Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

Πάντως βεβαίωση ηλεκτρονικά δεν μου βγήκε!

Σχετικά με το ειδοποιητήριο πήγα στην Αττικής και ενημερώθηκα για το ποσό (2274)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οχι... αλλά άν έχεις την πιστωτική κάρτα της Αττικής που βγάζει για τους μηχανικούς μπορείς να το βάλεις σε δόσεις.

Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια ερώτηση: έστω ότι σήμερα τα 2.500 - 3.000 ευρώ το εξάμηνο υπάρχουν, όταν αυτά θα γίνουν 3.500 - 4.000 - ...- 6.000 το εξάμηνο θα υπάρχουν ? γιατί παρατηρώ μια σχετική άνεση στο να πληρωθούν οι αυξημένες εισφορές...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι!

 

Θα ήθελα τη βοήθεια σας. Χρησιμοποιεί κάποιος την κάρτα της Attica bank για να πληρώνει το ΤΣΜΕΔΕ του σε 12 άτοκες δόσεις όπως λένε? αξίζει η όλη διαδικασία? Ας πει τις εμπειρίες του οποίος χρησιμοποιεί αυτή τη μέθοδο για να πάρουμε μια απόφαση οι αναποφάσιστοι!

 

Να είστε καλα συνάδελφοι και καλές αντοχές σε όλους!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα, που θέτεις, εγώ το χρησιμοποιώ χρόνια, συνήθως βάζω τόσες δόσεις όσες χρειάζεται για να μην έχω επικάλυψη των δόσεων με το επόμενο εξάμηνο. Αν εξοφλείς στην κάρτα πλήρως κάθε φορά (μήνα) τότε δεν έχεις καμία επιβάρυνση. Γενικά λειτουργεί σαν μια οποιαδήποτε πιστωτική τύπου VISA, αλλά με πολύ καλύτερα επιτόκια. Πχ σε μένα έχει ΣΕΠΕ 9,50%+0,6% και υπερημερίας 2,50%. Την οφειλή προς το ταμείο ΤΣΜΕΔΕ, το ΤΣΜΕΔΕ θεωρεί ότι το έχεις εξοφλήσει και χρωστάς πλεόν στην Τράπεζα. Το ποσό δεσμεύεται όλο από το όριο της κάρτας και κάθε φορά που πληρώνεις την κάρτα επιστρέφεται στο πιστωτικό σου όριο.

Αν μπορέσεις να την εκδόσεις, είναι αρκετά καλή.

Το "αν" κολλάει στο ότι πλέον δεν την βγάζουν τόσο εύκολα, λόγω εισοδημάτων.

Θέλει και κάποιες μέρες να εκδοθεί ... αυτό το λέω για τα χρονικά όρια μέχρι την λήξη πληρωμής της τρέχουσας οφειλής.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση George. Θα το δοκιμάσω λοιπόν. Γιατί άλλο το να έχεις να μαζέψεις 1250 ευρώ κι άλλο να τα δίνεις σιγα σιγα ανα μήνα. Πήγα και ρώτησα σε Attica και δεν ηταν και πολύ κατατοπιστικοί. Μάλιστα μου ζήτησαν να ανοιχτεί και λογαριασμός και να καταθέσω και 300€. Θα μάζεψω οτι χρειάζεται και βλέπουμε πως θα παει. Κόστος διατήρησης μου είπαν 27€/χρόνο.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.