Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μουντιάλ Βραζιλία 2014


savas76

Recommended Posts

 

ΥΓ, Θα πέφτει παντόφλα φαίνεται...

 

κάτι παραπάνω θα ξέρεις εσύ……. σίγουρα η χωριανή μου σου έβαλε τα 2 πόδια σε ένα παπούτσι κ με το άλλο σε …….. :mrgreen:

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 396
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Δεν σου έχω πει να κρύβεις λόγια??  :mrgreen:

 

Πάει και η Νιγηρία....Λέω και εγώ μέχρι το 70+ πάει για παράτα με τους άμπαλους? Οι Γάλλοι τσακ τσακ, 2 γκολάκια....Ετσι είναι αυτά...

Link to comment
Share on other sites

ωραίο ράγκμπυ παίζει πάντως η Γαλλία

πέφτουμε τάχα μου και πέρνουμε σβάρνα τον αντίπαλο

Edited by imhotep
Link to comment
Share on other sites

post-28847-0-77519300-1404236836_thumb.jpg

 

Ουσιαστικά, η διοργάνωση περιστρέφεται γύρω από δύο ομάδες: Την Δυτική Γερμανία και την Ολλανδία που πρεσβεύουν το Total Football και έχουν ως βάση τους τις ομάδες της Μπάγερν και του Άγιαξ που μέχρι τα μέσα της δεκαετίας του 70’ σάρωσαν τα Κύπελλα Πρωταθλητριών.Όπως σε κάθε μεγάλο ματς που σέβεται τον εαυτό του και εδώ υπήρχε μπόλικο παρασκήνιο που πιθανότατα έπαιξε και μεγάλο ρόλο στην εξέλιξη του ματς. Όταν η Ολλανδία εξασφάλισε την πρόκριση της στον τελικό νικώντας με 2-0 την Βραζιλία, η γερμανική εφημερίδα Bild θέλησε να παίξει τον δικό της ρόλο, αυξάνοντας το αναγνωστικό της κοινό και προσφέροντας υπηρεσίες στην μαμά Γερμανία, όλα με μία κίνηση.

 

«Λάδωσε» τους φύλακες στο ξενοδοχείο που έμεναν οι «οράνιε», στέλνοντας εκεί μερικά εύκολα κορίτσια. Φωτογράφοι πήραν θέση με θέα στην πισίνα, εκεί όπου χαλάρωναν οι Ολλανδοί και όταν έφτασαν οι… διαχυτικές γυναίκες, η Bild είχε έτοιμο το θέμα της επόμενες μέρας: «Κρόιφ, σαμπάνια και γυμνά κορίτσια» ήταν ο τίτλος που συνόδευε φωτογραφίες με τις μάλλον αμήχανες στιγμές των παικτών του Μίχελς.

Μέχρι να πέσουν τα πρώτα τηλέφωνα από τις συζύγους και τις συντρόφους τους, οι διεθνείς έβρισκαν τον ντόρο μέχρι και διασκεδαστικό, γνωρίζοντας πως δεν είχαν κάνει κάτι που πρόσβαλλε την ηθική τους.

 

Ο Κρόιφ, ο οποίος δεν ήταν καν στην πισίνα εκείνη την μέρα, άκουσε τα περισσότερα από την γυναίκα του, Ντάνι, και το βράδυ λέγεται πως γυρόφερνε στο ξενοδοχείο με ένα τσιγάρο, ανεξάρτητα αν το όλο θέμα μπορεί να ήταν και πρόφαση για τον ίδιο ώστε να καπνίσει.

Σε κάθε περίπτωση, την μέρα του τελικού οι Γερμανοί είδαν έναν άλλο Κρόιφ απέναντι τους, έναν υπέρμετρα νευρικό Κρόιφ που δεν ήθελε να τους νικήσει αλλά να τους διακωμωδήσει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να φύγει από τη μέση η Βραζιλία, γιατί δεν τους μπόρεσα ποτέ και από κει και πέρα να το πάρει όποιος άλλος....Δηλαδή η Γερμανία.. :smile:  :smile:

Link to comment
Share on other sites

H άθλια κρατικοδίαιτη ΕΠΟ έστειλε τον Σάντος στην Πορτογαλία με κλεισμένα εισητηρία από πρίν.

 

Ικαρε θα βάουμε κάνα στοιχηματάκι;;

 

Θα τα πούμε πιο αργά,βγαίνω τώρα...

Edited by HQ7
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως λέω πότε θα τελειώσει το Mundial όχι  για κανέναν άλλο λόγο αλλά δεν μπορώ άλλο τα ξενύχτια  με τις παρατάσεις και τα πέναλτυ. Και άντε να κοιμηθείς μετά ... :smile: .

Ιkare μαζί σου και εγώ , Γερμανία !!(φανατική της Bayern γαρ ..όπως φαίνεται και απο το προφίλ  )

Link to comment
Share on other sites

Ελα τα πάντσερ να έρχονται.....  8-)  8-)  Και μία από τα ίδια, Βαυαρός από συλλόγους έξω....

 

HQ7 για να κανονίζουμε...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.