Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μουντιάλ Βραζιλία 2014


savas76

Recommended Posts

πρέπει να φτάσουν στο γήπεδο για να παίξουν πρώτα, αυτό το ξεχάσατε

γι αυτό άρχισε τις δηλώσεις και η πρωθυπουργός τους

..

τώρα που το ξανασκέφτομαι αν δεν στείλουν την αργεντινή (ως κίνητρο για διεξαγωγή του αγώνα) στο μικρό τελικό η βραζιλία δε βλέπω να φτάνει ζωντανή

Edited by imhotep
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 396
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Ερωτηση 2: μήπως το χτύπημα του Ζουνιγκα στον Νεϊμάρ ήταν εσκεμμένο ?

 

Μου αρέσεις γιατί σκέφτεσαι στοιχηματικά...

Αν και πιστεύω ότι αν ήθελε κάποιος να τον πετάξει έξω, θα του έκανε ένα γερό τακλιν που έχει περισσότερες πιθανότητες... Ετσι μάλλον τζόγαρε ο τύπος....

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

ο έτερος ημιτελικός έχει δυο ομάδες με φοβερή τακτική στην παρουσία τους  που οι παίκτες είναι εκεί που πρέπει και  κάνουν κυρίως αμυντικά αυτά που πρέπει να κάνουν Δύσκολο να μπει γκολ και αν μπει θα κρίνει και την ομάδα που θα πάει κόντρα στους Γερμανούς 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

το σενάριο του τρόμου πάει να επιβεβαιωθεί Παγκόσμια η Αργεντινή μέσα στην Βραζιλία και τότε θα τα έχουμε δει όλα σε αυτό το μουντιάλ 

Link to comment
Share on other sites

Δίκαια η Αργεντινή (δεν είναι κάθε μέρα τ' αγιανιού).

 

Αφού δεν το πήρε ο Κρόιφ το 74 δεν πρόκειται να το πάρουν ποτέ οι Ολλανδοί.

Το κλαμπ των τροπαιούχων παραμένει κλειστό.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ο zio7 και ο πατέρας μου πήγαν ταμείο....Και εγώ στον κουβά.. :mrgreen:

 

Ψιλοανούσιο παιχνίδι, με 2-3 ευκαιρίες που δεν τις λες και κλασσικές...Κάπου φάνηκε ειδικά στην παράταση ότι ήθελαν και οι 2 τα πέναλτι ή δεν μπορούσαν κάτι άλλο να κάνουν...Από τη μία μία Ολλανδία που εκτός από το εμφατικό 5-1 με την Ισπανία μάλλον κατέβασαν στροφές και στέρεψαν από ιδέες στη συνέχεια..

Η Αργεντινή από την άλλη, δεν έχει κάνει και κανένα σπουδαίο παιχνίδι μέχρι σήμερα, μάλλον συγκυριακά προχωράει...

Με τέτοια εμφάνιση πάντως δεν βλέπω να προβληματίζει τη Γερμανία που βλέπω επανάληψη του τελικού του '90....Μόνο που τώρα δεν υπάρχει ο Ντιέγκο να δακρύζει...Στα συν μόνο ότι φαίνονται σοβαροί και προσγειωμένοι, όχι σαν τους άλλους τους Βραζιλιάνους...

Link to comment
Share on other sites

Εγω τους βλεπω πολύ σκληρους για Γερμανια.........οι Γερμανοι , είναι πολύ πιο σοφτ από ότι νομιζουν πολλοι.........

επαναλαμβάνω πως εκτος από το παρτυ με βραζιλια δεν εδειξαν σπουδαια πραγματα........

Edited by savas76
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.