Μετάβαση στο περιεχόμενο

H παρακμή του σιδηροδρόμου στην Ελλάδα


Engineer

Recommended Posts

Πάντως ο Προαστιακός Λάρισα - Θεσσαλονίκη​ τις καθημερινές είναι πάντα γεμάτος.

 

Στάλθηκε από το Lenovo A1000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 25
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μα μέχρι και για δουλειά μπορείς να πας εκτός Αθηνών , όλα τα εργοστάσια που είναι , Χαλκίδα , Θήβα , Ασπρόπυργο .

Αν υπήρχαν μετακινήσεις με τρένο δεν θα σκεφτόμασταν τη βενζίνη στην αναζήτηση εργασίας

Edited by jery
Link to comment
Share on other sites

Μα μέχρι και για δουλειά μπορείς να πας εκτός Αθηνών , όλα τα εργοστάσια που είναι , Χαλκίδα , Θήβα , Ασπρόπυργο .

Αν υπήρχαν μετακινήσεις με τρένο δεν θα σκεφτόμασταν τη βενζίνη στην αναζήτηση εργασίας

 

θα χρειαστείς βέβαια λεωφορείο. Τα λεωφορεία στις περιοχές αυτές ανά 30-45 λεπτά αν είσαι τυχερός. Κανένα εργοστάσιο δεν είναι μέσα στην πόλη. 

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω , υποθέτουμε ότι το εργοστάσιο έχει πούλμαν μικρό . Από ότι μαθαίνω ούτε καν το πλαίσιο στη Μαγούλα δεν έχει πούλμαν για τους εργαζόμενους .

Εγώ δουλεύω στα Σπάτα και το λεοφορειο περνάει κάθε μισή ώρα και αν , οπότε χαλάω το μισό μου μισθό στο αυτοκίνητο και στα διόδια . Πάλι καλά που δεν παίρνω το βασικό των 500€

 

 

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Edited by jery
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω , υποθέτουμε ότι το εργοστάσιο έχει πούλμαν μικρό . Από ότι μαθαίνω ούτε καν το πλαίσιο στη Μαγούλα δεν έχει πούλμαν για τους εργαζόμενους .

Εγώ δουλεύω στα Σπάτα και το λεοφορειο περνάει κάθε μισή ώρα και αν , οπότε χαλάω το μισό μου μισθό στο αυτοκίνητο και στα διόδια . Πάλι καλά που δεν παίρνω το βασικό των 500€

 

 

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

 

 

πότε ήρθε η ανάπτυξη και ο μισθός πήγε στα 500Ε!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω πολύ κόσμο που μένει Χαλκίδα και πηγαινοέρχεται καθημερινά με το τρένο Αθήνα για δουλειά...Το κόστος καθημερινής μετακίνησης Αθήνα Χαλκίδα με βενζίνες-διόδια είναι απλά απαγορευτικό για μιθωτούς/μικροεπαγγελματίες... 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.