Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μουντιάλ Βραζιλία 2014


savas76

Recommended Posts

 

 

ΥΓ. Προς στιγμήν νόμιζα ότι εβλεπα Γερμανία-Ολυμπιακός.... 

 

όχι μόνο στον ξύπνιο σας  κ στον ύπνο σας,  αλλά παντού μας βλέπεται.

  Εγώ ήμουν με Βραζιλία όχι γιατί έχει καλύτερη ομάδα -η χειρότεροι ήταν της τελευταίας 10ετιας- αλλά δεν μπορώ να είμαι με αυτούς που προσπαθούν να κάνουν με τα λεφτά τους ότι δεν κατάφεραν να κάνουν με 2 παγκόσμια αιματοκυλίσματα …..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 396
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Εγώ στο ποδόσφαιρο ειμαι μια ζωή με τη Γερμανία..και από συλλόγους Μπάγερν. Τι πολιτικές και μαλακιες..

Είναι δυνατόν να βλέπει κανείς αυτό το υπερθέαμα και να λέει στοπ δεν θέλω αλλά γκολ; και 8 και 10 να τους εβαζαν να τους ξεφτιλιζαν εντελώς. Έτσι ειναι ο δυνατός το δείχνει όσο μπορεί.

Άμα έρθει η Ολλανδία θα εχει ενδιαφέρον.. Άμα έρθουν οι άλλοι θα πρέπει να φέρουν και σακούλα για τα δώρα

Link to comment
Share on other sites

Οι γερμανοι θεωρουν το ποδοσφαιρο , πολύ σημαντικο......αποδειξη το ευρωπαικο που πηραν από την ουγγαρια , λιγο μετα τον πολεμο, και η σημασια που του δινουν........

σε οποιαδήποτε άλλη χωρα δεν βαζω την πολιτικη στο ποδοσφαιρο , στην γερμανια ναι...

 

οι ολλανδοι τους εχουν απιστευτη εχθρα ποδοσφαιρικη ενώ οι αργεντινοι είναι πολύ σκληροι, θα εχει ενδιαφερον οποιοσδηποτε τελικος........

Edited by savas76
Link to comment
Share on other sites

savas76 συμφωνούμε σε όλα,απλά το 1954 με το περιβόητο "θαύμα της Βέρνης" οι Γερμανοί πήραν το ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ=Μουντιάλ από τους Ούγγρους,όχι το Ευρωπαικό... ;)

Y.Γ Μα ΠΟΣΟ το χάρηκα το χτεσινό.Όλος ο κόσμος ταυτόχρονα,με όσους μίλησα σήμερα το ίδιο μου έλεγαν.Τυχαίο?Δε νομίζω... :P

Edited by Greenick
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου τυχαίο, το ίδιο συναντώ και όπου βρεθώ..Αξιοσημείωτο πως η "αγαπημένη" χιλιάδων έγινε η πιο μισητή με τα καραγκιοζιλίκια και την αμπαλοσύνη τους..

Link to comment
Share on other sites

Μισητή για εμένα πρωτοέγινε από το μουντιάλ του 2002,όπου παρόλο που είχε παιχταράδες (Ριβάλντο,Ρονάνλτο,Ροναλντίνιο,Ρομπέρτο Κάρλος,Καφού,Λούσιο,Ζουνίνιο,Ζιλμπέρτο Σίλβα,Έμερσον κ.λ.π) δεν έκανε καλό μουντιάλ και σπρώχτηκε απίστευτα προκειμένου να προχωρήσει.Αμ το άλλο,που μας είχαν πρήξει τα @@ για το come-back του (κατά τα άλλα αγαπημένου και υπερπαίκτουρα προ τραυματισμού) Ρονάλντο και τον έβγαλαν με το στανιό 1ο σκόρερ για να "πουλήσει" η FIFA και ο σιχαμένος ο Μπλάτερ ένα ακόμα παραμυθάκι?Είχες καπάκι και τον Μαυρομάτη να σου λέει τα κουλά του και να την αποθεώνει,Ε ΔΕΝ ΗΘΕΛΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΥ να την αντιπαθήσεις,αν ήξερες από μπαλίτσα.Τα ίδια μέσες-άκρες συνεχίστηκαν και στα επόμενα μουντιάλ,μόνο που σιγά-σιγά οι παιχταράδες έφευγαν και νέοι άξιοι αντικαταστάτες δεν ερχόνταν.Ο Βασιλιάς σιγά-σιγά ξεγυμνονώταν.Χτες ξεβρακώθηκε εντελώς.Ελπίζω να τους γίνει μάθημα το χτεσινό και να ξαναγυρίσουν στο ποδόσφαιρο που όλοι αγαπήσαμε στο παρελθόν.Όσο παραμένουν στα ίδια,η αντιπάθειά μου θα παραμένει.

Για σήμερα,αν και είμαι παραδοσιακά Αργεντινή και θα γούσταρα ΤΡΕΛΑ να το σηκώσει η μπιανκοσελέστε μέσα στη Βραζιλία με καμιά τρελή εμφάνιση Μέσι (που θα τον καθιέρωνε οριστικά και αμετάκλητα ανάμεσα στους 2-3 κορυφαίους όλων των εποχών) πιστεύω οτι το αξίζει και θα περάσει η σαφώς καλύτερη αγωνιστικά Ολλανδία.Μετά αναμένω νίκη της Αργεντινής στο μικρό τελικό,και εκδίκηση των Οράνιε για το χαμένο τελικό του 1974.Καιρός να πάρουν και οι Ολλανδοί το τρόπαιο που τους λείπει και άξιζαν να έχουν εδώ και χρόνια... ;)

Edited by Greenick
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ την βραζιλια συμφωνω.......ατεχνη, με την διατησια μαζι της, ηταν πολύ αντιπαθητικη ποδοσφαιρικα........

επισης δεν μου αρεσει αυτή η τεχνητη βραζιλιομανια των δημοσιογραφων, αν και φετος ηταν λιγοτερη.........καποιος να τους πει να μας αφηνουν να βλέπουμε αγωνες και όχι να μιλουν ασταμάτητα  με ιστοριες που διαβαζουν εκεινη την στιγμη.........δεν σταματάνε να μιλανε,..........

Edited by savas76
Link to comment
Share on other sites

για τους βραζιλιάνους που τους έχουν ποτίσει με την ιδέα ότι στο ποδόσφαιρο είναι θεοί ήταν πραγματική κατάρρευση

και σ' αυτούς πολιτική και ποδόσφαιρο πάνε μαζί 

τάχουν πεί κι άλλοι σε τραγούδια

 

Monday morning and the sun starts to break
Upon the street
Up on the hill, all the people awake
With no shoes on their feet

Walking down a million concrete steps
That they know so well
Into the city like locusts they come
From a living hell

They're just dreaming 'bout Friday night
When they go to Mangueira and feel alright
Favela music

Attracted by the glare of neon lights
To the city they come
Packed like cattle in the back of a truck
In the burning sun

Each one hoping for the things he knows
Are so out of reach
Soon winds up another disillusioned person
Sleeping somewhere on the beach

When he's had enough, he just cries out loud
Then he goes to the city and steals from the crowd
Favela music

Standing on the corner with his eyes
So big and so round
"Hey now, mister, won't you buy me a juice?"
He says looking 'round

But everybody just turns a blind eye
And they go on their way
(Yeah, they do)
But no matter, come rain or come shine
He's there every day

He ain't got no future, they're just keeping him down
But when it comes to football, he steals the crown
Favela music

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπήρχε λόγος η Γερμανία να μην κάτσει να βάλει 7 και όχι μόνο αλλά και 8 9 κτλ γκόλ. Θεωρώ οτι αν δεν έβγαζαν στο β' ημίχρονο τους βασικούς παίχτες για να τους ξεκουράσουν εν όψει του τελικού και συνέχιζαν με την ίδια σοβαρότητα ο αγώνας θα πήγαινε και 11-0, θα είχαν ένα δικό τους ρεκόρ. Θεωρώ οτι χάρη τους έκαναν λοιπόν... Η Βραζιλία πιστεύω δεν θα μπορέσει να νικήσει ούτε στον μικρό τελικό, ήταν μια ομάδα χωρίς παιχταράδες με έναν Νεϊμάρ που απλά γινόταν χαμός επειδή είχε ένα Α ταλέντο και πήγε στην Μπαρτσελόνα, όλοι οι άλλοι δεν μου λένε κάτι, το επίπεδο της Βραζιλίας στο μουντιάλ ήταν το πολύ μέχρι τους 8, έπαιξαν καλά με την κολομβία και δεν το περίμενα να νικούσαν τον αγώνα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ αυτό εμένα που με χάλασε στην Γερμανία  είναι ότι προσπαθεί στο 90 και κάτι να βάλει και ογδο γκόλ Αυτό σίγουρα δεν δείχνει σεβασμό στον αντίπαλο αντίθετα με την στάση του Αγγελου Αναστασιάδη με την Γουβέντους που διέταξε παύση επιθέσεων στα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα τότε  

 

Με 2 ενστασεις:

 

Α) Η Γιουβεντους ειχε μεινει στο τελοςμε 9 παίχτες, οπότε λογικό εκεί το fair -play

 

B) Πατα θα ειχε στο μυαλό του πως μπορει να ξαναπαιζε κάποτε με την Γιουβεντους.... και να μην τρέχει με καμιά επάρα σαν την χτεσινή :smile:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.