή

Link to comment
Share on other sites

Οταν λετε οτι η αιτηση ''κλειδωσε'' τι εννοειτε??

Γιατι εγω εχω κανει αιτηση και μου αναγραφει οτι ειναι ''προς εξεταση''!

ΔλΔ, θα πρεπει να αναγραφει ''κλειδωμενη ''μετα απο καποιες μερες?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι,

έκανα αίτηση και δεν μπορω να βρω τον αριθμο ΚΑΣ θα μου το στειλουν στο email που έβαλα?

αν ξέρει κάποιος πως μπορω να τον βρω ας μου απαντήσει

Ευχαριστώ

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι,

έκανα αίτηση και δεν μπορω να βρω τον αριθμο ΚΑΣ θα μου το στειλουν στο email που έβαλα?

αν ξέρει κάποιος πως μπορω να τον βρω ας μου απαντήσει

Ευχαριστώ

και πως μπηκες στο σύστημα και έκανες αίτηση χωρίς να έχεις τον αριθμό ΚΑΣ?>

Link to comment
Share on other sites

και πως μπηκες στο σύστημα και έκανες αίτηση χωρίς να έχεις τον αριθμό ΚΑΣ?>

Για να πάρεις αριθμό ΚΑΣ από ότι διάβασα έπρεπε πρώτα να συμπληρώσω την φορμα σε αυτό το link https://www.buildingcert.gr/inspectors/getInsertRequest_Perm.view

Την συμπλήρωσα αλλά δεν μου έδωσε αριθμό ΚΑΣ ώστε να μπορέσω να μπω στο σύστημα και να αποστείλω τα κατάλληλα δικαιολογητικα, εκτός και αν τον δίνει κάπου αλλού που δεν το ξέρω.

Προσπάθησα να ξανακάνω την φόρμα και μου λέει ότι υπάρχει ήδη με αυτό το αφμ και μητρώο αίτηση. Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

μπες με τους κωδικους σου,καπου θα βρεις την συμπληρωμενη αιτηση ...,αναφερει και τον ΚΑΣ εχει και αλλες επιλογες...για επιδοτηση και τετοια..

εβαλες ΚΕΚ και τον αριθμο που σου δωσανε απο το ΚΕΚ,μονο τοτε σου δινει ΚΑΣ....

Edited by mixyak790
Link to comment
Share on other sites

boukas alex

Eπειδη αντιμετώπισα το ίδιο θέμα και εγώ τελικά πήρα στο ΙΕΚΕΜ ΤΕΕ και στο buldingcert και μετά από 2-3 τηλεφωνήματα μου το δώσανε εκεινοι. Στο τηλέφωνο που δ;iνει για επικοινωνία στο buildingcert..και τον ΚΑΣ και τον αριθμό εγγραφής. Απλά δεν θυμάμαι αν τον ΚΑΣ μου τον δώσανε από το υπουργείο ή από το ΙΕΚΕΜ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.