Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ηλεκτρονικά η κατάθεση μισθωτηρίων συμβολαίων


glaps

Recommended Posts

ΙΚΑΡΕ συμφωνώ εν πολλοις μαζί σου , γι αυτό λέω  ότι  βασικό  και πρωταρχικό μελημά μας πρέπει να είναι η πολιτική πίεση .

ΜΟΝΟ Ο ΦΟΒΟΣ ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΨΗΦΩΝ , Η-ΚΑΙ  Η ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ  ΚΕΡΔΟΥΣ ΨΗΦΩΝ ΘΑ ΤΟΥΣ  ΚΟΥΝΗΣΕΙ  ΚΑΠΩΣ ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατί η λύση μόνο πολιτικά μπορεί να δοθεί...Αυτοί έχουν το καρπούζι αυτοί και το μαχαίρι. Δική τους ιδέα ήταν να προχωρήσουν σε ηλεκτρονικές υπηρεσίες για να αποφορτίσουν το δημόσιο, δική τους ιδέα και η πλατφόρμα...Απλά από την πλευρά μας, πιάσανε το ΤΕΕ στον ύπνο. Δεν κλήθηκαν να δώσουν οδηγίες στο πεδίο που τους αφορά? Τους έπεισαν εντελώς στον ύπνο και δεν ήξεραν καν πως θα είναι η πλατφόρμα? Δεν έχουν δικούς τους ανθρώπους μέσα στα κόλπα για άμεση ενημέρωση? Το κακό έγινε..... Το να αντέδρασε η ΕΥΕΠΕΝ το θεωρώ απίθανο αφού είναι τμήμα της κυβέρνησης...

 

Το θέμα είναι αυτός που θα προτείνει κάποια λύση, ενδεχομένως και για δικό του συμφέρων, θα κοιτάξει τη δυσαρέσκεια των ενεργειακών επιθεωρητών? Η θα κοιτάξει να απαλλάξει "έστω δια της σιωπής" τους πολίτες από ένα "χαράτσι"...Καταλαβαίνετε τι θέλω να πω...

Link to comment
Share on other sites

Mα δεν είναι χαράτσι , είναι  απαίτηση  νόμου και  σε μεγάλο βαθμό εγινε αποδεκτό απο τους πολίτες ....!!!!

ΜΙΑ  ΑΛΛΗ ΣΟΒΑΡΗ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΣ ΠΟΥ ΞΕΧΝΑΜΕ ΕΙΝΑΙ  ΤΑ  ΚΡΑΤΙΚΑ ΕΣΟΔΑ ΠΟΥ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ....!!!!

Και για να κάνουμε και λίγο πλάκα .... ξέρεις  τι  είναι σήμερα να βρίσκεις νοικάρη ????? ΤΖΑΚ ΠΟΤ ...!!!! Θα  κολήσει ο  ιδιοκτήτης στα 100-200 ευρώ που θα του πεις οτι θα δώσει για 10 χρόνια ?

ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΜΙΑ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΑΓΝΟΙΑ , ΛΑΘΟΣ , ΕΛΑΦΡΥΝΣΗ ΒΑΡΩΝ κλπ , κλπ ,.....ΕΠΙΜΕΝΩ  ,,,,, ΑΝ  ΛΑΒΕΙΣ  ΥΠΟΨΙΝ ΤΑ  3  ΣΤΟΙΧΕΙΑ ( ΕΝΝΟΩ ΚΡΑΤΙΚΑ ΕΣΟΔΑ , ΨΗΦΟΥΣ ΕΠΙΘΕΩΡΗΤΩΝ , ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΘΕΣΜΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΚΘΕΤΟΥΝ ) ΕΠΙΜΕΝΩ , ΠΑΙΖΕΤΑΙ  ΚΟΛΠΟ ΚΑΙ  ΔΕΝ  ΛΥΝΕΤΑΙ  ΤΟ  ΘΕΜΑ . ΜΕΓΑΛΟ ΚΟΛΠΟ !!

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφε Glaps

Αναφορικα με προηγουμενο Post σου παραθετοντας γραφομενα μου, να σου απαντησω

Αρχικως δεν εκανα καμια πανελλαδικη δημοσκοπηση, παρεθεσα δικα μου δεδομενα βασει δικης μου κινησης και μονο

Και ολα τα λοιπα ειναι δικα μου πιστευω και δικες μου οπτικες και θεωρησεις

Νομιζω εχω το δικαιωμα να τις εκφρασω

Απο κει και υστερα, το να τις υιοθετησει καποιος συναδελφος η οχι ειναι στη διακριτικη του ευχερεια και μονο και σιγουρα δεν ειναι υποχρεωτικο...

 

Στο ζουμι, δε διαφωνω με τις τοποθετησεις σου, ξερεις και τις δικες μου προσπαθειες προς επικυση του θεματος.

Διαφωνω μονο στην ενημερωση των βουλευτων και πολθτευτων αναφορικα με την υποθεση.

Αρχικως αν λαβουμε υποψιν οτι η ενημερωση θα γινει μεσω mail αποκλειστικα (εκτος κι αν καποιος εχει διαθεση να αναλαβει μια τετοια διαδικασια τηλεφωνικως), αυτα θα παραληφθουν απο παρατρεχαμενους και οχι απο τον ιδιο και πολυ αμφιβαλω αν θα ενδιαφερθει

Συν τοις αλλοις, συνεχιζω να επιμενω οτι θα μας κανει κακο περισσοτερο απο το καλο που ευελπιστουμε να επιφερει, μιας και ακομα και να μην το γνωριζει το μετρο ενας βουλευτης, περισσοτερο πιθανο το θεωρω να το βρει θετικο που απαλλαχθηκε κατα καποιον τροπο ο ιδιοκτητης απο ενα ακομα εξοδο και βαρος για την εποχη μας, παρα θα σκεφτει τις ψηφους των ενεργειακων επιθεωρητων (που στην τελικη ποσοι ενεργειακοι επιεωρητες ειναι στην περιφερεια του για να πεις πως θα οτν σταυρωσουνε?) για να ενεργησει προς τη διασφαλιση των συμφεροντων αυτων και οχι της ευρειας μαζας στην οποια και απευθυνεται κατα πλειοψηφια ως βουλευτης...

 

Αποψη μου παντα

Link to comment
Share on other sites

Για να συνοψισουμε , και να μην αυτοπαραμυθιαζομαστε ,δεν προκειτε να αλλαξει το ΄΄προαιρετικο΄΄ , δεν είναι θεμα λογισμικού ή ΄΄αβλεψιας΄΄, εγινε λογω της αποφασης του γραμματεα.....ΤΟ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΕΠΙΣΗΜΑ

 

 

οι πολιτικοι που στελνουμε εμαιλ ,μαλλον ουτε καν δεν τα βλεπουν ,ουτε πρεπει  κανεναν να τον ενδιαφερει......

 

μιλωντας γενικα ,τα πεα πεσαν πλεον πανω από 30 % ,από 65000 εγιναν 45000, θα πεσουν και άλλο....

αυτά είναι τα γεγονοτα.......απλως το ΤΕΕ ας μην ετοιμαζει εξετασεις , σε ένα χρονο  θα είναι αμελητεος ο αριθμος πεα....

Link to comment
Share on other sites

savas76  , το έλεγα από την πρώτη στιγμή ότι  ότι  τίποτε  δεν έγινε εκ παραδρομής , τιποτε  κατά λάθος στο λογισμικό & άλλες  μακακίες ...!!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν πιστευω πως μπορει να αλλαξει κατι, τουλαχιστον στο εγγυς μελλον.

Απο τη στιγμη που δεν εγινε τιποτα οταν υπηρξαν αντιδρασεις πιο συντονισμενες, τωρα που ατονισε κατα τα φαινομενα, δεν ξερω τι μπορει να συμβει...

Link to comment
Share on other sites

Γ....απλως το ΤΕΕ ας μην ετοιμαζει εξετασεις

Γιατί νομίζει κανείς ότι ετοιμάζονται εξετάσεις?

 

Αλήθεια πότε τελειώνει ο χρόνος - προθεσμία μας?

Link to comment
Share on other sites

http://polytexnikanea.gr/WP3/?p=31736

 

Και  απο  την  άλλη  εχεις  τον  @  τον  ΣΤΟΥΡΝΑΡΑ  &  τον  αρχι-@  τον  ΘΕΟΧΑΡΗ να  εχουν  προαιρετικα  τα  ΠΕΑ ....!!!!

ΟΥΣΤ  ΡΕ  ΛΑΜΟΓΙΑ ...!!!!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.