Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΤΣΜΕΔΕ ΚΑΙ ΕΜΠ Μηχανικού


Recommended Posts

Θα το βάλουμε και σε δηλώσεις που έχουν γίνει πριν την ισχύ του νόμου και δεν έχει πληρωθεί τσμεδε και εμπ ?

Link to comment
Share on other sites

Οι εισφορές αυτές είναι επί της αμοιβής σου (ήταν). Εφόσον πληρώθηκες μετά ανεβάζεις αυτό. Αν τις έχεις ήδη πληρώσει ανεβάζεις το αποδεικτικό πληρωμής.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποιες υποθέσεις που τις έχω ολοκληρώσει, έχω πληρωθεί, αλλά δεν έχω πληρώσει το τσμεδε και αυτές ήταν πριν καταργηθεί. Θα έπρεπε να έχει πληρωθεί αλλά το αγνοούσα, μέχρι που τελικά καταργήθηκε. Σε αυτές τις περιπτώσεις είμαστε καλυμμενοι να ανεβάσουμε αυτό το αρχείο ή θα μας πουν πρέπει να τα πληρώσετε γιατί όταν έγινε η δήλωση ίσχυε η εισφορά στο τσμεδε και εμπ ?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις από το νόμο περιθώριο έως τις 8.10.2018 για να ολοκληρώσεις και ν' ανεβάσεις τα απαιτούμενα έγγραφα κ.λπ. κάθε δήλωσης.

Εκεί κάπου μέσα σε όλο αυτό το χρονικό διάστημα καταργήθηκαν οι συγκεκριμένες εισφορές κ.λπ.

Τέλος.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

μπαινω σημερα στο συστημα αυθαιρετων κ παω στα αρχεια κ ΔΕΝ βρισκω το αρχειο που απιτειται για το ΤΣΜΕΔΕ.???επαληθευστε κ εσεις αν καταργηθηκε

Link to comment
Share on other sites

Σε δήλωση που έκανα χθες (12/10/2016), συνεχίζει να το ζητάει. 

18 ΤΣΜΕΔΕ και ΕΜΠ μηχανικού checkdc.gif Γενική Απαίτηση Αντίγραφο
Link to comment
Share on other sites

Σε δήλωση που έκανα χθες (12/10/2016), συνεχίζει να το ζητάει. 

18 ΤΣΜΕΔΕ και ΕΜΠ μηχανικού checkdc.gif Γενική Απαίτηση Αντίγραφο
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.