Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Ευχαριστω Φαεθοντα !!!!!

μια αδεια που εβγαλα πριν λιγο καιρο  το συνυπεβαλα (θες αγνοια ,θες συνηθεια )και  το τσεκαραν.Σε μια που θα βγαλω προσεχως βασει των παραπανω του 4030 δεν θα συνυποβαλλω να δω ......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 272
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συνάδελφε την ξέρεις την παροιμία;

Άμα καλομάθει η γριά στα σύκα.......

 

Αν παγιωθεί, ήδη έχουν περάσει 3 χρόνια, δύσκολα αλλάζει..... Η πρώτη απάντηση που θα πάρεις "έτσι τα κάνουμε τόσο καιρό... οι άλλοι συνάδελφοί σου τα φέρνουν..." κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας συνάδελφοι.

Έχω την εξής απορία: στις αμοιβές για άδεια ανέγερσης ενός νέου κτιρίου βάζουμε κανονικά αμοιβή μελέτης και επίβλεψης για θέρμανση (έχω μελέτη για λεβητοστάσιο - καλοριφέρ). Θα πρέπει να βάλουμε και αμοιβές μελέτης κ΄ επίβλεψης για κλιματισμό? ? ? Λογικά όχι έτσι δεν είναι ? Μόνο κλιματισμό εντός ΚΕΝΑΚ θα έχουμε, όπως και θέρμανση εντός ΚΕΝΑΚ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας συνάδελφοι.

Έχω την εξής απορία: στις αμοιβές για άδεια ανέγερσης ενός νέου κτιρίου βάζουμε κανονικά αμοιβή μελέτης και επίβλεψης για θέρμανση (έχω μελέτη για λεβητοστάσιο - καλοριφέρ). Θα πρέπει να βάλουμε και αμοιβές μελέτης κ΄ επίβλεψης για κλιματισμό? ? ? Λογικά όχι έτσι δεν είναι ? Μόνο κλιματισμό εντός ΚΕΝΑΚ θα έχουμε, όπως και θέρμανση εντός ΚΕΝΑΚ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Ευχαριστώ πολύ. Τα ψυκτικά φορτία που λέει η εγκύκλιος ανήκουν στη μελέτη θέρμανσης? Ακριβώς για αυτό είχα απορία..δεν είναι μελέτη κλιματισμού τα ψυκτικά φορτία, σωστά? Σκέφτομαι να ανοίξω νέο θέμα στη θεματολογία των ηλεκτρομηχανολογικών..

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας,

καταθέσεις αμοιβών μηχανικών μέσω ΕΤΕ μόνο με μετρητά. επιβεβαιωμένο σήμερα σε υποκατάστημα. δεν μπόρεσε να γίνει μεταφορά απο λογαριασμό σε λογαριασμό. 

Edited by krank
Link to comment
Share on other sites

Συναδελφος καταφερε και το εκανε την Παρασκευη (ποσο κοντα στα 2500Ε).

100% επιβεβαιωμενο.

Απλα θελει εγκριση απο το διευθυντη του καταστηματος.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ok 

το ποσό που κατέθεσα σήμερα ήταν μικρό (200 περίπου) αλλά είχα την απορία για ποσά αμοιβών όπως ανέφερες terry τι γίνεται. ευχαριστώ.

Edited by krank
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.