Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παραβιάζουν το νόμο για το ΠΕΑ στα μισθωτήρια ακινήτων


Engineer

Recommended Posts

Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι έχει γίνει επίτηδες.

Για ποιο λόγο δηλαδή δεν το ενεργοποίησαν;

Κι αφού έγινε συζήτηση, γιατί δεν το διόρθωσαν; Τόσο δύσκολο είναι;

Παρεπιμπτόντως έστειλα mail στις διευθύνσεις που βρήκα στη σελίδα

http://www.gsis.gr/gsis/info/gsis_site/Contact/GSIS/GGPS_Catalog.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 111
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμενα χτες μολις μου απαντησαν απο το taxis στο mail που ειχα στειλει στις 19 Φλεβαρη

 

Αξιότιμε κύριε,
 
Η Υπηρεσία μας διαχειρίζεται ολοκληρωμένα πληροφοριακά συστήματα όπως αυτά των φορολογικών υπηρεσιών  (TAXIS ), προκειμένου να υλοποιούνται οι αποφάσεις που λαμβάνονται και να εφαρμόζονται οι Νόμοι .Παρακαλούμε απευθυνθείτε στην Κεντρική Υπηρεσία του Υπουργείου Οικονομικών ώστε να καταθέσετε τις προτάσεις σας.
 
Πάντα στη διάθεσή σας,
 Κέντρο Εξυπηρέτησης Ηλεκτρονικά Συναλλασσομένων
 Γ.Γ.Δ.Ε. Υπουργείου Οικονομικών

 

Κλασσικη αποποιηση ευθυνων.

Λες και θα ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΚΑΤΙ

Θα ΠΡΟΤΕΙΝΩ την εφαρμογη ενος Νομου του Κρατους...

Μονο στην Ελλδα αυτο...

 

Και η κεντρικη υπηρεσια του υπουργειου οικονομικων τι e-mail εχει να απευθυνθουμε εκει?

 

EDIT

Μπειτε εδω

http://www.gsis.gr/gsis/export/sites/default/gsis_site/Contact/documents_Contact/kentr_ypir.pdf

ειναι καταλογος με ολες τις υπηρεσιες του υπουργειου οικονομικων και στειλτε μαζικα mails σε καθε αρμοδιο φορεα

 

Γενικα εδω

http://www.gsis.gr/gsis/info/gsis_site/Contact/Min_fin_Catalog2.html

εχει διαφορους καταλογους με φορεις στους οποιους μπορουμε να απευθυνθουμε μαζικα για το αιτημα μας...

Edited by Inzaghi
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πιστεύω ότι γίνεται επίτηδες...Είναι κάτι απλό που θα μπορούσε να διορθωθεί μέσα σε μία εβδομάδα το πολύ....Τι στιγμή που δεν το αλλάζουν κάτι κρύβεται από πίσω, πολλά περνάνε από το μυαλό μου.

Το να είναι τόσο χαζοί που να το θεωρούν ελάσσονος σημασίας, το αποκλείω... Γιατί αν έτσι νομίζουν πως θα έχουν την εξυπνάδα να σώσουν τη χώρα σε σημαντικότερα ζητήματα? Δεν θέλω να πιστεύω ότι είναι θέμα εξυπνάδας, αλλά δόλου...

Link to comment
Share on other sites

Σκαει τηλεφωνο πριν ημερες για εκδοση ΠΕΑ για ενοικιαση

Ολα οκ, κανονιζουμε να συναντηθουμε μεσοβδομαδα για να το κανουμε...

Σημερα με παιρνει τηλεφωνο ο τυπος, που λεει οτι ρωτησε στη ΔΟΥ (ακουσον ακουσον) και του ειπαν ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΕΙ. ΔΕΝ ΤΟΝ ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ

Απο τη ΔΟΥ κυριοι ολα αυτα

ΠΛΗΡΗΣ ΑΓΝΟΙΑ ΝΟΜΟΥ

 

Φυσικα οταν του υπενθυμισα τις υποχρεωσεις του και τα προστιμα που ενδεχομενως να ερθει αντιμετωπος, ξεχασε τις ευγενειες που προφανως προσποιουνταν και αρχισε τα "κοιταξε αγορι μου..."

Φυρικα του το εκλεισα στη μαπα για να μην παραφερθω περαιτερω....

 

Και υστερα καποιοι μας λενε πως η δουλεια δεν εχει πεσει εξαιτιας του προαιρετικου της καταχωρησης και δεν ειναι λογος για "επανασταση"

 

Ακολουθει λιστα σε ξεχωριστο μηνυμα με συλλογη απο mails.

 

Παρακαλω τους Mods να μη συγχωνευσουν τα μηνυματα μου, υπαρχει λογος που το κανω ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Και παρακατω ακολουθει λιστα με συλλογη mails απο το συνολο των υπηρεσιων υπο την αιγιδα του Υπουργειου Οικονομικων

Η επιλογη εγινε απο μενα, αναλογως υπηρεσιας και φορεα και σας την παραθετω

 

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

 [email protected]

[email protected]

 [email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

[email protected]

 

Οποιος με εμπιστευεται στοιχειωδως, στελνει την επιστολη διαμαρτυριας σε αυτα τα mails η σε οποια θελει τελος παντων

Αναμεσα σε αυτα, υπαρχουν πολλα σε Νομικους Συμβουλους, Προισταμενους, Εφορους και υπηρεσιες ΦΠΑ και Φορολογιας Εισοδηματος.

Εβαλα και κατι ΣΔΟΕ μπας και...

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι ένα τέταρτο υπόθεση είναι....Αρχίστε και στέλνετε....

Μόλις ολοκλήρωσα τη δεύτερη φάση αποστολής, μιας και στην πρώτη δεν είχα καμία απάντηση, παρά μόνο μία!! ανάγνωση του e-mail μου....

Θα στείλω σε όλους αυτούς..

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τηλεφωνικη επικοινωνια με υπαλληλο του Καλαφατη στο πολιτικο του γραφειο στη Θεσσαλονικη, με παρεπεμψε για το θεμα να συνομιλησω με ανθρωπο του Υπουργειου κατω στην Αθηνα, που το χειριζεται το θεμα κατ αποκλειστικοτητα

 

Θα προτιμουσα να μη δωσω ονοματεπωνυμο και τηλεφωνα εδω μεσα σε κοινη θεα, οποιος ενδιαφερεται (ελπιζω ολοι) ας μου στειλει ενα PM και θα του τα δωσω να πιεσει κι αυτος.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

 φτασαμε με μηνηματα να ΄΄παρακαλαμε΄΄ να εφαρμοστει νομος του κρατους, τι άλλο να πουμε.................

 

τι θα πουν στους 10 000 που μπηκαν στην διαδικασια να πληρωσουν σεμινάρια,παραβολα ,λογισμικο , και μαθαν μετα από 2 μηνες ότι εγινε προαιρετικο το πεα;;;;;;;;;;;;;;;;;...

 

μεχρι τωρα προτρέπαμε την ευεπεν να κανει ελέγχους ώστε να μην εκδωθηκαν πεα χωρις αυτοψια,...................... τωρα για χαρτι που εγινε προαιρετικο , τους προτρέπω να αφησουν ελευθερες ανακλησεις λογω μη πληρωμης......τα φεσια πανε συννεφο.......

Edited by savas76
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.