Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άδεια φαρμακείου


GP

Recommended Posts

Το ερώτημα μου είναι αν την βεβαίωση την δίνει η πολεοδομία η εγώ συμφωνα με τις παρ. 14 και 15 του άρθρου 25 του Ν. 4178/13.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό. Ευχαριστώ. Εχω ενημερώσει με μήνυμα την αρμόδια υπηρεσία της περιφέρειας, γιατι στα έντυπα τους ζητάνε ακόμη βεβαίωση της πολεοδομίας.

Link to comment
Share on other sites

Σε επαφή που είχα με την Περιφέρεια, πληροφορήθηκα ότι ζητείται πλέον και βεβαίωση μέσω του συστήματος του 4178. Η γνωστή βεβαίωση που δίνουμε για τα συμβόλαια.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ποια διάταξη το προβλέπει; Η βεβαίωση είναι απαιτητή σε συγκεκριμένες πράξεις.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν αναφέρονται σε διάταξη. Ζητούν "βεβαίωση απο ιδιώτη μηχανικό συμφωνα με την παρ. 1α του αρθρου 3 του Ν.4178/13 στην οποία να διαφαίνεται (!) ο μοναδικός αριθμός του ακινητου που αναγράφεται στο πληροφοριακό σύσυημα της ταυτοτητας του κτιρίου".

Link to comment
Share on other sites

Συμπλήρωση: Βρίσκονται ακόμη στο στάδιο διαμόρφωσης των απαιτουμένων δικαιολογητικών και οι σχετικοί υπάλληλοι της περιφέρειας, που δεν είναι μηχανικοί, αναμένουν διευκρινήσεις γι'αυτά,και από το αρμόδιο τμήμα του υπουργείου μάλλον τους ταλαιπωρούν.

Link to comment
Share on other sites

Είναι η βεβαίωση περί μη ύπαρξης αυθαιρεσιών,που παλαιότερα έδινε η πολεοδομία μαζί με την βεβαίωση κύριας χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.