Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενιαίο πτυχίο για τους απόφοιτους ηλεκτρόλογων και υπολογιστών ΕΜΠ?


Recommended Posts

Οτι θα πρέπει να μαζεύεις πιστωτικές μονάδες γύρω απο έναν τομέα με σχετικά μαθηματα ή και μεταπτυχιακά για να μπορέις να εργαστείς σε αυτόν τον τομέα. Δηλαδή αν εγώ τελει'ωσω ροές σχετικές με πληροφορική και δεν έχω αρκετά μαθήματα πάνω στην ηλεκτρολογία για παράδειγμα δεν θα έχω και αντίστοιχα δικαιώματα. Το είχαν προτεινει κάποιοι πληροφορικοί που δεν θέλουν οι ηλεκτρολόγοι να έχουν δικαιώματα σε έργα πληροφορικής, αν βρω το άρθρο θα το παραθέσω. 

μπουρδες^2

Link to comment
Share on other sites

@ steffff

 

Μην σε απασχολουν αυτα απο τωρα stef....Εισαι σε μια απο τις καλυτερες σχολες της χωρας, κοιταξε να το εκμεταλλευτεις οσο καιρο θα εισαι μεσα στη σχολη, προσπαθησε να αποκομισεις τη μεγιστη δυνατη μορφωση που σου παρεχει. (Κατεβασε τα παντα απο το e-class, επελεξε να κανεις τις πιο δυνατες εργασιες και ας μην ειναι σωστες παντα, λυσε οσες περισσοτερες ασκησεις μπορεις, να πηγαινεις να παρακολουθεις και μαθηματα που σου αρεσουν ασχετα αν δεν ειναι στον τομεα σου, μην ασχοληθεις με συνδικαλισμο γιατι θα καταληξεις ενας μετριος μηχανικος στη ζωη σου.)

 

Το διπλωμα σου ειναι τοσο δυνατο και ενιαιο που δε φανταζεσαι με τι μπορεις να ασχοληθεις οταν με το καλο τελειωσεις.

 

Στις φημες που ακους μεσα στη σχολη μην δινεις βαση γτ αν ισχυε κατι τετοιο θα ακουγοταν σε ολες τις σχολες της χωρας και οχι μονο στο εμπ...Οι διδακτικες μοναδες  ειναι στην ουσια η βαρυτητα που αποδιδεται για καθε μαθημα και υπολογιζονται για το βαθμο του πτυχιου σου και μονο. Αλλο ΔΜ και αλλο ECTS.

 

Η μονη φημη που ακουγεται στο δικο μου τμημα(απο εναν,δυο καθηγητες ΚΚΕ πιο πολυ) ειναι οτι σιγα σιγα θα εφαρμοστει για τους μηχανικους κατι σαν εξετασεις(επι πληρωμη) για πιστοποιηση σε συγκεκριμενες επαγγελματικες δραστηριοτητες.

Αληθεια, ψεμματα, δεν ξερω. Οταν ρωτω κανεις δε μου δινει συγκεκριμενη απαντηση και οταν ζητω νομοθεσια ακομη μου την δινουνε.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.