Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αλλαγές στις ελάχιστες αμοιβές στο σύστημα του ΤΕΕ.


Recommended Posts

Μου βγάζει ελάχιστη αμοιβή (μελέτη+επίβλεψη) 5000*λ. Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση?

 

Την διπλασιάζουμε :) .

 

Σίγουρα έχει αλλάξει η ελάχιστη αμοιβή?

 

Αυτά που έγραψα παραπάνω είναι εγκυρότατα, και η ισχύς τους επιβεβαιώθηκε πλέον και από το ΤΕΕ. Αν δεν πείστηκες, δεν έχεις παρά να πάρεις ένα τηλέφωνο στο ΤΕΕ για να σου το πουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 31
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σήμερα ανεβάσανε και την ανακοίνωση στο ΤΕΕ για τις αλλαγές.

 

Το καλό είναι ότι υπάρχει και μεταβατική περίοδος μέχρι 30.4.2009

 

Δείτε το : http://portal.tee.gr/portal/page/portal/TEE/MyTEE/amoibes

Link to comment
Share on other sites

Ναι όμως όταν ανεβάζεις αρχείο xml σου βγάζει ελάχιστη αμοιβή μελέτη και ελάχιστη αμοιβή επίβλεψη ...

Δηλαδή πως θα ισχύσει απο 30.4.2009 ??? Στην πολεοδομία τι θα δέχονται ???

 

Συγκεκριμένα έχω σχεδόν έτοιμη μια μικρή άδεια με συμφωνημένη τιμή (έχω πάρει και προκαταβολή) , την οποία έχω καθυστερήσει να στείλω xml ...

Τι κάνω σε αυτήν την περίπτωση ???

Link to comment
Share on other sites

Στέλνεις κανονικά το xml και παίρνεις τηλέφωνο στο 2103291206 και ζητάς να σου αλλάξουν χειροκίνητα την εντολή πληρωμής με βάση όσα ίσχυαν μέχρι τώρα πριν τις αλλαγές.

 

Στην πολεοδομία υποθέτω ότι θα δεχτούν την τροποποιημένη εντολή πληρωμής που θα σου στείλει το ΤΕΕ με Fax.

Link to comment
Share on other sites

Οι ανθρωποι ειναι απαράδεκτοι και @$%#*& .... !!!

Υπέβαλα ενα xml και εκπληκτος διαπίστωσα οτι στην εντολή πληρωμής μου εβαλε ελαχιστη αμοιβή (5000*λ) στην μελέτη και (5000*λ) στην επίβλεψη παρ' ολο που στο site αναφέρουν ξεκάθαρα οτι αυτό θα ισχύσει απο 30/4/2009.

Τηλεφώνησα στο γνωστό τηλέφωνο 2103291206 και μου απάντησαν οτι δεν φταίνε αυτοί αλλά η διοικούσα και (οπως ειναι φυσικό) για αυτούς ειναι πλέον τεράστιος ο φόρτος

εργασίας διότι πρέπει τωρα να στέλνουμε πάλι fax για να πάρουμε διορθωμένη εντολή πληρωμής.

Ξέρει κανείς ποιά ειναι αυτή η διοικούσα που αποφασίζει και διατάζει και μάς ταλαιπωρεί χωρίς λόγο ?

Ειναι μήπως κατι σαν Παπαδόπουλος - Πατακός - Μακαρέζος ?

Link to comment
Share on other sites

Mailk

είναι πραγματικά απαράδεκτοι.

5 τηλ πήρα και περιμένω 5 ημέρες, χωρίς να μπορώ να υποβάλλω την οικ άδεια.

Link to comment
Share on other sites

Erling

Και τι στέλνεις στα περιφερειακά;

και τι να σου κάνουν τα περιφερειακά;

 

Πάλι δεν πήρα απάντηση, και περιμένω.... και περιμένω...και θα περιμένω...πάει το 10/ήμερο

Πόσο ακόμα θα περιμένω;

Link to comment
Share on other sites

Επειδη αυτο τον καιρο ουτε νεα αδεια εχω κατεθεσει, ούτε και καποια προσφορα για μελλοντικη αδεια εχω δωσει και δεν εχω παρε δωσε με τις αμοιβες.....Διπλασιαστηκαν οι αμοιβες??? Παντως στο civil που εκανα μια δοκιμη δεν εχει αλλαξει κατι..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.