Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Μεταφορά δηλώσεων] από τον 4014 στον 4178-διαδικασία,ερωτήσεις,πληροφόρηση.


Recommended Posts

Αστο όπως είναι με κάλυψή σου στα σχόλια και ενημέρωσε τον πελάτη (γνώμη μου). Στα σχόλια να αναφέρεις πως το ΤΕΕ δεν σου απάντησε ποτέ.

Edited by Giorgos Georgiou
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ναι αλλά την δευτέρα λήγει η προθεσμία πληρωμής,εγώ τι πρέπει να πω?πλήρωσε ή μην πληρώνεις?και ο πελάτης μου στάθηκε και τυχερός στην ατυχία του γιατι το σύστημα μου έβγαλε εξαμηνιαιες δόσεις...αλλά και πάλι γιατί πρέπει μονίμως ο μηχανικός να φαίνεται ηλίθιος?

 

Κάποιοι συνάδελφοι υποστηρίζουν (όχι άδικα) ότι η προθεσμία είναι μέχρι της 22/2

αυτό προκύπτει από την ανακοίνωση του ΤΕΕ 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι απαραίτητο 

στην πειραιως που πηγα εγω,ζητησε λογαριασμο για να πληρωθει το υπερ τεε.

βεβαια,αν εχει λογαριασμο και ο μηχανικος στην πειραιως λυνεται πιο ευκολα το θεμα.

παντως πειραιως θελει οπωσδηποτε λογαριασμο

Link to comment
Share on other sites

Τον λογαριασμό τον ζητάνε για να επιστραφούν τα χρήματα στην περίπτωση που δεν τα δεχθεί το σύστημα (... λέμε τώρα) 

Link to comment
Share on other sites

 

Καλημέρα!

 

Προς ενημέρωση:

 

  • Δήλωση από μεταφορά όπου η αρχική εξοφλήθηκε ΕΦΑΠΑΞ ΧΩΡΙΣ ΕΚΠΤΩΣΗ, μετατράπηκε σε μηνιαίες δόσεις λόγω αλλαγής των στοιχείων.

Ο πελάτης όμως ήθελε να πληρώσει ΕΦΑΠΑΞ ΜΕ ΕΚΠΤΩΣΗ.

Παρότι το αίτημα αυτό δεν είναι αποδεκτό από το ΥΠΕΚΑ το έκανα εξηγώντας την ιδιαιτερότητα της συγκεκριμένης δήλωσης, με πήραν τηλέφωνο την επομένη το πρωί και μου είπαν ότι θα γίνει αποδεκτό ως το βράδυ.

 

 

  :idea: :idea: :idea:  Σε συνέχεια της ενημέρωσης για το τι εν τέλει έγινε (magics!!!):

 

Έβαλαν 10% έκπτωση επί του προστίμου, υπολογίζοντας ποιο ποσό υπολείπεται για να φτάσει το 30% του προστίμου το οποίο και έβαλαν σαν μία δόση με λήξη 10/2. Το υπόλοιπο σε δόσεις.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι συνάδελφοι υποστηρίζουν (όχι άδικα) ότι η προθεσμία είναι μέχρι της 22/2

αυτό προκύπτει από την ανακοίνωση του ΤΕΕ 

που υπάρχει αυτό? ακόμα κι αν στα οικονομικά στοιχεία έχει ως ημερομηνία λήξης πληρωμής την 10/2/2014 παει για 22?

Link to comment
Share on other sites

Λέει στο ΤΕΕ: "Μετά την παρέλευση 10 ημερών από τις 10.2.2014, το ανεξόφλητο ποσό προστίμου του 1ου εξαμήνου θα προσαυξάνεται κατά 1% για κάθε μήνα καθυστέρησης."

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.