Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Μεταφορά δηλώσεων] από τον 4014 στον 4178-διαδικασία,ερωτήσεις,πληροφόρηση.


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μήπως έχεις ήδη 50 δηλώσεις στον 4178? Νομίζω αυτό ήταν το όριο αν θυμάμαι καλά.

βρες το και στειλτο μας,οποτε με το καλο μπορεσεις

ευχαριστουμε.+1.οταν περασει η μπορα βεβαιως

Edited by pantsel
Link to comment
Share on other sites

έκανα μεταφορά στον 4178, αρχικής υποβολής δήλωση του 4014 που είχε πληρώσει μόνο παράβολο και μένουν 450Ε για πρόστιμο.

 

1. Περιμένω να εμφανιστεί στο σύστημα, δηλώνω ξανά με σωστές κατηγορίες τα αυθαίρετα και υποβάλλω ξανά για να μου βγουν οι επιλογές των δόσεων?

2. Μπορώ να έχω 20%έκπτωση αν πληρώσω εφ' άπαξ και σε αυτήν την περίπτωση σωστά?

 

Αν όχι πληρώνω 6*50=300Ε μέχρι Δευτέρα και τα υπόλοιπα σε 3 δόσεις, λογικά...

Link to comment
Share on other sites

βρες το και στειλτο μας,οποτε με το καλο μπορεσεις

ευχαριστουμε.+1.οταν περασει η μπορα βεβαιως

 

"Σε επεξεργασία"

Σε αυτή την κατάσταση ΔΕΝ θεωρείται δήλωση. Υπολογίζεται κάθε φορά το διαμορφούμενο πρόστιμο και τυπώνονται ανεπίσημες αναφορές ελέγχου.

Κάθε μηχανικός δεν μπορεί να έχει σε αυτή την κατάσταση περισσότερες από 50 δηλώσεις

 

ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΧΡΗΣΗΣ ΤΕΕ v.2.1_2, page 21

 

(Ο συνάδελφος βέβαια μπορεί να μην είχε την περίπτωση αυτή και να εννοούσαν κάτι άλλο...)

Edited by m_chalm
Link to comment
Share on other sites

 

"Σε επεξεργασία"

Σε αυτή την κατάσταση ΔΕΝ θεωρείται δήλωση. Υπολογίζεται κάθε φορά το διαμορφούμενο πρόστιμο και τυπώνονται ανεπίσημες αναφορές ελέγχου.

Κάθε μηχανικός δεν μπορεί να έχει σε αυτή την κατάσταση περισσότερες από 50 δηλώσεις

 

ΕΓΧΕΙΡΙΔΙΟ ΧΡΗΣΗΣ ΤΕΕ v.2.1_2, page 21

 

προφανως εννοει 50 δηλωσεις σε επεξεργασια.οχι 50 δηλωσεις συνολικα.αυτο καταλαβαινω.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, επειδή έχω μπερδευτεί...

 

Μετέφερα στον 4178 δήλωση του 4014 με πληρωμένο μόνο το παράβολο. Πλήρωσα το ανταποδοτικό τέλος και έδωσα πληρωμή εφάπαξ για το υπόλοιπο του προστίμου το οποίο πρέπει να πληρωθεί μέχρι 10/2/14.

 

Επιχείρησα να κάνω κάποιες αλλαγές στα φύλλα καταγραφής, όχι στα εμβαδά, στους συντελεστές υπέρβασης κάλυψης (από <20% σε >20%) αλλά πατώντας το κουμπί για νέο υπολογισμό βλέπω ότι τα πρόστιμα δεν αλλάζουν...

 

Είναι λογικό αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, επειδή έχω μπερδευτεί...

 

Μετέφερα στον 4178 δήλωση του 4014 με πληρωμένο μόνο το παράβολο. Πλήρωσα το ανταποδοτικό τέλος και έδωσα πληρωμή εφάπαξ για το υπόλοιπο του προστίμου το οποίο πρέπει να πληρωθεί μέχρι 10/2/14.

 

Επιχείρησα να κάνω κάποιες αλλαγές στα φύλλα καταγραφής, όχι στα εμβαδά, στους συντελεστές υπέρβασης κάλυψης (από <20% σε >20%) αλλά πατώντας το κουμπί για νέο υπολογισμό βλέπω ότι τα πρόστιμα δεν αλλάζουν...

 

Είναι λογικό αυτό;

Από ότι έχει λεχθεί σε προηγούμενα post το πρόστιμο αλλάζει μόνο αν πειραξεις τα τμ
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.