Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΛΑΘΟΣ ΕΙΔΟΠΟΙΗΤΗΡΙΟ ΤΣΜΕΔΕ


mmeim

Recommended Posts

@mmeim Για το μητρώο είχα στείλει email στο [email protected] (μου είχαν απαντήσει γραπτώς από το helpdesk). 

Δοκίμασε, δεν έχεις να χάσεις κάτι.

Edited by Ghostrider
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι έχω update. Με ενημέρωσαν σημερα ότι στο μητρώο φαίνεται πως είμαι ασφαλισμένος στην Ελβετία (Καμία σχέση δεν είχα ποτέ με την Ελβετία, ούτε δούλευα ποτέ σε οποιαδήποτα άλλη χώρα) !!!!

 

Δεν έχω λόγια... Αντε να δούμε πώς θα ξεμπλέξω τώρα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι έχω update. Με ενημέρωσαν σημερα ότι στο μητρώο φαίνεται πως είμαι ασφαλισμένος στην Ελβετία (Καμία σχέση δεν είχα ποτέ με την Ελβετία, ούτε δούλευα ποτέ σε οποιαδήποτα άλλη χώρα) !!!!

 

Δεν έχω λόγια... Αντε να δούμε πώς θα ξεμπλέξω τώρα.

 

 

Καλά η ΤΣΜΕΔΑΡΑ τα σπάει...

Βλέπει δέκα χρόνια μπροστά

Δύο θα συμβούν:

  1. Η Ελλάδα θα γίνει Ελβετία
  2. Εσύ θα έχεις φύγεις για Ελβετία

Όπως και να έχει ευνοημένο σε βλέπω ;) 

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Κατεβασα το ειδοποιητηριο μου και βλεπω πωε μου εχουν χρεωσει μονο τα αναδρομικα, δηλαδη 238.67 ευρω. Κανεναν αλλο κλαδο!! Τους εστειλα email εξηγωντας την κατασταση, και πηρα την εξης απαντηση:

 

ΤΟ ΕΙΔ/ΡΙΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΚΔΟΘΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ

ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ ΤΟΥ 2011 ΚΑΙ 12 ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΑΕΔ

 

Λεω, θα καταλαβαν λαθος. Τους ξαναστελνω πως το ειδοποιητηριο εχει ΜΟΝΟ αυτη τη χρεωση, και ρωταω πως θα μπορεσω να πληρωσω τα σωστα ασφαλιστρα πριν τη διορια. Και παιρνω την εξης απαντηση:

 

ΕΧΕΤΕ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΣΤΟ ΜΗΤΡΩΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΚΛΑΔΟΥΣ ΕΩΣ 01/07/2017

 

Τι ειναι αυτο παλι?? Δεν εχει καποια ιδιαιτεροτητα η περιπτωση μου, ειμαι ελευθερος επαγγελματιας και απασχολουμαι με συμβαση εδω και καιρο! Το μονο που ειχα κανει ηταν να υπαχθω στην 1η κατηγορια, αντι για τη 2η. Και ειχα πληρωσει κανονικα τη χαμηλοτερη περσι. Τι να κανω? Καμια ιδεα?

Εμένα με χρεώνουν 240€ για ΟΑΕΔ 2011-2012!

Λές να το κυνηγήσω??? :mrgreen: :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι έχω update. Με ενημέρωσαν σημερα ότι στο μητρώο φαίνεται πως είμαι ασφαλισμένος στην Ελβετία (Καμία σχέση δεν είχα ποτέ με την Ελβετία, ούτε δούλευα ποτέ σε οποιαδήποτα άλλη χώρα) !!!!

 

Δεν έχω λόγια... Αντε να δούμε πώς θα ξεμπλέξω τώρα.

Ασφαλισμένος στην Ελβετία λογικά ειναι κάποιος άλλος που πράγματι εχει παει και τα σαΐνια του ΤΣΜΕΔΕ θα τον εχουν χρεώσει τωρα με τις εισφορες σου, αν και λογικά θα εχει στείλει το Α1 του για να εξαιρεθεί!!!! Αυτός να δούμε πως θα ξεμπλεξει που του ζητάνε χρήματα, εσένα που δε σου ζητάνε, μην ανησυχείς, ειδικά αν εχεις να τα δώσεις!

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλάβεις πως έγινε ... στείλε μας (εννοείτε με pm) την "διαδικασία" 8-) ... μ' ενδιαφέρει να με "βλέπει" έτσι το Ταμέιο  και να έχω τέτοιες χρεώσεις .... :grin:

Edited by georgegaleos
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι έχω update. Με ενημέρωσαν σημερα ότι στο μητρώο φαίνεται πως είμαι ασφαλισμένος στην Ελβετία (Καμία σχέση δεν είχα ποτέ με την Ελβετία, ούτε δούλευα ποτέ σε οποιαδήποτα άλλη χώρα) !!!!

 

Δεν έχω λόγια... Αντε να δούμε πώς θα ξεμπλέξω τώρα.

Ρίξε μια ματιά και στο www.atlas.gov.gr

Τα στοιχεία εκεί τα συγκεντρώνει από κάθε ταμείο. Ισως βρεις τίποτα χρήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι έχω update. Με ενημέρωσαν σημερα ότι στο μητρώο φαίνεται πως είμαι ασφαλισμένος στην Ελβετία (Καμία σχέση δεν είχα ποτέ με την Ελβετία, ούτε δούλευα ποτέ σε οποιαδήποτα άλλη χώρα) !!!!

 

Δεν έχω λόγια... Αντε να δούμε πώς θα ξεμπλέξω τώρα.

 

αν εκανες κατι για να το καταφερεις αυτο με ενδιαφερει ... στειλε μου με μήνυμα την διαδικασια ... το θεμα να μην νομιζω το ιδιο και η εφορια ... 

Edited by george68
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά και στο www.atlas.gov.gr

Τα στοιχεία εκεί τα συγκεντρώνει από κάθε ταμείο. Ισως βρεις τίποτα χρήσιμο.

 

Μπήκα στο atlas.... Φαίνεται πως έχει γίνει κάποια αλλαγή τον Ιούλιο του 15. Και ΔΕΝ δείχνει τις πληρωμές μου για το 2015Β που έγιναν κανονικά (για τις οποίες έχω και απόδειξη)!! 

Link to comment
Share on other sites

Η ΗΔΙΚΑ ενημερώνεται εφόσον ο ασφαλιστικός φορέας έχει αποστείλει τα σχετικά στοιχεία.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.