Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ποιός θα πληρώσει το ΤΣΜΕΔΕ τον Αύγουστο ??


maximos75

Recommended Posts

οι περισοτεροι εχουν πλεον μεγαλυτερο τεκμαρτο - φανταστικο   από κανονικο εισοδημα.................και εμεις θα πληρωσουμε από το τεκμαρτο -φανταστικο εισοδημα τις φανταστικες εισφορες........ 

 

εχουν δικιο  οι συνάδελφοι, ειμαστε σαιτ μηχανικων , καλο είναι πρωτο θεμα να είναι ένα θεμα εισφορων με τα απαραίτητα σχολια για βουλευτες.........σε 2,3 μηνες εχουμε εκλογες ας ξερουν οι πολιτικοι μας τι θα παρουν.............

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 48
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν πληρώνω λέμε.Όσο αντέχω δεν πληρώνω.Δε συναινώ στην αυτοκτονία εμού και του κλαδου μου.Σήμερα μου είπε φίλος παντρεμένος με συνάδελφο οτι αυτή θα διαγραφεί και θα δουλεύουν με μία σφραγίδα...
Η κατάντια του κλάδου μας,και η προδοσία των προ '93 ασφαλισμένων σε όλο της το μεγαλείο.... :(

Edited by Greenick
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όλα αυτά είναι αποτέλεσμα κακών πολιτικών επιλογών και σε κόμματα και σε πρόσωπα τις τελευταίες δεκαετίες  και ειδικά με τα δικά μου πολιτικο - ιδεολογικά κριτήρια και σε γενικότερες ιδεολογικές επιλογές Αλλά θα πρέπει πρώτα αυτοί που δεν είναι προνομοιούχοι και δεν θέλουν να γίνουν προνομοιούχοι  να αποφασίσουν  με ποιους θα είναι , με τους πολλούς και αδύνατους ή με τους λίγους και δυνατούς (που τους ξεγελούν συνεχώς αυτές τι δεκαετίες με δολώματα που τσιμπάνε ή με φόβο τελευταία  ) και αυτό να το εκφράσουν στις κάλπες 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

εχουν δικιο  οι συνάδελφοι, ειμαστε σαιτ μηχανικων , καλο είναι πρωτο θεμα να είναι ένα θεμα εισφορων με τα απαραίτητα σχολια για βουλευτες.........σε 2,3 μηνες εχουμε εκλογες ας ξερουν οι πολιτικοι μας τι θα παρουν.............

 

τώρα αν κοιτάξεις είναι το καλύτερο στην αρχική σελίδα: "Χαρτογράφηση της βλάστησης στον βυθό των ελληνικών θαλασσών:shock:  :shock:  :shock:  :blink:  :blink:  :blink:  :confused:  :confused:  :confused:

Edited by Roy_Hobbs
Link to comment
Share on other sites

Τα θέματα στην αρχική σελίδα είναι χρονολογικά. Θα πρέπει να μπει άλλο μπανερ...

Και επίσης δεν θεωρώ σωστό να μπει μπανερ με θέμα που χωρίζει τους μηχανικούς σε νεους και παλιούς...

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

Μπάνερ θα μπορούσε να μπει...Ας πάρουμε για παράδειγμα τη σελίδα του ΤΕΕ...Εχει μπάνερ πρώτο θέμα τους διπλωματούχους ευρωβουλευτές (κλαιν μαιν) με δεύτερο τις εξετάσεις ενεργειακών και τρίτο αυτό με το κλιμάκιο στην Κεφαλλονιά (κάποτε στη δύση)...

Ε, τουλάχιστον εμείς θα μπορούσαμε να βάλουμε σαν μείζον θέμα (που είναι!) το ασφαλιστικό...

Link to comment
Share on other sites

ας ξερουν οι πολιτικοι μας τι θα παρουν.............

 

 

 Nαι καλά , η πλειοψηφία των μηχανικών ψηφίζει Σαμαροβενιζέλο.

26+22 = 48% πήρανε στις εκλογές ΤΕΕ πολύ μεγαλύτερο από 30% που έχουν τα δύο κόμματα.

 

Εγώ λέω τέλος Αυγούστου  να πληρώσω και τα δύο , του Οκτωβρίου δηλαδή , ε τώρα που ήρθε η ανάπτυξη ευκαιρία μία φορά να πληρώσουμε και νωρίτερα.

 

και εγώ τα ίδια  μόλις κατάφερα να δώσω τα δανεικά που πήρα για να εξοφλήσω τα προηγούμενα ΤΜΣΕΔΕ

 

 Έλα ρε Γιώργο , η ανάπτυξη δεν ήρθε ακόμη στην Κάρυστο...

Στην Ηπειρωτική Ελλάδα έχουμε ρυθμούς Κίνας.

Edited by spy1551
Link to comment
Share on other sites

Πάντως από συμμετοχή στην αγωνία και το άγχος σκίζουμε.....Στην φραπεδούμπα μας...

Η ανάπτυξη έρχεται με χαρτογράφηση των θαλασσών μας...Ζήτω το scuba diving

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

οι πολιτικοι καταλαβαινουν μονο από ψηφο.........πρεπει να υπαρχει μονιμα πρωτο ένα θεμα  στην αρχικη σελιδα που αφου αναλυει τις εισφορες να ζηταει σχολιασμο.............

 

φτανει η εκωφαντικη σιωπη...........δεν εχω δει  τετοιο πραγμα.....

ζουμε σε ιδιοτυπη τηλεδημοκρατια που όλα λυνονται μονο αν δημοσιοποιηθουν και ενας κλαδος 200000 μαζι με οικογενειες πανω από μισο εκ , διαλεγει την σιωπη...........

Edited by savas76
Link to comment
Share on other sites

οι πολιτικοι καταλαβαινουν μονο από ψηφο..

 

 Αυτό ακριβώς .

Οι περισσότεροι είναι οικονομικά βολεμένοι , οπότε ότι και να τους πεις δε θα καταλάβουν.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.