Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μουντιάλ Βραζιλία 2014


savas76

Recommended Posts

 Εγώ θα ήθελα να ευχαριστήσω τα παιδιά της εθνικής για το θέαμα που μου προσέφεραν στους 2 τελευταίους αγώνες.

  Σε κάποια σημεία θα συμφωνήσω με τον κόουτς

  Κ σταματήστε να τα βάζετε με τον πορτιέρο, η απόσταση που τον χώριζε από την μπάλα ήταν πάνω από 5 μέτρα κ ξέρω καλά σαν πρώην πορτιέρο Γ εθνικής ότι αυτή η απόσταση δεν καλυβεται   με βούτα  

 

ikare κ στην αρσεναλ εχουν δωσει παιχτη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 396
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Η Κοστα Ρίκα ,μπορεί να είναι 28 η και εμείς 12 Αλλά έχει περάσει σε παγκόσμιο κύπελλο πολύ πριν από εμάς όπως το ίδιο και στους 16 όταν εμείς μόλις το 1994 πήγαμε με τον τρόπο που αγωνιστήκαμε τότε  Δηλαδή τα βήματα που εμείς κάνουμε σταδιακά , αυτοί τα έχουν κάνει πολύ πιο μπροστά  από εμάς Δεν εμφανίστηκαν χτες στο ποδοσφαιρικό χάρτη Δηλαδή αν εμείς είμαστε στα παιδικά βήματά μας ,αυτοί είναι έφηβοι Για μένα καλύτερα που δεν περάσαμε , γιατί έτσι έστω και αναγκαστικά θα μάθουμε να πηγαίνουμε με σταθερά βήματα και όχι με άλματα που έχουμε διαπιστώσει και εκτός αθλητικής ζωής πόσο κακό μας κάνουν

 

 

Και επειδή είμαστε ίδιοι σαν λαός  σε νοοτροπία με τους Τούρκους (όχι τυχαίο ) , είδαμε μετά την τετράδα και την μεγάλη τους επιτυχία πόσο πίσω πήγαν τελικά αφού και αυτοί έχουν μάθει να τα ζητούν όλα εδώ και τώρα με την μικρότερη δυνατή προσπάθεια (δουλειά) 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη πίκρα από τον αποκλεισμό αυτόν, δεν μπορούσα να κοιμηθώ το βράδυ, είδα και εφιάλτες, το γεγονός έπαιξε τον ρόλο του....

 

Δεν θέλω ν' ασχοληθώ με συγκεκριμένους παίκτες. Το μάτς χάθηκε για μένα σε δύο πράγματα:

 

1. Το τζάμπα γκόλ που φάγαμε από την Κόστα Ρίκα.

2. Η αδυναμία μας να πετύχουμε γκόλ στην παράταση που κυριολεκτικά είμασταν 30 λεπτά στην περιοχή τους.

 

Όπως είχα πεί κάποτε για τον φετινό τελικό του champions league με την Ρεάλ, όταν ο Σέρχιο Ράμος ισοφάρισε στο 90κάτι και στην παράταση η Ρεάλ έκανε περίπατο με το ψυχολογικό avantage που είχε, όποιος αδυνατεί επανειλημένως να σημειώσει γκόλ με πολλές ευκαιρίες, έρχεται η ώρα που τιμωρείται.

Link to comment
Share on other sites

τώρα ο Παπασταθόπουλος το γκολ το έβαλε για να συνεχίσει η Εθνική ή για να αποφύγει τον γάμο ?  γιατί ο Σωκράτης δεν μας έχει συνηθίσει σε τέτοιους εκδηλωτικούς πανηγυρισμούς και σε άλλα σπουδαία γκολ του , το ίδιο σημαντικά  Εκεί οι ελεύθεροι ας πάψουν να τον επηρεάζουν , μια χαρά είναι ο γάμος ειδικά αν έχεις βρει το κατάλληλο άτομο Καλώς να έρθεις Σωκράτη στο κλαπ , αφού ο αντίπαλος τερματοφύλακας ήθελε να παντρευτείς στην ώρα σου 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

αν σκεφτεί κανείς τι γκολ έβαλαν αυτοί και τι ευκαιρίες χάσαμε εμείς με Σαλπιγγίδη και Μήτρογλου απλά τρελαίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ποια Κόστα Ρίκα σοβαρολογούμε τώρα?? Οι άνθρωποι είναι κομπάρσοι των μουντιάλ .Τι σχέση έχουν οι συμμετοχές των λατίνων με τις δικές μας...Αυτοί παίζουν προκριματικά στον όμιλο Β.Αμερικής-Ωκεανίας με αντιπάλους το Μεξικό, ΗΠΑ, Ονδούρα, Παναμά και Τζαμάικα όπου περνάνε 4!!!!!!!!!!!! Πλάκα κάνουμε? Με πουθενάδες παίζαμε και καταφέραμε να μην νικήσουμε... Ελα Λόλα ένα μήλο, από το 60 για τα πέναλτι παίζανε οι τύποι...Ελεος δηλαδή...Αμα ήταν σε ευρωπαικό προκριματικό όμιλο δεν θα είχανε ούτε μία συμμετοχή...   Αλλά όταν βάζεις Γκέκα και Μήτρογλου ξέρεις ότι παίζεις με 9. Εβαλε και τον Κατσουράνη με 8! Και όμως..

Αντε ξαναβρες ευκαιρία να παίξεις με την πιο άμπαλη ομάδα του μουντιάλ, με 10 παίκτες και να περάσεις...

Τα'χω πάρει τρελά, δεν μπορώ να το χωνέψω....

 

ΥΓ, Ο άλλος πάει και κανονίζει γάμο μες το μουντιάλ, σα να σου λέει αφού θα αποκλειστούμε no problem....Ηττοπάθεια στο φούλ!! Λες και χάθηκαν οι μέρες...Μια ζωή θα την τρώει στη μαπα οι 20 μέρες παραπάνω τον πείραξαν..Θα πέφτει παντόφλα φαίνεται...

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

αυτό για μένα δεν λέγεται ηττοπάθεια αλλά ρεαλισμός Και εγώ έχω όνειρο κάποτε η χώρα μου να έχει την δυνατότητα ώστε να μπορούν να μου αναθέτουν σπό  εδώ να κάνω τοπογραφικά στον Αρη ή στην Σελήνη , προς το παρόν κάνω στο Καβο ντόρο Προφανώς οι μέρες που είχε στην διάθεσή του ήταν λίγες για ξεκούραση και σκέφτηκε ρεαλιστικά για να μην τις χάσει Πάντως για την παντόφλα μάλλον έχεις δίκιο Ικαρε

 

ΥΣ Η Κόστα Ρικα έχει πολύ πιο καλύτερες συμμετοχές από εμάς στο Παγκόσμιο αν και στο βαθμό δυσκολίας πρόκρισης έχεις κάπου δίκιο Όμως ακόμα και οι θέσεις για κάθε ήπειρο προκύπτουν από τις καλές πορείες και με την λογική αυτή οι ίδιες οι ομάδες διαμορφώνουν την τύχη τους , κάτι που κάνουμε και εμείς τελευταία Δεν είναι μόνο τύχη οι κληρώσεις Την τύχη την προκαλούμε και εμείς με τις καλές τελευταίες παρουσίες μας 

 

 

ΥΣ και από ότι διαβάζω για την χώρα αυτήν ,  μακάρι να ήμασταν Κοστα ρίκα και γενικά στην χώρα μας , παρότι έχουμε περισσότερα φυσικά διαθέσιμα εμείς 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

εντάξει είναι κάτι που δεν το κάνεις και για λόγους ψυχολογίας όλης της ομάδας, δεν είναι και πολλά τα μουντιάλ που συμμετέχει ο κάθε παίκτης οπότε κανονίζεις γάμο μετά και no problem. πάντως πολύ καλές εμφανίσεις ο Παπασταθόπουλος δύναμη σταθερότητας. είναι από τις λίγες φορές που διακαιούμασταν τη νίκη και δεν την πήραμε, συνήθως γινόταν το αντίστροφο, γι'αυτό και μας κακοφάνηκε. η χώρα σήμερα πάσχει από post world cup depression  :shock:

 

edit: εγώ πάλι ο όμιλος που προκρίθηκε η Κόστα Ρίκα γιατί πιστεύω ότι έχει στηθεί για να συμμετέχουν οι ΗΠΑ στο μουντιάλ? ακούστε εδώ όμιλο: 

1. ΗΠΑ

2. ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ

3. ΟΝΔΟΥΡΑ

4. ΜΕΞΙΚΟ

5. ΠΑΝΑΜΑΣ

6. ΤΖΑΜΑΪΚΑ

 

προκρίθηκαν οι 3 πρώτοι απευθείας και το Μεξικό στα μπαράζ με τον πρώτο του ομίλου Ωκεανίας που απαρτίζεται από τις εξής υπερομάδες:

1. ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ

2. ΝΕΑ ΚΑΛΗΔΟΝΙΑ

3. ΤΑΪΤΗ

4. ΝΗΣΙΑ ΣΟΛΟΜΩΝΤΑ  :shock:

 

http://www.sportdata.gr/worldcup-america-north.htm

:shock:  :shock:  :shock:

Edited by Roy_Hobbs
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.