Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Μεταφορά δηλώσεων] από τον 4014 στον 4178-διαδικασία,ερωτήσεις,πληροφόρηση.


Recommended Posts

Εγώ πάντως επιμένω να μην πειράζω τους χώρους ΒΧ (έστω και >50 τ.μ.) με σχετική αιτιολόγηση στα σχόλια,  «Η ισόγεια αποθήκη δηλώθηκε ως ΒΧ σύμφωνα με τις διατάξεις του 4014, ώστε να μη μεταβληθεί το πρόστιμο που είχε ήδη επιβληθεί, καθώς δεν έχει πραγματοποιηθεί ουδεμία μεταβολή στα πολεοδομικά στοιχεία του ακινήτου και δεν έχουν αλλάξει τα πολεοδομικά μεγέθη της δήλωσης σύμφωνα με την παρ. τάδε του άρθρου τάδε.»

 

ΙΑΣΟΝΑ ας μην μπούμε στη συζήτηση τι είναι νόμιμο και τι παράνομο με το μπάχαλο που αντιμετωπίζουμε

Edited by Giorgos Georgiou
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ παντος πολύ φοβάμαι ότι όταν θα έρθει ή ώρα της ταυτότητας κτιρίου θα αναγκαστούμε να τα διορθώσουμε. Τότε θα πληρωθεί ο λογαριασμός !!!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος για την εργασία της μεταφοράς μιας δήλωσης απο τον 4014, στον 4178 πρέπει να πληρωθούν ΦΕΜ. κρατήσεις κτλ. ;

Link to comment
Share on other sites

Αρκούν όσα έγιναν για τον 4014, τα οποία και θα μεταφερθούν......

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω αυθαιρεσία κατηγορίας 3, μπορώ να προσθέσω φύλλο καταγραφής με μια λοιπή παράβαση; τι κατηγορία σημειώνεται σ' αυτό το φύλλο; γιατί κατά την υποβολή στο πινακάκι μου βγάζει ότι δεν επιτρέπεται άλλη κατηγορία πλην της 3! Θα επιλέξω μια λοιπή παράβαση στο ίδιο φύλλο καταγραφής με την κατηγορία 3; 

Link to comment
Share on other sites

Ένα φύλλο κατηγορία 3. - και ένα φύλλο λ.παράβαση με αναλυτικό. Στο δεύτερο φύλλο τι κατηγορία επιλέγουμε; ζητάει να συμπληρώσω κατηγορία. 

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤ. 3 και λοιπές παραβάσεις ΔΕΝ τις δέχεται το σύστημα μαζί.

 

Οποιαδήποτε εκτός της 3, ανάλογα με την παλαιότητά σου, την ΥΔ σου κλπ

Edited by architect_duth
Link to comment
Share on other sites

διαβασε εγκυκλιο 4.

καπου λεει οτι μπορουν να πανε στο συνολο με αναλυτικο προυπολογισμο.

δηλαδη κατηγορια 3 και λοιπη παραβαση μπορουν να ομαδοποιηθουν σε λοιπη παραβαση.

για μενα ενα φυλλο καταγραφης κατηγοριας 5 με οτι συνεπαγεται(ελεγκτη δομησης)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι, άλλο αυτό. Μπορείς να τα τσουβαλιάσεις όλα και να πας τις ΚΑΤ.3 με αναλυτικό, αλλά έχω την εντύπωση πως σε 1 ΦΚ δεν μπορείς να επιλέξεις ΚΑΤ.3 και να βάλεις και 1 Λ.Π.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.