Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέο Υπουργείο Παραγωγικής Ανασυγκρότησης, Περιβάλλοντος και Ενέργειας


Engineer

Recommended Posts

Ναι και ο Αλέξης αντιγράφει τον Ανδρέα....το είχε πει άλλωστε κάποτε ψάξτε το. Δεν φοράει γραβάτα, κουνάει τα χέρια με συγκεκριμένο τρόπο, είπε και το φοβερό να σηκώσουμε τον ήλιο ψηλά έδεσε...

Αλλά και οι άλλοι? Χωρίς γραβάτα, με τζιν και μποτάκια ο άλλος...Ωπα ρε που πας για καφέ, ή μήπως είναι μαγκιά? Ο αλέξης να το καταλάβω..Θέλει να το παίξει "στυλ"...οι άλλοι, ότι πει ο αρχηγός? 

Η το άλλο, τόσοι πολλοί άθεοι μαζύτηκαν στο ΣΥΡΙΖΑ? Αφού πολλοί από αυτούς στις γιορτές πάνε εκκλησίες, αλλά τώρα οκ ότι πει ο αρχηγός...

Τσίρκο μεντράνο 

Ενας από  τους σπουδαιότερους ανθρώπους που πέρασαν από την γη ο Γκάντι φόραγε ένα σεντόνι μόνο και ήταν και δικηγόρος 

Edited by GEORGE MICHEAL
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Οκ, Γιώργο όταν πάνε στην Ευρώπη να φορέσουν σεντόνια και σανδάλια σαν άλλος Σωκράτης τότε....Που ξέρεις μπορεί να πιάσει, έρχονται και Απόκριες δεν θα τους πει κανένας τίποτα

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

ο Γκάντι πάντως έτσι , πέτυχε πάρα πολλά που ήταν αδιανόητο τότε και σε ποιο δύσκολες συνθήκες Όταν κάνεις ότι σου επιβάλει το σύστημα , ακόμα και αν είναι ηλίθιο όπως η γραβάτα , τότε φορώντας την δηλώνεις υποταγή αλλιώς πως να εξηγήσω ένα πανί στο λαιμό που έχει καθιερωθεί σαν εικόνα  Νομίζω μπορείς να είσαι αξιοπρεπής αν είσαι με καθαρά ρούχα που να έχουν χρηστικότητα και να μην ξεχειλίζουν οι κοιλιές έξω από αυτά 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Πολύ μακιαβελη τον κόβω τον αλέξη.αν αποτύχουν λαφαζανης και στρατουλης ξεφορτώνεται το αριστερό ρεύμα

Link to comment
Share on other sites

Πέρα απο γραβάτες, "καλιμαφκια"  και καρεκλοκένταυρους ή μη,  ελπίζω να γίνει κάτι προς το καλύτερο γιατί αν δεν γίνει τίποτα τότε τα "παλικάρια" του Σύριζα θα φορτωθούν όλη την κρίση και τα δεινά που έχει αυτή φέρει. Και μετά ουτε ποσοστό για να μπεί στην βουλή δεν θα πιάνει.

Προς το παρόν αναμένω τις εξελίξεις και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό που με ενδιαφέρει είναι να πάψω να είμαι στην φάπα σαν κράτος Η επιστροφή της περηφάνιας Ετσι και αλλιώς και πριν είχα φοβερές δυσκολίες Αν γίνω και χειρότερα σιγά τα αυγά τι να  τρώω ένα γεύμα την μέρα τι σε  δύο μέρες ή να είμαι δυο  μέρες  αντί μια μια χωρίς θέρμανση θα επιβιώσω και έτσι και αλλιώς Εγώ περιμένω περισσότερες δυσκολίες αλλά τουλάχιστον θα έχω την ελπίδα για καλύτερες μέρες γιατί όταν είσαι περήφανος  και κτυπάς το χέρι σου  οι καλύτερες μέρες θα έρθουν σε βάθος χρόνου όχι μόνο για σένα αλλά και για τους δίπλα Αν ήθελα μόνο το δικό μου υπήρχαν τρόποι και με τους προηγούμενους 

Edited by GEORGE MICHEAL
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

"Εμένα αυτό που με ενδιαφέρει"...

"Αν γίνω και χειρότερα,...", "Θα επιβιώσω έτσι και αλλιώς¨"

"Εγώ περιμένω..."

 

Εχεις ένα κείμενο γραμμένο στον πρώτο ενικό σε όλες τις προτάσεις σου. Και δεν το κάνεις πρώτη φορά...Πόσες φορές έχεις πει "στην περιοχή μου..." κτλ κτλ 

Κατά τα άλλα κόπτεσαι για το συλλογικό συμφέρων. 

Να σου πω λοιπόν ότι για σένα μπορεί να μην λέει τίποτα, μπορεί εσύ να έχεις επιλέξει έναν τρόπο ζωής πχ να ζεις σε σπηλιές (λέω παράδειγμα), αλλά σε καμία περίπτωση δεν εκφράζει τον υπόλοιπο πληθυσμό. Για τον υπόλοιπο λοιπόν πληθυσμό υπάρχουν χειρότερα, αυτό είναι μια πραγματική χρεωκοπία και τότε δεν θα υπάρχουν λεφτά ούτε για μισθούς και συντάξεις, ούτε αγορά, ούτε πρώτες ύλες για φάρμακα και αγαθά και θα γίνουμε σαν κάτι χώρες που χρεοκόπησαν και σκότωνε ο ένας τον άλλο που κρατούσε σακούλα με τρόφιμα στο δρόμο. Εικόνες πραγματικές. 

Αυτά ναι είναι χειρότερα, και δεν θα επιτρέψουμε σε κανέναν να μας φέρει σε αυτή την κατάσταση με κάθε μέσο 

 

ΥΓ. Δεν θέλω να με παρεξηγήσεις για το ύφος μου, με ξέρεις πως γράφω...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

"Εμένα αυτό που με ενδιαφέρει"...

"Αν γίνω και χειρότερα,...", "Θα επιβιώσω έτσι και αλλιώς¨"

"Εγώ περιμένω..."

 

Εχεις ένα κείμενο γραμμένο στον πρώτο ενικό σε όλες τις προτάσεις σου. Και δεν το κάνεις πρώτη φορά...Πόσες φορές έχεις πει "στην περιοχή μου..." κτλ κτλ 

Κατά τα άλλα κόπτεσαι για το συλλογικό συμφέρων. 

Να σου πω λοιπόν ότι για σένα μπορεί να μην λέει τίποτα, μπορεί εσύ να έχεις επιλέξει έναν τρόπο ζωής πχ να ζεις σε σπηλιές (λέω παράδειγμα), αλλά σε καμία περίπτωση δεν εκφράζει τον υπόλοιπο πληθυσμό. Για τον υπόλοιπο λοιπόν πληθυσμό υπάρχουν χειρότερα, αυτό είναι μια πραγματική χρεωκοπία και τότε δεν θα υπάρχουν λεφτά ούτε για μισθούς και συντάξεις, ούτε αγορά, ούτε πρώτες ύλες για φάρμακα και αγαθά και θα γίνουμε σαν κάτι χώρες που χρεοκόπησαν και σκότωνε ο ένας τον άλλο που κρατούσε σακούλα με τρόφιμα στο δρόμο. Εικόνες πραγματικές. 

Αυτά ναι είναι χειρότερα, και δεν θα επιτρέψουμε σε κανέναν να μας φέρει σε αυτή την κατάσταση με κάθε μέσο 

 

ΥΓ. Δεν θέλω να με παρεξηγήσεις για το ύφος μου, με ξέρεις πως γράφω...

 

Γιατί τέτοια τρομολαγνεία ίκαρε; Χρεωκοπία έχουμε από το 2010, ασχετώς του ότι ο κόσμος το 'χει τούμπανο κι εμείς κρυφό καμάρι. Επιτόκια δανείων (%)  >  Ρυθμό Ανάπτυξης (%) = Χρεωκοπία . Απλά και ξάστερα.Ο βρεγμένος την βροχή δεν την φοβάται, η μετριοπάθεια των τελευταίων 40 ετών μας τελμάτωσε,δεν είναι κακή η αλλαγή και ο πανικός που διακατέχει τις συστημικές τράπεζες (βλ. κάθετη πτώση τιμών μετοχών των τραπεζών στο Χρηματιστήριο) είναι για μένα καλό σημάδι, τους χάλασε την σούπα ο Τσίπρας. Ας δούμε τί έχει να πει αυτός ο άνθρωπος και το επιτελείο του, έχουμε δείξει άπειρες φορές ανοχή σε αποδεδειγμένα κακούς πολιτικούς και κακούς "ηγέτες", το να δώσουμε μια ευκαιρία σε κάτι διαφορετικό δεν μπορεί να μας πληγώσει περισσότερο

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν είναι αυτό χρεωκοπία....το ξέρεις. Χρεωκοπία είναι αυτό που έγινε στην Αργεντινή και βγαίνανε με τα όπλα έξω..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.