Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παράθυρα μέσα στην ιδιοκτησία μου


nikoscooper

Recommended Posts

σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας, απαντώ στο 2 ερώτημα της κ. δανάης εγώ είμαι αυτός που έχει κάνει την καταγγελία για τα παράθυρα της γειτονικής οικίας, δηλαδή η πλευρά με τον κηπο είμαι ο ιδιοκτήτης της.

 

 ευχαριστώ georgegaleos για την βοήθεια

post-115557-0-26122200-1517351824_thumb.jpg

Edited by nikoscooper
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1) Επιλέξτε το κουμπί "Επεξεργασία" (κάτω δεξιά) στο post σας.

2) Θα ανοίξει ένα νέο παράθυρο όπου σε αυτό επιλέξτε το κουμπί "Χρήση πλήρους επεξεργαστή κειμένου".

3) Θα ανοίξει ένα νέο παράθυρο όπου σε αυτό επιλέξτε το κουμπί "Choose file".

4) Θα ανοίξει ένα νέο παράθυρο όπου επιλέξτε με διπλό κλικ το αρχείο που θέλετε να επισυνάψετε, μετά επιλέξτε το κουμπί "Επισύναψη αρχείου", και τέλος το κουμπί "Καταχώρηση τροποποιημένου μηνύματος"

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιμοποιούνται αλλά ρυθμίζονται με τους νόμους των αυθαιρέτων με εξαίρεση από κατεδάφιση για 30 χρόνια ή εσαεί

αν πρόκειται για αυθαιρεσία προ του 55 ή 75 ή και προ του 83. Ακριβώς θα σας τα πει κάποιος μηχανικός ντόπιος που θα ψάξει την 

υπόθεση. 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,  η πολεοδομία μου απάντησε ότι τα παράθυρα είναι νόμιμα γιατί τα έχει τακτοποιήσει, φυσικά μετά από αίτηση μου είχα ζητήσει την άδεια της γειτόνισας, αλλά το περίεργο είναι ότι λείπει η τεχνική έκθεση που αναφέρει ότι τα παράθυρα είναι νόμιμα καθώς και δεν αναφέρει και καμιά πολεοδομική αυθαιρεσία, σύμφωνα με αυτά ρώτησα τον προιστάμενο της πολεοδομίας να μου απαντήσει με ποιό τρόπο είναι τακτοποιημένα τα παράθυρα από την στιγμή που δεν φαίνεται καμία τακτοποίηση και η απάντηση που έλαβα από τον ίδιο ήταν ξανακάνε αίτηση!

Edited by nikoscooper
Link to comment
Share on other sites

μια και προκειται  για "διαφορές μεταξυ γειτονων"

 

[ και υπο την αοριστη αναφορα καποιων περιστατικων]

 

ο μηχανικος σου θα δει τι "τακτοποιησαν" και θα παρει αντιγραφα των σχετικων εγγράφων...

 

για τα  περαιτερω θα μιλησεις με δικηγορο

 

  ειπαμε εξ αρχης....

ποια ειναι η "σωστη" διαδικασια...

 

 

αυτο, παλι, που λες,  τι σημαινει???

 

"..τα παράθυρα είναι νόμιμα γιατί τα έχει τακτοποιήσει, φυσικά μετά από αίτηση μου είχα ζητήσει την άδεια της γειτόνισας..."

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαρισττώ για την απάντηση, η πολεοδομία μου απάντησε σε έγγραφο ότι τα παράθυρα της είναι νόμιμα, όταν τους ρώτησαν με ποιόν τρόπο νομιμοποίησε τα παράθυρα δεν μου απάντησαν, κατόπιν ερώτησης μου στον διευθυντή της πολεοδομίας μου απάντησε πως έχω δίκιο διότι δεν φαίνεται πουθενά η τακτοποίηση των παραθύρων, εν ολίγοις η μηχανικός της πολεοδομίας που έκανε την αυτοψία τα έβγαλε νόμιμα ενώ ο διευθυντής της πολεοδομίας μου απάντησε ότι έχω δίκιο και τα παράθυρα δεν είναι τακτοποιημένα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.