Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παράταση πληρωμής εισφορών ΤΣΜΕΔΕ β΄εξαμήνου 2014 μέχρι 31-12-2014, χωρίς πρόσθετα τέλη


Engineer

Recommended Posts

δυστυχώς  σε σύγκριση με άλλα επαγγέλματα  υπάρχουν πολλλόι χομπίστες του είδους...

 

έχει ακίνητα και έχει ενοίκια συνεχίζει στο τσμεδε...

έχει από καφετέρια μέχρι σουβλατζίδικο πάλι τσμεδε

έχει επιχείρηση ο πατέρας του  πάλι τσμεδε

είναι ο πατέρας μηχανικός....καλά εκεί το πληρώνει ο πατέρας το τσμεδε

κατασκευαστής η δημοσιοεργολάβος ο πατέρας πάλι τσμεδε

δ.υ μηχανικοί  το τσμεδε πληρωμένο

 

τελικά οι ξέμπαρκοι  στο πηγάδι κατουρήσαμε

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 96
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η' μπορεί απλά να είχε βγάλει κάποια χρήματα τις καλές εποχές και με αυτά να συντηρείται ακόμα ... Το θέμα είναι ως πότε ... και αν θα καταφέρουμε να ανατρέψουμε την κατάσταση...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συνήθως αυτά ανακοινώνονται 31/12 ργά το βράδυ ή με το νέο έτος.

Η λογική είναι να πληρώσει όποιος το σκέφτεται ή απλά έχει τα χρήματα...και μετά παράταση!!!

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω για δευτερη καπακι παραταση...

Δεν εχει ξανασυμβει.

Οποιος εχει (και θελει) δινει

Οποιος δεν... δεν... Απλα..

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει άλλη παράταση και δεν έχει νόημα....Σε λίγο θα έρθουν και το Α15, οπότε είναι ανόητο να δώσουν ξανά παράταση και να υπάρξει εμπλοκή ακόμη και από αυτούς που έχουν. Γιατί στηρίζονται σε αυτούς που πληρώνουν και δεν θέλουν να τους φέρουν και αυτούς σε δύσκολη θέση. Παράτα στην παράτα δεν υπάρχει περίπτωση, όποιος δεν έχει δεν πληρώνει απλό.

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Οποιος διακανονίσει με την νέα ρύθμιση από 1-1-2015, συμπεριλαμβάνει στην ρύθμιση εάν θέλει και το μισό Β΄2014, απ' ό,τι μου είπαν στο αγαπητό μας ταμείο. Προς ενημέρωση όποιων ενδιαφέρονται για διακανονισμό..

Link to comment
Share on other sites

Αυτοι οι διακανονισμοι προαπαιτουμενο να μην ειχαν να εισαι συνεπης οικονομικα στα επομενα εξαμηνα και ολα θα ητανε πιο ευκολα...

Τουλαχιστον ας κανουν μηνιαιες τις εισφορες οπως στον ΟΑΕΕ να εχουμε ενα πιο διαχειρισιμο ποσο να δινουμε το μηνα και να μη σκαμε διχιλιαρα και βαλε το εξαμηνο...

Του κερατα, δεν τους κοβει λιγο?

Αυτο προσπαθω να κανω με την πιστωτικη της Αττικα και παλι το πιστωτικο υπολοιπο με ζοριζει...

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Όποιος δεν έχει κάνει ακόμα διακανονισμό καλύτερα να περιμένει μέχρι να του έρθουν τα αναδρομικά ώστε να τα συμπεριλάβει στον διακανονισμό.

http://www.michanikos.gr/topic/41518-%CE%B5%CE%B9%CF%83%CF%80%CF%81%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CF%80%CF%81%CE%B1%CE%BE%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%80%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CE%B1%CE%B6%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CE%BF%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-%CE%B5/

Link to comment
Share on other sites

σωστός ο Ιντζάκι Με το μήνα σίγουρα θα είχαμε ένα πιο καλό έλεγχο στο ποσό Να κόβουμε όπως στο ΕΝΦΙΑ το παραστατικό και να πληρώναμε στις τράπεζες ή στα ΕΛΤΑ Δε τους κόβει όντως από εμένα θα παίρναν σίγουρα πιο γρήγορα τα ποσά και εγώ θα μπορούσα πιο καλά να τα δώσω Με όλα αυτά που έχουμε υποχρεώσεις γύρω μας που να συγκεντρώσουμε όλο το ποσό και να το κάνω όλα και κάτι θα πάρω από μέσα για να καλύψω κάτι άλλο και για λίγα ευρώ δεν θα μπορώ να δώσω όλο το ποσό Ασε που με το μήνα δεν θα μου φανεί τόσο όσο όπως τώρα Θα κόψω από εδώ θα κόψω από εκεί (που λέει ο λόγος γιατί τα έχω κόψει όλα) ή θα συγκινηθεί κανένα πελάτης μου με τα ειδοποιητήρια ανά χείρας όλο και κάτι θα τσιμπούσα για να συμπλήρωνα το μηνιάτικο για ΤΣΜΕΔΕ 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.