Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ειδοποιητηριο ΤΣΜΕΔΕ


zefuros

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συνάδελφοι, ωραία τα ποσά που παραθέτουμε. Πόσοι έχετε τα χρήματα να το εξωφλήσετε;

Ωραία ερώτηση, πολύ δύσκολη απάντηση. Για αυτό το εξάμηνο έχω μιας και το μισό ήμουν μισθωτός οπότε το πλήρωναν άλλοι. Αλλά αν ζητηθεί και το Β εξάμηνο εντός του 2014 (πιστεύω να πάει Δεκέμβριο) το βλέπω από δύσκολο έως αδύνατο για τους περισσότερους να πληρώσουν 2 ειδοποιητήρια σε 4 μήνες... (μην ξεχνάτε στο ίδιο διάστημα θα έρθουν εφορία, ενφια κτλ...). Και από δουλειές άστα να πάνε...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο, αν δεν έχει κανείς λογαριασμό σε ΕΤΕ ή Αττικής ή έχει αλλά με μικρό υπόλοιπο, τότε πως ακρίβως θα πρέπει να πληρωθούν αυτά τα ποσά της τάξης των 3 χιλιάδων;

 

Μήπως πληρώνονται και μέσω άλλων τραπεζών και έχω χάσει τίποτα;

Ή θα πρέπει εβδομάδα - εβδομάδα να βγαίνουν 420 δηλαδή για 7 εβδομάδες να βγάζουμε λεφτά από άλλη τράπεζα (για τους τυχερούς που έχουν φυσικά χρήματα σε άλλη τράπεζα) και στο τέλος να πάνε με 3 χιλιάρικα μετρητά στην τσέπη στην ΕΤΕ ή Αττικης.

 

Και εννοείτε για 7 εβδομάδες τα 420 δεν ξοδεύονται για τίποτα άλλο...

Edited by akisD
Link to comment
Share on other sites

'Η κανεις μεταφορα μεσω web απο Τραπεζα σε Τραπεζα και πληρωνεις παλι μεσω web ή στο καταστημα.

Παντως στο web banking της Alpha και της Πειραιως, δε βρηκα επιλογη για πληρωμη εισφορων υπερ ΤΣΜΕΔΕ.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι απο το 2002 και πηγα στην 1η κατηγορια και μου εβγαλε 1925.. καλα ειναι γιατι μετα τις εκλογες θα ερθει η αναπτυξη και θα κονομισω... το ειπε ο βαγγελας θα ξαναφερει το χαμογελο στα χειλη μας ...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

'Η κανεις μεταφορα μεσω web απο Τραπεζα σε Τραπεζα και πληρωνεις παλι μεσω web ή στο καταστημα..

 

Αυτό προϋποθέτει να έχεις λογαριασμό στην τράπεζα στην οποία θα τα μεταφέρεις. Αν δεν έχεις τι κάνεις?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.