Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Μεταφορά δηλώσεων] από τον 4014 στον 4178-διαδικασία,ερωτήσεις,πληροφόρηση.


Recommended Posts

Ακριβως...κοινως τους/μας επιασαν στη φακα με τις ερωταπαντησεις κ τωρα ηρθε ο λογαριασμος...

 

Στάλθηκε από το LG-P880 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγω τους δινω δικαιωμα επιλογης παντως κ προσπαθω να τους πεισω ποιο ειναι το σωστο. Αν υπαρξει στραβη,το κριμα στο λαιμο τους...τους βαζω να υπογραψιυν κ υ/δ

 

Στάλθηκε από το LG-P880 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

εγώ τον ενημέρωσα και δεν θέλει (προφανως) να πληρωσει διπλά...οπότε, για μένα στην τεχνική έκθεση και παντου αναφέρω οτι είναι κυριος χώρος, στην εξουσιοδήτηση φυσικά αναφέρεται ότι κατα τον έλεγχο αν προκύψει αλλαγή προς τα πάνω του προστίμου βαραίνει τον πελάτη, η λέξη "σοφίτα" έχει παει περιπατο απο παντου...το τετραγωνάκι το αφήνω στο μειωτικό, αλλά κάνω ξεκάθαρο οτι ουτε δόλο έχω, ούτε προσπαθώ να κοροιδψω κανέναν κάνοντας την πάπια...

Link to comment
Share on other sites

Και αν ο πελάτης μέχρι να ελεγχθεί το ακίνητο φύγει για αλλού... ποιος νομίζετε θα πληρώσει το μάρμαρο; Οι κληρονόμοι;

Link to comment
Share on other sites

Η λογική οτι όλοι οι χώροι κατω απο νομιμη στέγη παίρνουν μειωτικό  συντελεστη ειναι κάτι που υποστηρίζεται και απο τους υπευθύνους του ΥΠΕΚΑ.Πιθανόν τις προδιαγραφες του 4067 να τις λαμβάνουμε υπ' οψιν σε εντελώς αυθαιρετα κτίσματα.

Εγω στους πελάτες δε θα λεγα ακομη τίποτα  για αυξηση προστίμων....Χτες εμαθα οτι συνάδερφος που έκανε κατι τέτοιο δέχτηκε εξωδικο απο τον πελατη του!!!!Επειδη  ειπε o μηχανικος στον πελατη για αυξηση προστιμου κατα τη μεταφορα, ο πελατης ρωτησε άλλο μηχανικο ο οποιος "εδωσε"  στεγνα τον πρωτο συνάδερφο (ειπε οτι δεν ειχε υπολογίσει σωστα το πρόστιμο στον 4014 )!!!!!!!!!!!!!!!

Συνάδερφοι τα πράγματα αρχιζουν να γίνονται επικίνδυνα, κι αν δεν αρχισουμε να στελνουμε μαζικα email στο υπεκα και  στο τεε θα χουμε μεγαλα προβλήματα....

Edited by ioannat
Link to comment
Share on other sites

με αυτό το σκεπτικό ο πελάτης αύριο μπορεί να χτίσει κι άλλα αυθαιρετα μεσα στο οικοπεδο του..τι θα γίνει?θα κατασκηνωσουμε στα οικόπεδά τους για την υπόλοιπη ζωή μας??δεν φερουμε μόνο εμεις ευθύνες....το τεε τιποτα, το υπουργειο τιποτα, ο πελατης τιποτα...ε δεν πάει έτσι

Link to comment
Share on other sites

Συνιστώ ΠΡΟΣΟΧΗ και ό,τι κι κάνει κάποιος να είναι νόμιμο!!! Αλλιώς να μην κάνει τίποτα!

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.