Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Μεταφορά δηλώσεων] από τον 4014 στον 4178-διαδικασία,ερωτήσεις,πληροφόρηση.


Recommended Posts

Μετά την πληρωμή του ανταποδοτικού έχεις πατήσει υποβολή δηλαδή και τώρα πας να ξαναυποβάλεις με διορθώσεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

pantsel ευχαριστώ.

 

Δοκίμασα να αυξήσω τα τμ και όντως το πρόστιμο ανεβαίνει. Αλλάζω όμως τους συντελεστές, βασικά είχα κάνει λάθος σε 2 ΦΚ και θέλω να βάλω την κάλυψη από <20% σε >20%. Πατάω το σήμα του ευρώ αλλά το πρόστιμο μένει το ίδιο...

 

Είχα την εντύπωση ότι αυτό ΔΕΝ ίσχυε σε μεταφερόμενες από το Ν.4014 με πληρωμένο ΜΟΝΟ το παράβολο. Μάλλον ισχύει και για αυτές τελικά...εκτός αν κάτι δεν κατάλαβα καλά...

Link to comment
Share on other sites

Αν πατάς το κουμπί του ευρώ όταν είσαι σε υπαγωγή νομίζω δε φαίνονται οι αλλαγές. Πρέπει να πατήσεις το κουμπί υποβολής για να φανούν.

Link to comment
Share on other sites

pantsel ευχαριστώ.

 

Δοκίμασα να αυξήσω τα τμ και όντως το πρόστιμο ανεβαίνει. Αλλάζω όμως τους συντελεστές, βασικά είχα κάνει λάθος σε 2 ΦΚ και θέλω να βάλω την κάλυψη από <20% σε >20%. Πατάω το σήμα του ευρώ αλλά το πρόστιμο μένει το ίδιο...

 

Είχα την εντύπωση ότι αυτό ΔΕΝ ίσχυε σε μεταφερόμενες από το Ν.4014 με πληρωμένο ΜΟΝΟ το παράβολο. Μάλλον ισχύει και για αυτές τελικά...εκτός αν κάτι δεν κατάλαβα καλά...

καλα τα καταλαβες!

μην τα ψαχνεις παραπανω!

δε βγαινει ακρη.

αν μεινουν ιδια τα μ2,το προστιμο παραμενει ιδιο ανεξαρτητως λοιπων συντελεστων.

αντισυνταγματικο μεν,αληθινο δε

Link to comment
Share on other sites

Α οκ άρα πατάς το κουμπί της υποβολής. Ίσως επειδή δεν έχεις πληρώσει ακόμα το πρόστιμο δεν ξέρω γιατί. Είναι περίεργο, αν έχει συμβεί σε κάποιον άλλον ας μας πει. Πρέπει επιτέλους να καταλάβουμε πώς δουλεύει αυτό το "σύστημα". Δε γίνεται να μην ξέρεις τί να περιμένεις. Άλλο αν εδώ είναι ευμενές.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εδώ. 


 


Δήλωση του 4014 με πληρωμένο παράβολο σε προσωρινή υπαγωγή, με βεβαιωμένα παλαιότερα πρόστιμα εμφανίζει την εφάπαξ πληρωμή ανεξόφλητη διότι το παράβολο καλύπτει το τελικό πρόστιμο. Δεν έχουν αναρτηθεί σχέδια, ούτε τα αντίγραφα των βεβαιώσεων από τις παλαιότερες πληρωμές. 


Έχω υποχρέωση μεταφοράς στον καινούργιο νόμο μέχρι σήμερα ή μπορώ να την μεταφέρω μέχρι 6-2-15;


 


Ευχαριστώ!


Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο ακριβώς προβλήμα και από το ΤΕΕ μου απαντήσαν ότι μπορώ να το υποβάλω μέχρι 02/15. Δε θεωρείται δηλαδή ληξιπρόθεσμη οφειλή.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.