Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εθνικό Πλαίσιο Προσόντων: Ενα βήμα πιο κοντά τα πτυχία ΑΕΙ - ΤΕΙ


KF

Recommended Posts

Μη το πάρεις στραβά, αλλά κάπως πρέπει να ζήσει και η επαρχία....Ξέρω γω αποκλείεται να είναι ένα καλοστημένο σχέδιο εκμετάλλευσης, των νέων που θέλουν να σπουδάσουν προς όφελος τρίτων? Λέω τώρα...επαναλαμβάνω μη το πάρεις στραβά για τα ΤΕΙ...πες ότι όλα ήταν ΑΕΙ το ίδιο θα έλεγα, καλά εκεί θα έκανε μπαμ

 

 

Δεν μπορεί όμως να δημιουργούμε σχολές και τμήματα όταν δεν υπάρχουν ανάγκες για να "ταϊσουμε" την επαρχία (κι εγώ στην επαρχία ζω).Αν πραγματικά θέλουν να βοηθήσουν την επαρχία ας δημιουργήσουν υποδομές και συνθήκες τέτοιες που να επιτρέψουν ανάπτυξη των επιχειρήσεων,τοπικών και ξένων και να σταματήσουν να εκμεταλλεύονται τον διακαή καημό των κακόμοιρων γονιών μας να σπουδάσουνε τα παιδιά τους δημιουργώντας πτυχιούχους ανέργους

 

 

Ναι αλλά έτσι έχουμε ανακύκλωση του χρήματος, και οι τοπικές κοινωνίες είναι χαρούμενες...Τα ξέρεις τώρα εγώ θα στα πώ?...Εσύ καλά τα λες...

 

 

Σαφως και παιζει και αυτο.

 

Αλλα αν ακολουθησουμε τη λογική του φίλους μας, οτι εχουμε περισσοτερους μηχανικους απ οσους χρειαζομαστε, θα πρεπει εκτος απο το να κλεισουμε/συνενώσουμε τα τει, να απαγορεύσουμε και τις "εισαγωγες" μηχανικών που σπουδασαν στο εξωτερικό. Σωστα?

 

στρατοπεδα, πανεπιστημια κλπ ολα δινουν χρημα στις τοπικες κοινωνιες

ακομα και το "εξω οι βασεις του νατο" καποιας εποχης.... νομιζετε πως οι ντοπιοι στη σουδα

ειχαν την ιδια γνωμη?

 

εχετε φαγωθει με τους αποξω αλλα πετατε την σκουφια σας για μαστερ και καρριερα εξω

 

η ελλαδα εχει αναγκη απο λιγα κεντρικα πανεπιστημια ανα περιφερεια

και μερικα δορυφορικα με λιγοτερες ειδικοτητες

ελευθερη εισοδο σπουδαστων

και "πανελληνιες" εντος ιδρυματων... και εκει θα δεις το χωνι αναποδα

θα μπαινουν 5000 και θα βγαινουν 10 την χρονια, αν αυτο το ελεγχουν οι καθηγητες εντος

και παραπαιδεια ---> +0

 

τωρα αφου μπηκαμε στην ιδια κλιμακα και εχω μαστερ παω να στειλω βιογραφικα

εγω παντως δεν εχω παιδια ακομα, οταν κανω και ερθει η ωρα τους θα τα στειλω σε κωλεγιο

και γιατι οχι?.... ποιος ξερει καποτε........

 

η ολη φαγουρα με τα δικαιωματα ειναι καθαρα γιατι ειμαστε χωρα ΜΟΝΟ του tzatziki, mousaka, melina, feta, mykonos

το προβλημα μου δεν ειναι η μελινα .... αλλα το οτι εχω μονο αυτα.......

και επειδη εχουμε τεχνογνωσια στα παντα σνομπαρουμε και τα "εξω" ιδρυματα....

 

μισο λεπτο χτυπαει το τηλ απο την sauber, ερχομαι

Edited by OTTO_engine
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 238
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

 

εχετε φαγωθει με τους αποξω

 

Επειδη διάβασες σε τι πλαίσιο έγραψα για τους απέξω.

Πραγματικά τωρα, αυτο κατάλαβες;;;;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

ρε μαρικα ποποοοοοο

ποιος σου ειπε οτι το σχολιο σου ειναι αφορμη και οχι αιτια για να κανω το δικο μου...

 

ηρεμισε γιατι βλεπω ραφι :P

Edited by OTTO_engine
Link to comment
Share on other sites

OTTO +1 

 

Τα περισσοτερα ΑΕΙ κ ΤΕΙ στην επαρχια ειναι μοναχα για να συντηρουνται οι κοινωνιες

 

Ας κρατησουν μονο τα ΑΕΙ κ ΤΕΙ τα οποια παραγουν επιστημονικο εργο ολα τα αλλα καλο θα ειναι να κλεισουν. 

 

Οσο για το εαν θα πρεπει να κλεισουμε τους αποφοιτους απο το εξωτερικο, απλα με κανει να γελαω

 

κ οπως ειπε κ ο ΟΤΤΟ μισο με καλει η E.on παω να απαντησω  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

Edited by george_RES
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κρατάω το ότι κανείς δεν βρέθηκε να πει την ηλιθιότητα περί γιατρών και νοσηλευτών. Έστω και αυτό είναι ένα βήμα μπροστά...

Link to comment
Share on other sites

 

ποιος σου ειπε οτι το σχολιο σου ειναι αφορμη και οχι αιτια για να κανω το δικο μου...

 

 

 

1. Ξαναδιάβασε τι έγραψες εδω. Μάλλον κάτι άλλο ήθελες να πεις, αλλιως απλα ενισχύεις αυτο που έγραψα.

 

2. Νταξ, ειπαμε να υπάρχουν κάποιοι που μυγιαζονται, στην παρούσα φάση  κανεις δεν φαγωθηκε με τους απόξω και ήδη 2 μυγιαστήκατε. Χαλαρώστε, παρτε ανάσες και ξαναδιαβάστε.

Απαντάτε σε κάτι που ποτέ δεν ειπώθηκε.

 

 

 

Οσο για το εαν θα πρεπει να κλεισουμε τους αποφοιτους απο το εξωτερικο, απλα με κανει να γελαω

 

 

 

Εδω κολλάει κάτι γι αυτους που γελάνε οταν κατι δεν ειναι για γέλια.

Ποσο μάλλον αν γελάνε με κάτι που δεν ειπώθηκε ποτε.

Link to comment
Share on other sites

προσφορα ραφι mdf στο ΙΚΕΑ

 

 

μαρικα το σχολιο μου δεν εφορα ειρωνικη τοποθετηση δικη σου

αλλα διαχρονικη τοποθετηση αλλων

 

@ σταυρο σου ξεφευγουν πολλα

Link to comment
Share on other sites

Εδω κολλάει κάτι γι αυτους που γελάνε οταν κατι δεν ειναι για γέλια.

Ποσο μάλλον αν γελάνε με κάτι που δεν ειπώθηκε ποτε.

όπως ανάφερε k ο otto ΔΕΝ σχολιάσαμε το δικό σου μήνυμα εάν ήταν να το σχολιάσουμε θα έκανα παράθεση k θα σου έλεγα την γνώμη μου.

 

Καλο λοιπόν θα ήταν να αφήσεις τις ειρωνείες για μύγες.

Όλη η συζήτηση είναι στο forum k δεν περιοριζόμαστε να απαντάμε στα δικά σου , εάν λοιπόν πας λιγάκι πίσω στο forum k δη σε παρόμοια θέματα όπως ανέφερε k OTTO αυτό το θεματάκι έχει συζητηθεί..

 

οποτε για να σου ξεκαθαρίσω ότι το σχόλιο μου είναι συμπληρωματικό του OTTO

Edited by george_RES
Link to comment
Share on other sites

οποτε για να σου ξεκαθαρίσω ότι το σχόλιο μου είναι συμπληρωματικό του OTTO

 

και προσφέρει κάτι στην όλη κουβέντα να ανακινείς παλιά θέματα στα οποια υπήρξαν αντιπαραθέσεις οταν η κουβέντα γινεται σε άλλο κλίμα και με εντελώς άλλη ροη;

 

Δηλαδη παραδεχεσαι οτι μπηκες απλώς να πεις κάτι εμπρηστικο για να ανακινησεις παλιές διαφορες; Αυτη ειναι η δική σου αντίληψη περι συζήτησης;

 

Κι αφου απολαύσαμε αντιληψη περι του τι θα πει συνομιλία ας απολαύσουμε και λίγο καλό χιουμορ.

 

 

προσφορα ραφι mdf στο ΙΚΕΑ

 

τα σχόλια περιττεύουν μετα απο τόσο επίπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.