Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τεχν. Περιγραφή για την μη απαίτηση μελέτης


ata

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,

από την πολεοδομία σε περίπτωση κτηρίου κάτω των 50 τ.μ. μου ζητάνε τεχνική περιγραφή για ποιο λόγο δεν απαιτείται μελέτη ΚΕΝΑΚ, μελέτη ανελκυστήρα, μελέτη ηλεκτρολογικών, κτλ.

Υπάρχει κάποιο υπόδειγμα?

 

Επίσης για κτίρια κάτω των 50 τ.μ. στη μελέτη θερμομονωτικής επάρκειας πηγαίνω και κάποια κάτοψη ή δεν χρειάζεται;

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε, σαν καψόνι μου φαίνεται αυτό που περιγράφεις. 

Εγώ θα έγραφα σε μια κόλλα:

 

ΤΕΧΝΙΚΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ

 

Δεν απαιτείται μελέτη ΚΕΝΑΚ, μελέτη ανελκυστήρα, μελέτη ηλεκτρολογικών, κτλ. γιατί έτσι καθορίζεται από την κείμενη νομοθεσία.

 

Ο Μηχανικός

 

(υπογραφή)

 

(σφραγίδα)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιά ΥΔΟΜ σου είπανε αυτά να τους στείλω ''2 πεντάρια διαμερίσματα'' (μούτζες) ?

 

Μάλλον για καψόνι πρόκειται όπως γράφει και ο συνάδελφος απο πάνω...

 

edit

Αν επιμένουν στην άποψη τους οτι απαιτουνται αυτά που σου ζητάνε κάνε μια αίτηση και πέστους να στο δώσουν γραπτά...να δεις μετά πως θα τους σφίξουν οι κ@@οι :smile:

Edited by dib
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα των δημοσίων υπαλλήλων είναι καθαρά ψυχολογικό και θα έπρεπε να συμμετέχουν υποχρεωτικά σε συνεδρίες υποστήριξης του τύπου <<Ανώνυμοι Ευθυνόβοφοι>>.

Edited by hkamp
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

... μην γράψεις σε καμία περίπτωση αυτό που λέει λίγο πιο πάνω ο Πάνος ... αντί για αυτά που λέει ο Πάνος επισύναψε αντί για μελέτη την φωτογραφία που σου στέλνω...

post-2272-0-44764200-1390550844_thumb.jpg

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

...να δεις μετά πως θα τους σφίξουν οι κ@@οι :smile:

 

+1 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:   .... σφηχτους ωρεεεεεεεεε

 

Το θέμα των δημοσίων υπαλλήλων είναι καθαρά ψυχολογικό και θα έπρεπε να συμμετέχουν υποχρεωτικά σε συνεδρίες υποστήριξης του τύπου <<Ανώνυμοι Ευθυνόβοφοι>>.

+1

ασε ηλια που να δεις Δ9 - ΔΕΣΕ τι γινεται για μια υπογραφη με ξεκαθαρες διαχωρισμενες ευθηνες μεταξυ δεσε κ δ9

οπου σε οτι φοβουνται ολα σε προϊσταμενη υπηρεσια τα στελνουν για να τους γυρισουν πισω

"αρμοδιοι να απαντησετε ειστε εσεις"

..... μεχρι που μου ειπαν να κοινωποιησω εγω τα εγγραφα σε 5 υπηρεσιες γιατι δεν εχουν αυτοκινητα πλεον

κ τους ειπα δε με νοιαζει ουτε να πανε ουτε αμα φτασουν ποτε

 

... αντί για αυτά που λέει ο Πάνος επισύναψε αντί για μελέτη την φωτογραφία που σου στέλνω...

+1

:mrgreen:

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

απίστευτο.....

καταρχάς στη περιγραφή της ΤΟΤΕΕ για ποιά κτίρια απαιτείται μελέτη κενακ γράφει ξεκάθαρα οτι είναι για κτίρια >50 μ2.

Κατα δεύτερον, να στο απαντήσουν γραπτά και να αναφέρουν τον λόγο που σου ζητάνε αυτή τη μπούρδα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.