Μετάβαση στο περιεχόμενο

μέτρα προστασίας διπλανής οικοδομής


Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να μου στείλει τι  προβλέπεται για την προστασία της αυλής μου από τις εργασίες της διπλανής οικοδομής που απαιτει για το βάψιμο ενός τοιχου που βλέπει στην αυλή μου τοποθέτηση σκαλωσιάς? , ήδη από τις εργασίες στην ανέγερση της οικοδομής αυτής μου έκαναν ζημιές για τις οποίες δεν ανέλαβαν καμία ευθύνη και φυσικά δεν τις αποκατέστησαν , αλλά τωρα μόλις τελείωσα την πλακόστρωση της αυλής μου και πριν στεγνωσει καλα καλά η κόλλα και ο αρμόστοκος θέλουν να βάλουν σκαλωσιά χωρίς καν να  με ειδοποιήσουν έστω ένα μήνα πριν τουλάχιστον θα ανέβαλα την πλακόστρωση και θα είχα το κεφάλι μου ήσυχο

Link to comment
Share on other sites

η αυλη "σου" εναι δική "σου"

 

κανενας δεν επιτρέπεται να τοποθετήσει "αυτογνωμόνως" ο,τιδηποτε σε  αυτην.

 

Βεβαια, αν απαιτειται...και  αν   δεν υπαρχει αλλος τρόπος

δικαιουται ο γειτονας να ζητησει και να λαβει σχετικη αδεια απο δικαστηριο

 

Εκει θα  εμφανισθείς και θα εκφρασεις τις αντιρρησεις σου

και θα υποβαλεις τους όρους υπο τους οποίους θα γινει αυτη η προσωρινη τοποθετηση σκαλωσιών...[πέδιλα...επιστρωση δαπεδου κλπκλπ]

Edited by dimitris GM
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Κάντους και αγωγή εφόσον δεν σε αποζημιώνουν για τις ζημιές, το θέμα είναι να σκεφτείς πως θα αποδείξεις οτι τις προκάλεσαν αυτοί.

Link to comment
Share on other sites

για όλες τις ζημιές έχω κρατήσει φωτογραφικό αρχείο, δυστυχώς με το χαρακτήρα που έχω δεν φτάνω εύκολα στο επίπεδο της έννομης εμπλοκής

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.