Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Μεταφορά δηλώσεων] από τον 4014 στον 4178-διαδικασία,ερωτήσεις,πληροφόρηση.


Recommended Posts

ponireas ευχαριστώ.

 

Ναι αλλά νόμιζα ότι σε δηλώσεις του Ν.4014 με πληρωμένο ΜΟΝΟ το παράβολο αυτό δεν ισχύει...προφανώς έκανα λάθος και ισχύει και σε αυτές τις περιπτώσεις;

 

Και κάτι ακόμα. Διαβάζω στο σύστημα του ΤΕΕ ότι υπάρχει περιθώριο 10 ημερών μετά τις 10.2.2014 για να πληρωθεί το πρόστιμο αλλιώς παίρνει προσαύξηση 1% πρακτικά αυτό σημαίνει ότι με "παίρνει" μέχρι τις 20.2.2014 να το έχω απλήρωτο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το πρόστιμο αλλάζει αν πειράξεις τα τμ ΠΡΙΝ την υποβολή στον 4178. Εδώ ο συνάδελφος λέει ότι έχει εξοφλήσει και το πρόστιμο. Άρα κάτι άλλο φταίει, δεν είναι όντως λογικό.

 

Έκανες καινούργια υποβολή στον 4178 και μετά πήγες για την εξόφληση του προστίμου προφανώς έτσι;

Edited by liv25k
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει καινούργια, έχω κάνει μεταφορά από 4014 με πληρωμένο μόνο το παράβολο του Ν.4014.

 

Έχω ένα υπόλοιπο για πληρωμή στις 10.2.2014. ΔΕΝ πειράζω τα τμ, κάνω κάποιες αλλαγές στους συντελεστές κάλυψης και βλέπω ότι το πρόστιμο ΔΕΝ αλλάζει...Είναι λογικό;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις κάνει υποβολή εκ νέου στον καινούργιο νόμο μετά τη μεταφορά και την πληρωμή του ανταποδοτικού τέλους είναι λογικό ναι.

Link to comment
Share on other sites

Η δήλωση είναι σε "υπαγωγή". Δεν έχω δόσεις, έχω ένα παράβολο του Ν.4014 πληρωμένο από το 2013 και ένα ανταποδοτικό ΤΕΕ πληρωμένο και αυτό.

 

Έχω ένα εφάπαξ με 20% έκτπωση πληρωτέο μέχρι 10.1.2014.

Link to comment
Share on other sites

Η δήλωση είναι σε "υπαγωγή". Δεν έχω δόσεις, έχω ένα παράβολο του Ν.4014 πληρωμένο από το 2013 και ένα ανταποδοτικό ΤΕΕ πληρωμένο και αυτό.

 

Έχω ένα εφάπαξ με 20% έκτπωση πληρωτέο μέχρι 10.1.2014.

αρα,πατησες το κουμπι της υποβολης,ετσι?

απαντα με ναι ή οχι

Link to comment
Share on other sites

ναι

αρα εχεις το δοσολογιο που σου εβγαλε το συστημα στο χερι(εφαπαξ,γιατι εσυ το επελεξες)

αρα το συστημα εκανε τον υπολογισμο του.

αρα εισαι οκ.

μην ψαχνεις λογικη,γιατι δε σου εβγαλε extra ποσο akis73

γιατι θα οδηγηθεις στο τρελαδικο

Edited by pantsel
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.