Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προσωποκράτηση Μηχανικών για οφειλές προς ΤΣΜΕΔΕ προτείνει ο Σελλιανάκης


avgoust

Recommended Posts

απο  1/1 / 2015  αλλαζει  ο  τροπος  υπολογισμου  των  συνταξεων   360  κρατικη  συνταξη 

+  50 %  του  βασικου  μισθου  +  οτι  αλλο  περισσευει  απο  το  ταμειο  (  δλαδη  τιποτα  )

οτι  χασουν  οι  συνταξιουχοι   σε  ευρω  ,  θα  εμφανιστει  σαν  ελλειψη  απο  την  αγορα  ,  εμποροι  μηχανικοι  τροφιμα

αρα  σε  ενδιαφερει  και  εσενα  μηχανικε  διοτι  θα  βγουν  λιγοτερες  αδειες  λιγοτερα  αυθαιρετα  λιγοτερες 

αγοροπωλησιες  ,  λιγοτερες  επισκευες ................................

μακαρι   να  κανω  λαθος ..

ο  μισελ  εχει  το  ακαταλογιστο 

Edited by loser
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

nic, συνεχίζεις να χρωστάς μόνο αυτά που χρωστούσες με τους τόκους εννοείται.

Αλλά στο ΤΣΜΕΔΕ δεν μπορείς να κάνεις πάυση και να σταματήσεις να πληρώνεις ΤΣΜΕΔΕ...

Link to comment
Share on other sites

θα προλαβω να φαω κανα κοπαδι το ... πασχα μεχρι να με πιασουν?

η γαλοπουλα δεν εχει κρεας σα κοντρα πλακε ειναι

 

λολ

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Μου θυμίζει κάτι από τουρκοκρατια αυτή η γερμανοκρατία

Τότε που τα κάνανε αυτά στους παππούδες μας γεννήθηκε το αντάρτικο στα βουνά!

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως την επομενη συναντηση δε θα την χασω...

 

οσοι με εχουν δει live να φερουν γαζες και παγο

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Για μανούρα μέσα πάντα.....  :mrgreen:  Πότε είναι το επόμενο? 

Πρέπει να βγάζουμε και όνομα για την κλίκα στην στενή...Τόσοι πολλοί που θα μαζευτούμε..... 

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέει να μπεις φυλακή επειδή χρωστας ΤΣΜΕΔΕ,μεγάλη φλωρία...

 

Αμα είναι να πας,να πας τουλάχιστον ευχαριστημένος και οχι σαν ποδίτσα. Να μπορείς να κοιτάς τους φυλακόβιους στα ίσα.

 

 

Το να διαγράφεται κάποιος από το ΤΣΜΕΔΕ,χάνοντας την άδεια ασκήσεως του επαγγέλματος παντοτινά,είναι πολύ βολικό για αυτούς (μειώνεται έτσι και ο ανταγωνισμός). Το ζητούμενο είναι να είσαι μέσα και να μην φοβάσαι που δεν έχεις να πληρώσεις και ας γίνουν όλα στάχτη.

Edited by atsalovergas
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι ξεφτύλα,....Ξέρεις τι είναι να ρε ρωτάνε οι άλλοι μέσα γιατί είσαι εδώ? "Να, γιατί ήμουν άνεργος μηχανικός...εισφορές".

Ρόμπα, κάθε φορά το σαπούνι θα σε βάζουν να πιάνεις...Δε λέει με τίποτα.... :mrgreen:

 

Ξεφτυλίστε το ταμείο να μην πληρώσει κανένας να φάνε φόλα μεγάλη.....Αυτό είναι το πρώτο στάδιο. Το δεύτερο είναι το γνωστό  :ph34r:

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Οι φυλακές χωράνε 13000 κρατούμενους. Οι μηχανικοί που δεν έχουν πληρώσει εισφορές είναι πάνω από 20000. Πολλοί περισσότεροι είναι οι του τεβε κλπ. Ο σελιανάκης θα'πρεπε να χρησιμοποιεί την λογική του πριν αφήσει τέτοιες κοτσάνες. Είναι κρίμα να μην υπάρχει ένας νομικός ή μια ομάδα νομικών που να αρχίσει έναν έλεγχο για όλα τα λαμόγια που έχουν πέσει στις δημόσιες θέσεις (τράπεζα αττικής, έργα κλπ). Τότε θα ήταν άλλοι για προσωποκράτηση...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

καποια στιγμη πριν 2 3 βδοομαδες ειχα βγει με εναν φιλο....

κατσαμε να φαμε τις μακαροναδες μας και τις πιτσες μας και αρχισε να

μου λεει για το παραβολο των δικηγορων ... αν το λεω σωστα ... που παει να μειωθει / καταργηθει

και επειδη ειναι ο πατερας του 3 χρονια πριν την συνταξη, αρχησε να μου λεει πως η κατασταση ειναι

δραμα και κατι τετοιο θα χει επιπτωση στην οικονομια και θα μαραζωσουν οι νεοι δικηγοροι κλπ κλπ

 

επειδη ειναι κολητος και επειδη εχω κ μια ανεση μαζι του, και επειδη ηξερα απο πριν που ηθελα να κατευθυνω την κουβεντα

τον αφηνα να τελειωσει και μολις με ρωτησε απλα " εσυ τι λες για ολα αυτα?"

 

του ειπα " στα @@ μου "

 

με κοιταει καλα καλα ... πηγε να του κατσει η μακαροναδα στο λαιμο... " γιατι ρε ΜΛΚ???"

 

και του απαντησα κατι που ισως εχω ξαναπει εδω

 

" που ησασταν ΕΣΕΙΣ.. οταν μειωναν αμοιβες στους μηχανικους?

που ησασταν εσεις και μεις οταν απολειαν σχολικους συνοδους?

που εισασταν ΕΣΕΙΣ οταν αυξανουν τις εισφορες παντου?

που ημασταν ολοι εμεις οταν κλεισαν τμηματα ΤΕΙ?...ΕΠΑΛ?"

 

μετα απλα παραγγειλαμε την πιτσα....

Edited by OTTO_engine
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.